Serie A - csak röviden
Fotó: Europres/AFP

Bodnár GergőBodnár Gergő
2014/09/01 18:32

Juventus, Roma, Napoli, Inter. Hétfő délelőttre már kívülről tudjuk, ki mit játszott a nagyok közül. De mi a helyzet a kiscsapatokkal? Mi történt még az olasz bajnokság 1. fordulójában? Következzen néhány érdekesség, csak röviden.

• És akkor jött De Guzman

Egészen a 95. percig döntetlenre állt a Napoli, aztán jött az egyik új igazolás De Guzman...Egy Fülöp-szigeteki apukától, és jamaicai anyukától származó középpályás, aki egy Torontó közeli kisvárosban született, és mindössze 11 napja tagja a Napoli keretének. Húsz percre cserélték be Hamsik helyére, és nyerő emberré vált. A Genoa egyébként jól játszott, különösen Maurizio Pinilla. A Cagliaritól megszerzett chilei csatár (a vb kiesés után magára tetováltatta a brazilok ellen elhibázott büntetőjét) négy életveszélyes fejessel jelentkezett, az ötödikből gól lett. Hogy nem jutott el mesterhármasig, az nagyban köszönhető a vendégek kapusának Rafaelnek. A két szurkolótábor közismerten jó kapcsolatot ápol egymással, így nem meglepő, hogy a stadion több pontján is óriási kiírással búcsúztak a májusi kupadöntő előtt lelőtt szurkolótól, Ciro Espositotól. (Genoa-Napoli 1-2)

• Csak a szokásos Di Natale

Egy nápolyi születésű csatár, aki 19 évesen került az Empolihoz. Hat idényt húzott le a csapatnál (ebből csak kettő volt élvonalbeli szezon), majd 36 évesen már az Udinese játékosaként egy duplával - méghozzá pont egy Empoli elleni duplával - kezdte a szezont. Igen, ő Antonio Di Natale. Totó pályafutása során 8 olyan idényt "futott" amikor 10 gól fölé jutott, négyszer elérte vagy túl is szárnyalta a húszat. (Udinese-Empoli 2-0)

Az Empoli ellen 5 perc alatt rúgott kettőt. Antonio Di Natale már 194 gólnál jár a Serie A-ban

• Bergamo - gól nélkül is elégedetten

Iturbe nélkül, de Luca Tonival a kezdőcsapatban rohamozott az előző idény egyik meglepetéscsapata a Hellas Verona, amely döntetlent ért el az Atalanta otthonában. A lefújás után mindkét szakvezető kiemelte, igazságos végeredmény született. Andrea Mandorlininek 15 új játékost kell beépítenie a csapatba, szóval még lesz munka ezzel a Veronával. (Atalanta-Hellas Verona 0-0)

• Cesena: győzelem olaszokkal

Nagy nevek a lelátón (Mancini, Zaccheroni és Sacchi is a helyszínen nézte végig a meccset), tíz olasz az újonc Cesena kezdőjében, és a spanyol Rodriguez első élvonalbeli góljának köszönhetően hazai győzelem. A Parmában Biabiany végig játszott, pár órával később - Zaccardo mellett 4 millió euróért cserébe - a Milanhoz igazolt. Mondjuk az üzlet létrejötte hétfő este 19.30 körül, még messze nem volt biztos. (Cesena-Parma 1-0)

• A Sampnak volt szíve

Tíz emberrel a 91. percben egyenlítette a Sampdoria, ennek az eredménynek nagyon örülhetnek a genovai csapatnál. Palermoban 17 ezer néző volt kíváncsi az egy évi szünet után bajnokként visszajutó csapatra, melynek nagy értéke lehet a vezető gólt megszerző argentin Dybala. (Palermo-Sampdoria 1-1)

• Zaza majdnem elintézte

A friss olasz válogatott Simone Zaza talán a forduló legszebb gólját szerezte a Cagliari ellen. A vendégegyüttes a Zeman csapatokra nem jellemző módon, elég kevés gólhelyzetet alakított ki. Mondjuk a Cagliari ritkán gálázik idegenben, tavaly összesen egy győzelme volt vendégként. (Sassuolo-Cagliari 1-1)

Az első forduló eredményei

• A forduló legjobbja: Kingsley Coman

Morata, Giovinco és Llorente sem volt bevethető, így megkapta a lehetőséget. A Juve modern kori történetének legfiatalabb légiósa, aki bemutatkozhatott a Serie A-ban. A PSG csapatánál nevelkedett, tavaly februárban 16 évesen játszott először a francia élvonalban. A Juve vezetői már régóta figyelték, júniusban pedig ingyen megszerezték. Öt éves szerződés köti a torinói csapathoz, amely az ő kiváló játékának is köszönhetően nyert a Chievo ellen.

• Üzenet Romából

"Van aki elfogadja a kihívásokat, és van aki eladja magát néhány forintért..." A Roma szurkolóinak üzenete, a Fiorentina elleni bajnokin. A címzett: a Bayern Münchenhez igazoló Benatia