Premier League - Mourinho szerint a sok gólt beszedő Tottenhamnek nem kell védőt igazolnia januárban

2020/01/02 17:23
Jose Mourinho kijelentette, hogy az általa irányított Tottenham Hotspurnek nem kell hátvédet szerződtetnie a téli átigazolási időszakban - annak ellenére sem, hogy Danny Rose például alig kapott még lehetőséget a portugál menedzsertől.

Rose nem feltétlen akarja elhagyni a Spurst, de amióta Mourinho vette át a marsallbotot Mauricio Pochettinótól, egyszer sem (!) volt a kezdőcsapat tagja a Premier League-ben. Az angol válogatott balhátvéd korábban rendszeresen kezdett, de az angol labdarúgó-bajnokság legutóbbi öt fordulójában négyszer még a meccskeret tagja sem volt, amikor igen, akkor pedig csak 16 percet kapott csereként a Chelsea ellen.

"Nem, nem." - válaszolta Mourinho arra a kérdésre, hogy szükséges-e a hátvédsor bővítése. "Januárban picit több időnk lesz a munkára. És mi dolgozunk. Megpróbálunk javulni."

Amikor pedig Mourinhótól megkérdezték, hogy mennyi ideig lesz maródi az állítólag sérült Rose, Mourinho így replikázott: "Nem tudom, mennyi ideig. Azt hiszem - de talán tévedek -, hogy néhány hétig. De őszintén szólva, nem tudom megmondani. Winks és Sissoko visszatért az eltiltásuk után, rajtuk kívül nem tudok olyan sérültekről, aki most visszatérhetnének."

Noha Mourinho nyilvánosan kijelenti, hogy nincs szüksége új védőre, mindenképpen javítania kell csapata védekezésén, amely irányításával eddig 11 mérkőzésen 16 gólt kapott. Mindössze egy meccset tudott kapott gól nélkül lehozni a Spurs a portugállal a kispadon.

Védekezni még nem tud, de a pontokat már szállítja a Mourinho-féle Tottenham | Hosszabbítás

Mintha csak ma lett volna, hogy José Mourinhót kinevezték a Tottenham Hotspur vezetőedzőjévé, pedig már a tizedik mérkőzésén is túl van Észak-Londonban. Pontok tekintetében remekül kezdett a portugál sztár, ráadásul az eddigi munkáival ellentétben ez leginkább a hatékony támadójátékra vezethető vissza, míg hátul bőséggel akadnak megoldandó feladatok.

Jan Vertonghen az utóbbi időben igen csak küzdött a Spurs szivárgó védekezésének bal oldalán, a szombati 2–2-es norwich-i döntetlen során már a félidőben lecserélte őt edzője, de a január 1-jén a Southampton ellen (0-1) ismét ott volt a kezdőben a belga.

A Spurs törékenysége miatt az újévi forduló után hat ponttal vannak lemaradva a negyedik Chelsea-től a hatodik pozícióban, pedig 22 gólt szereztek Mourinho 11 meccsén. A Premier League-ben való helyük megszilárdításán kívül szem előtt kell tartaniuk a februári Bajnokok Ligája-forduló első szakaszát a Bundelisga-éllovas RB Leipzig ellen, akik a legtöbb gólt is szerezték a német bajnokságban.

A védekezéssel kapcsolatos kérdéseket megvitatva, Mourinho a játékosai fizikai hiányosságaira mutatott rá, mint problémára a klubja számára - talán adva egy tippet is arról, hogy milyen típusú játékos jöhetne hozzájuk mégis.

A Spurs menedzsere ezt mondta: "Az elején sok gólt kaptunk szögletekből. Ezt kiküszöböltük. Ezután a Brighton ellen a Boxing Dayen egy oldalsó szabadrúgásból kaptunk gólt. De a futballban vannak olyan dolgok, amelyeket nagyon nehéz kontrollálni. Amikor az egyik játékosom alacsonyabb, mint a vele szemben álló ellenfél, akkor ezt a különbséget lehetetlen eltüntetni. Az egyetlen megoldás a magasabb játékosok kiválasztása, hogy megbirkózzanak a legfelső szint jelentette fizikummal, akár a Premier League-ben, akár az európai kupákban. Túl sok gólt kapunk, és ez nagyon bosszantó. Ha én lennék az egyik támadó játékos, nagyon csalódott lennék, hogy hátul nem vagyunk képesek megállítani ezt a folyamatot."

A Spurs egy héten héten belül három bajnokit vívott - a Brighton elleni 2-1-es otthoni győzelem és a Norwichcsal játszott 2-2-es döntetlen után 1-0-ra kikaptak a Southamptontól -, Mourinho azt állította, hogy emberei továbbra is erősek.

A Chelsea és a Manchester United korábbi menedzser ezt nyilatkozta még: "Azok, akik két nap alatt 180 percet játszottak, fantasztikusak voltak. És a többi olyan játékost, aki nem játszik túl sokat és sérülésekből jött vissza, például Lamela, vagy Ndombele, szintén szeretném megdicsérni elképesztő szellemiségükért."