Premier League - ...és akkor jött Wayne Rooney...
...és akkor jött Wayne Rooney...

2014/11/23 12:31

A Manchester United első idegenbeli győzelmét szerezte Louis van Gaallal, hol máshol, mint az Arsenal otthonában. Arsene Wenger évek óta képtelen nyerni a MU ellen, és ez most sem volt másképp. Hiába dominálta a mérkőzést a londoni csapat, a MU egy szerencsés öngóllal, valamint Wayne Rooney kontra végén szerzett találatával 2-1-re legyőzte az Ágyúsokat, és máris a tabella negyedik helyén találta magát.

A képlet azért koránt sem volt ilyen egyszerű.

Az Arsenal a találkozó nagy részében birtokolta a labdát, sokkal többet is kezdeményezett, mint a - van Gaaltól igen szokatlanul - inkább a kontrákra berendezkedő vendégek, de az átütő erő ezúttal hiányzott Wenger csapatából. Persze meg lehet érteni a MU játékstílusát is, főleg annak fényében, hogy a rengeteg sérülés miatt LvG a McNair-Smalling-Blackett védőhármassal volt kénytelen elkezdeni a meccset (a két szélen Luke Shaw és Antonio Valencia volt a két "fullback"), aztán amikor Shaw megsérült a 30. perc környékén, akkor még az eredeti elképzelés is borult (a fiatal angol helyére beálló Ashley Young hatvan percen keresztül nagyjából semmit nem tett hozzá a meccshez). A vendégek nagy szerencséjére a meccs emberének megválasztott David de Gea ismét ihletett formában védett, 95 percig nem találtak fogást rajta az Ágyúsok.

Pedig megvoltak a londoniak helyzetei: a meccs ziccerét Jack Wilshere hagyta ki, amikor 10 méterről,a kapuval szemben állva képtelen volt bevenni a manchesteriek kapuját, de a nyáron éppen a Vörös ördögöktől Londonba igazoló Danny Welbecknek sem sikerült többszöri próbálkozásra sem a gólszerzés. Emellett - csak hogy Wenger gondjai tovább nőjenek - a francia elvesztette két játékosát: előbb Wilshere-t, majd (a vendégek vezető gólja után) a kapus, Wojcech Szczesny kényszerült idő előtt elhagyni a pályát.

A MU egyébként az egész meccsen kétszer találta el a kaput, így lőtt két gólt - igaz, az első találatuk nem számított kapura lövésnek, hiszen Kieran Gibbsről pattant be a labda az Arsenal hálójába. Wayne Rooney tanári kontrája után még Ángel di María is betalálhatott volna, de az argentin - megerősítve, hogy borzasztó formában van - ugyanolyan szituációból, mint az angol, kapu mellé emelte a labdát.

Apró öröm lehet az Arsenal-szurkolóknak, hogy Olivier Giroud a vártnál jó egy hónappal korábban, bombagóllal tért vissza a csapatba, viszont Wengernek így is komoly problémákkal kell szembenéznie, amennyiben nem javít záros határidőn belül a csapat védekezésén.

Márpedig hét közben a Dortmund érkezik az Emiratesbe...

Premier League, 12. forduló

Arsenal - Manchester United 1-2 (0-0)

Emirates Stadion, 60074 néző. Vezette: Mike Dean

Gól: Giroud (95.), ill. Gibbs (56., öngól), Rooney (85.)

Arsenal: Szczesny (Martinez, 59.) - Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs - Ramsey (Giroud, 77.), Arteta - Oxlade-Chamberlain, Wilshere (Cazorla, 55.), Sánchez - Welbeck

MU: De Gea - McNair, Smalling, Blackett - Valencia, Carrick, Fellaini, Di María, Shaw (Young, 16.; Fletcher, 89.) - Rooney, Van Persie (Wilson, 75.)

A további eredmények: Chelsea - West Bromwich Albion 2-0, Everton - West Ham United 2-1, Leicester City - Sunderland 0-0, Manchester City - Swansea 2-1, Newcastle United - Queens Park Rangers 1-0, Stoek City - Burnley 1-2