Szuper Napoli!

Bodnár GergőBodnár Gergő
2014/12/23 17:13

Mint 1990-ben, csak most egy kicsit izgalmasabban alakult.

A Napoli ismét a Juventus legyőzésével lett olasz Szuperkupa győztes, de ezért a sikerért izgulni kellett. És megvárni 18 büntetőt.

8-7-es győzelem a tizenegyespárbajban (2-2-es rendes játékidő után), pedig a Tévez kétszer is előnyhöz juttatta a bajnokot. Higuaín a 118. percben mentette meg a meccset a Napolinak.

Bár Buffon három büntetőt is védett, a dohai döntő hőse az ellenfél kapujában álló Rafael volt.  A brazil kapus két 11-est fogott, kettőt a Juve játékosai rontottak el, 5 lövésből pedig gól lett.

Rafael a Napoli kapusa, két büntető védett a tizenegyespárbaj során

Ha a meccs 118. percig tart, most Carlos Tévezről írnánk. Így Rafael mellett a rendes játékidőben két gólt szerző - és Tévezzel ellentétben a büntetőjét is értékesítő - Gonzalo Higuaínt idézzük. "Ebben a csapatban nagyon sok van. Tényleg csak rajtunk múlik meddig jutunk. A kupára óriási szükségünk volt, mint ahogy a karácsonyi szünet is jól jön. Ilyen játékkal bármire képesek lehetünk." A bármi jelen esetben a bajnokságot jelentheti, ahol a Napoli 12 pont hátrányban van az első helyezett Juventus mögött.

Így alakult a büntetőpárbaj:

Jorginho (N) védés, Tevez (J) kapufa, Ghoulam (N) gól, Vidal (J) gól, Albiol (N) gól, Pogba (J) gól, Inler (N) gól, Marchisio (J) gól, Higuain (N) gól, Morata (J) gól, Gargano (N) gól, Bonucci (J) gól, Mertens (N) védés, Chiellini (J) védés, Callejon (N) védés, Pereyra (J) fölé, Koulibaly (N) gól, Padoin (J) védés

A Napoli sikerének köszönhetően leírhatjuk, Rafa Benítez igazi kupaspecialistává vált (a 10. trófeáját nyerte edzőként, a negyediket olasz csapattal). "A siker nem csak nekünk, az egész városnak nagyon kellett. Egy kicsi folytonosság hiányzik a játékunkból és még jobbak leszünk. Ez volt eddig a legemlékezetesebb nápolyi meccsem".

És mit tesz a trófea? Pár nappal korábban Aurelio De Laurentiis úgy nyilatkozott, hogy a jövőbeli terveit, nem befolyásolja az edző személye. Örömében a Napoli elnöke már határozottan kijelentette: "Benítezzel szeretném folytatni, rá van szükségünk".

Az elmúlt 10 év olasz Szuperkupa döntői:

2004 MILAN-Lazio 3-0 2005 INTER-Juventus 1-0 2006 INTER-Roma 4-3 2007 ROMA-Inter 1-0 2008 INTER-Roma 2-2 (6-5 büntetők) 2009 LAZIO-Inter 2-1 2010 INTER-Roma 3-1 2011 MILAN-Inter 2-1 2012 JUVENTUS-Napoli 4-2 2013 JUVENTUS-Lazio 4-0 2014 Juventus-NAPOLI 2-2 (7-8 büntetők)