Kerékpár - Hírek a pályakerékpáros Európa-bajnokság nyitónapjáról
Hírek a pályakerékpáros Európa-bajnokság nyitónapjáról
Fotó: uec.ch

2020/11/11 20:06
Borissza Johanna 13. lett scratch-ben a plovdivi pályakerékpáros Európa-bajnokság szerdai nyitónapján.

A 10 kilométer (negyven kör) hosszú számban a helyezéseket az utolsó sprint, valamint a lekörözések száma dönti el. A nyugodt tempóban induló vetélkedésből 13 kör volt hátra, amikor Hanna Tserakh megindult, és sokáig úgy tűnt, a mezőny nem fogja utolérni a közel háromnegyed kör előnyt kidolgozó fehéroroszt. A záró négy körre azonban többen robbantottak, és az utolsó néhány méteren a 21 éves olasz Martina Fidanza átvette a vezetést, ezzel megszerezve az Eb-aranyat. A 14 fős mezőnyben Borissza 13. lett.

A férfiak kieséses versenyében (elimináció) a szám 2018-as bajnoka, a brit Matthew Walls nyert.

A csapatok sprintversenyében mindkét nemben orosz siker született. A nőknél címet védett Oroszország.

A pandémia miatt nézők nélkül zajló, vasárnapig tartó kontinensviadalon 22 számban osztanak aranyérmet. A medálokat, illetve a győztest illető Európa-bajnoki trikót ezúttal nem díjátadók adják át, hanem a versenyzők maguk veszik el az előre kikészített elismeréseket egy asztalról, ezt követően állnak fel a dobogóra.

Csütörtökön Borissza a kieséses versenyben lesz érdekelt, és bemutatkozik a magyar küldöttség három férfi kerékpárosa is. Scratch-ben a szám korábbi Eb-ezüstérmese, Lovassy Krisztián áll rajthoz, és megkezdődik a sprinterek vetélkedése is Lovassy Patrik Rómeóval és Csengői Bálinttal.