Napi - A Barca kiütötte a Valladolidot, az Inter győzelmével átvette a vezetést a Juvétól

2019/10/30 07:32

Megszerezték első pontjukat a magyarok. A magyar válogatott hiába vezetett két góllal, végül 2-2-es döntetlent játszott az ausztrál csapattal kedden a Brazíliában zajló U17-es labdarúgó-világbajnokságon. Preisinger Sándor szövetségi edző csapata, amely a szombati nyitófordulóban 4-2-re kikapott Nigériától, Baráth Péter fejesével szerzett vezetést, majd Zuigéber Ákos büntetőből növelte az előnyt. A második félidőben az ausztrálok előbb szintén 11-esből szépítettek, majd nem sokkal később egyenlítettek is a goianiai találkozón. A döntetlen azt is jelentette, hogy a két forduló után százszázalékos Nigéria továbbjutott a csoportból, az afrikaiakat Ecuador követi három ponttal, az ausztráloknak és a magyaroknak egy-egy pontjuk van, előbbiek jobb gólkülönbségükkel állnak a harmadik helyen. A pénteki zárókörben a magyarok Ecuadorral találkoznak. A 24 csapatos tornán a hat négyes csoportból az első kettő mellett a négy legjobb harmadik jut a nyolcaddöntőbe, onnantól egyenes kieséses rendszerben folytatódik a küzdelem. U17-es labdarúgó-vb, 2. forduló, B csoport:Magyarország-Ausztrália 2-2 (2-0)

Medvegyev már a 32 között búcsúzott. Danyiil Medvegyev meglepetésre már a második fordulóban búcsúzott az 5,8 millió euró (1,8 milliárd forint) összdíjazású, párizsi keménypályás férfi tenisztornán. A negyedik helyen kiemelt orosz játékost a hazai közönség előtt szereplő, francia Jeremy Chardy búcsúztatta szetthátrányról fordítva a nyolcaddöntőbe jutásért rendezett keddi mérkőzésen. Az első körben erőnyerő Medvegyev először szenvedett vereséget a US Open döntője óta: mostani kudarca előtt a kilencmérkőzéses győzelmi sorozatával pedig megnyerte a szentpétervári és a sanghaji tornát.

Eredmények 2. forduló:
Chardy (francia)-Medvedev (orosz, 4.) 4:6, 6:2, 6:4
A. Zverev (német, 6.)-Verdasco (spanyol) 6:1, 6:3

A Valladolid sem okozott gondot a Barcelonának. A címvédő FC Barcelona 5-1-re verte a vendég Valladolidot a spanyol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának kedd esti mérkőzésén, sikerével pedig átvette a vezetést a tabellán. A La Ligában sorozatban ötödik diadalát arató katalánoknál a csapatkapitány Lionel Messi duplázott. Az eddig listavezető Granada csütörtökön lép pályára, győzelemmel pedig visszaveheti az első helyet.

La Liga, 11. forduló:
FC Barcelona-Real Valladolid 5-1 (3-1)

Győzelmével élre állt az Internazionale. Az Internazionale 2-1-re nyert a Brescia vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójának kedd esti mérkőzésén, sikerével pedig a tabella élére ugrott. A címvédő és eddig listavezető Juventus szerdán lép pályára, győzelemmel pedig visszaveheti az első helyet.

Serie A, 10. forduló:
Brescia-Internazionale 1-2 (0-1)

Pontokat vesztett az Atlético az Alavés otthonában. Az Atlético Madrid 1-1-es döntetlent játszott az Alavés vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának keddi nyitómérkőzésén. A második helyen álló fővárosiak hiába szereztek vezetést a 70. percben, a hazaiak a hajrában egyenlítettek, így az Atlético sorozatban hetedik bajnoki összecsapásán maradt veretlen, de ezek közül csak kettőt nyert meg. A baszkok három kör óta nyeretlenek a La Ligában.

Alavés-Atlético Madrid 1-1 (0-0)

Távozik posztjáról Jan De Brandt, a női röplabda-válogatott szövetségi kapitánya. Jan De Brandt szövetségi kapitány távozik a magyar női röplabda-válogatott éléről - közölte a magyar szövetség (MRSZ). A szervezet esti közleményéből kiderül, hogy kedden ülésezett az elnökség, s az egyelőre még kérdéses, hogy a román Bogdan Tanase kap-e újabb szövetségi kapitányi szerződést a férfiválogatottnál. A 60 éves belga Jan De Brandt tavaly márciusban vette át ismét a csapat irányítását azok után, hogy 2014 márciusa és 2016 decembere között már vezette egyszer a nemzeti csapatot, amellyel kétszer is kijutott az Európa-bajnokságra és 2015-ben megnyerte az Európa Ligát. Vezetésével a magyar válogatott 2015-ben 28 év elteltével szerepelhetett Eb-n, amelyen a legjobb 12-ig jutott. A magyar női válogatott idén társrendezőként vett részt a kontinensviadalon, de nem jutott tovább csoportjából. Az MRSZ hamarosan felveszi a kapcsolatot a lehetséges jelöltekkel a kapitányi poszt betöltésére. "Az elnökségi ülésen a szövetségi kapitányi beszámoló kiegészítésére került sor, amelyben Jan összegezte, ami a válogatottal a nyáron történt. A magyar válogatottnál - 2014 óta - betöltött szerepéről is beszélt, illetve a beszámoló végén nyilvánvalóvá tette, hogy más kihívások után szeretne nézni, ezért megköszönte az eddigi lehetőségeket, így mind a szövetségi kapitányi, mind az eltervezett szakmai igazgatói feladatoktól eltekint" - nyilatkozott a Magyar Röplabda Szövetség főtitkára, Ludvig Zsolt. A közlemény szerint Bogdan Tanase sorsa még nem dőlt el, az MRSZ két hét múlva tárgyal majd arról, hogy a román szakember folytathatja-e a munkát a férfi nemzeti csapat élén.

Kvitova Bencictől is kikapott. Petra Kvitova második mérkőzésén is vereséget szenvedett a Sencsenben zajló női tenisz-világbajnokságon. A kétszeres wimbledoni bajnok cseh játékos a nyitókörben az azóta visszalépett japán Oszaka Naomitól kapott ki három szettben, kedden pedig a svájci Belinda Benciccsel szemben maradt alul, ugyancsak döntő játszmában. A Piros csoport nyílt a továbbjutás szempontjából, még mind a négy versenyben lévő játékosnak van esélye bekerülni az elődöntőbe. Csütörtökön Kvitova-Barty és Bencic-Bertens találkozókra kerül sor. A vb-n a két négyesből az első két-két teniszező kerül a legjobb négy közé.

A tartalék Bertens legyőzte a világelső Bartyt. Kiki Bertens, aki tartalékként ugrott be, legyőzte a világelső Ashleigh Bartyt kedden a Sencsenben zajló női tenisz-világbajnokságon. A holland játékos a vállsérülés miatt visszalépett japán Oszaka Naomit pótolta a Piros csoport második fordulójában vívott meccsen, amelyen a Roland Garros-címvédő Bartynak meglepetésre a szettelőny is kevés volt a diadalhoz. A 27 éves Bertens öt vereség után tudta legyőzni ausztrál riválisát, aki sikere esetén már elődöntősnek mondhatta volna magát.