Nemzetközi - Ronaldo újabb mesterhármast jegyzett, Anglia hetet rúgott Montenegrónak
Ronaldo újabb mesterhármast jegyzett, Anglia hetet rúgott Montenegrónak

2019/11/14 22:50
Az angol, a francia és a cseh labdarúgó-válogatott kijutott a jövő évi Európa-bajnokságra.

A történetük 1000. mérkőzésén szereplő angolok a Wembley Stadionban hamar eldöntötték a három pont sorsát a montenegróiak ellen: a 11. percben már vezettek, fél óra elteltével pedig négygólos előnyben voltak. A vége 7-0 lett. Az A csoport másik összecsapásán a csehek óriási hajrával győzték le a vendég koszovóiakat.

A B csoportból az ukránok már korábban kiharcolták a továbbjutást, most a címvédő portugálok kerültek közelebb a kijutáshoz: Cristiano Ronaldo révén a 22. percben már 2-0-ra elhúztak a litvánoktól, és végül 6-0-ra diadalmaskodtak. A világsztár három találattal zárt. A szerbek előtt egy ponttal vezető portugálok az utolsó körben Luxemburgban lépnek pályára.

A franciák már biztos Eb-résztvevőként fogadták a moldovaiakat, mivel az izlandiak kora este nem tudtak nyerni Törökországban. Talán ez is volt az oka, hogy az esélytelennek tartott vendégek szereztek vezetést a 9. percben. A folytatásban a franciáknak végül sikerült otthon tartani a három pontot.

A 2020-as Eb-t 12 ország egy-egy városában, köztük Budapesten rendezik.