Hírek - Ez történt csütörtökön
Ez történt csütörtökön

2014/08/14 23:36

Remekül szerepeltek a magyarok az atlétikai Európa-bajnokság harmadik napján. Baji Balázs például új országos csúccsal lett negyedik 110 méteres gátfutásban, épphogy lemaradva a dobogóról. A mindössze 21 esztendős Krizsán Xénia a kilencedik helyen áll a hétpróbázók viadalában az első nap után, ugyanitt Zsivoczky-Farkas Györgyi a tizenhetedik, míg Pars Krisztián sikerrel vette a selejtező jelentette akadályt kalapácsvetésben.

A legtöbbet viszont egy másik versenyről fognak beszélni. A francia Mahiedine Mekhissi hiába végzett ugyanis  harmadszor is a 3000 méteres akadályfutás élén egy kontinensbajnokságon, megfosztották a mostani aranyérmétől, mivel a célba érkezés előtt levette felsőjét. Elsőre csak sárga lapot kapott, ám a spanyolok - akiknek versenyzője eredetileg negyedik helyen végzett - óvtak, mondván ez szabályellenes. Az indítványnak helyt adtak, így Mekhissit kizárták. A franciák ugyan fellebbeztek, de elutasították az érveiket - igaz a győztes így is egy francia atléta lett.

Ma is rendeztek versenyeket az úszó Európa-bajnokságon, és ott is szerzett Magyarország egy negyedik helyet. Női öt kilométeren Risztov Éva maradt le kevéssel a dobogóról. A férfiaknál ma került sor a 10 kilométerre, amelyen Gyurta Gergely sokáig vezetett, ám végül tizedikként zárt.

Befejeződött a sakkolimpia, amelyen komoly izgalmakat követően hazánk a második helyet szerezte meg a Lékó Péter, Balogh Csaba, Almási Zoltán, Polgár Judit, Rapport Richárd összeállításban, köszönhetően az Ukrajna elleni 2-2-nek. Ez volt Polgár Judit utolsó versenye, hiszen a közelmúltban bejelentette visszavonulását.

A kerékpáros világban is fontos bejelentés történt, hiszen Alberto Contador videóüzenetben közölte, mégis rajthoz áll az idei Vueltán. A cél nem az összetett, inkább egy szakaszgyőzelem az utolsó héten.

Rövid időn belül másodszor kapott ki egy ezres torna nyolcaddöntőjében Novak Djokovic. A szerb teniszezőt ezúttal Tommy Robredo múlta fölül 7/6, 7/5 arányban, aminek a még mindig sérüléssel bajlódó Rafael Nadal örülhet, hiszen így megőrizte esélyét az év végi világelsőségre.

Hivatalosan is bejelentették, hogy a Juventusszal zsinórban három bajnoki címet szerző Antonio Conte lesz az olasz labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya.

Az angol labdarúgó Premier League-ben is történtek érdekességek. Tony Pulis például annyira összeveszett a Crystal Palace vezetőségével, hogy két nappal a rajt előtt közös megegyezésével felbontotta szerződését. Épp ellenkező utat jár be Sergio Aguero, aki meghosszabbította kontraktusát a Manchester Citynél.