Kerékpár - Pompás kis magyar eredmény a dagonyás-kerékpár vb-n
Pompás kis magyar eredmény a dagonyás-kerékpár vb-n
Fotó: Vas Kata Blanka

2019/02/05 09:38

A hétvégén a dániai Bogensében rendezték a ciklokrossz-világbajnokságot, ahonnan a felnőtt férfi és női versenyt is közvetítette az Eurosport (ha lemaradtál, az Eurosport Playeren még visszanézheted).

Ezeken kívül azonban korosztályos versenyeket is rendeztek a kis tengerparti városkában, amelyeken magyarok is indultak, sőt, az U23-as női mezőnyben Vas Kata Blanka egy pazar kis eredményt ért el.

Az 52. helyről indulva a komplett mezőnyön át kellett verekednie magát, így sajnos a közben kialakuló közvetlen élbolyról lemaradt, de így is a 12. helyen ért célba, mindössze 35 másodperccel a győztes holland Inge van der Heijden mögött.

Az U23-as férfi mezőnyben is volt egy magyar induló, Vas Balázs 44. lett, 4:34-el elmaradva a britek kerékpáros csodagyereke, Thomas Pidcock mögött.

Íme egy rövid összefoglaló a női U23-as versenyről, melyben pillanatokra Vas Kata Blanka is feltűnik: