Hírek - Taylor-Anderson döntő lesz - ez történt szombaton
Taylor-Anderson döntő lesz - ez történt szombaton

2015/01/04 00:06

Kiesett a címvédő a Londonban zajló PDC darts világbajnokságon. Michael van Gerwent Gary Anderson győzte le 6-3-ra a legjobb négy között. A skót az elején 3-1-re is vezetett, ám onnan még sikerült egyenlítenie a hollandnak, aki utána elvesztette a fonalat, még egy 149-es kiszálló sem adta vissza az önbizalmát. Anderson vasárnap Phil Taylorral találkozik a döntőben, aki a vártnál könnyebben győzte le Raymond van Barneveldet (6-2).

Betegség miatt nem lépett pályára Novak Djokovic a mubadalai tenisztorna döntőjében. A világelső belázasodott, emiatt kellett lemondania a szereplést, így Andy Murray játék nélkül szerezte meg a meghívásos torna trófeáját.

Bogdán Ádámmal a kapuban nyert 1-0-ra a Bolton a Wigan ellen az angol FA-kupa harmadik fordulójában. A Premier League csapatai közül immár Tony Pulisszal a kispadon a West Brom - amelyben Berahino mesternégyest szerzett - 7-0-ra verte a Gatesheadet, a Swansea 6-2-re ütötte ki a Tranmere-t, míg az élvonalbeli gárdák összecsapásán a Leicester 1-0-val búcsúztatta az edzőt kereső Newcastle-t.

Még Fernando Torres nélkül 3-1-re nyert az Atlético Madrid a spanyol bajonkságban. Diego Simeone együttese a Levantét verte 3-1-re Griezmann duplájának (is) köszönhetően.

A favoritok sikerével vette kezdetét a sífutó Tour de Ski sorozat. A hölgyeknél Marit Björgen, a férfiaknál Dario Cologna nyerte a prológot, előbbi tíz, utóbbi öt másodperces előnnyel. A verseny vasárnap a 10 és 15 km-es üldözésessel folytatódik.

Michael Hayböck nyerte a síugrók selejtezőjét Innsbruckban. A Négysánc harmadik állomásán eddig az osztrák a legjobb, hiszen a két edzésen is első lett. Az összetettben élen álló Kraft is tartja jó formáját, második lett a szombati kvalifikációban.

A címvédő Győr és a Ferencváros is győzött a női kézilabda NB I-ben. Kovacsicsék 33-22-re nyertek Békéscsabán, míg a fővárosiak nyögvenyelős első félidő után verték idegenben az MTK-t (32-26).

Győzött a Szolnok az Adria-ligában. A bosnyák Igokea otthonában elsősorban a harmadik negyedben nyújtott teljesítményének (28-18) köszönhetően nyert végül 71-66-ra úgy, hogy nem sokkal az első félidő vége előtt még hét pontos hátrányban volt.

Gázszivárgás miatt elmaradt a Ferencváros-Dab Docler mérkőzés. A Pesterzsébeti Jégcsarnokot a magas szén-monoxid koncentráció miatt kellett kiüríteni.