ES Bringa - Bernal egy látványos bukással kezdte a 2020-as szezont
Bernal egy látványos bukással kezdte a 2020-as szezont

Bodnár GergőBodnár Gergő
2020/02/02 21:43
Ha nem is szó szerint az első idei versenyén, de a másodikon már nagyot bukott a Egan Bernal. A Tour de France 2019-es győztese vasárnap a kolumbiai mezőnyversenyen egy lejtmenete során esett elég nagyot, de szerencsére megúszta az esetet.

Bernal egyébként olyannyira rendben volt az esése után, hogy visszaért a mezőnyre, majd második helyen zárt az EF-es Sergio Higuita mögött.

Az Ineos kerékpárosa - akinek idén nem a Giro, hanem ismét a Tour de France lesz a fő versenye - ezen a hétvégén hazai pályán, a kolumbiai időfutam bajnokságon indította a 2020-as szezont egy Martinez és Quintana mögött elért harmadik hellyel.

Aztán jött a vasárnapi mezőnyverseny, ahol a bukás ellenére ismét dobogóra állhatott. Bernal első idei többnaposa a jövő kedden startoló kolumbiai kör lesz, az Eurosporton pedig március 8-án, a Párizs-Nizzán láthatjuk először.