La Liga - Real, Barca: pipa
Real, Barca: pipa

Jaeger ÁkosJaeger Ákos
2014/11/09 13:47

A Primera Division 11. fordulójában vért izzadva, 2-1-re nyert a Barcelona az Almería vendégeként. A hazai csapat sokáig vezetett, ám a Barca Neymar és Jordi Alba góljával fordított. A Real a „kis madridi” derbin simán, 5-1-re verte a Rayo Vallecanot.

Almería – Barcelona: 1-2 A Barcelona meglepő összeállításban lépett pályára szombat délután 16 órakor az Almería vendégeként. Luis Enrique kezdőjéből kimaradt Neymar és Luis Suárez, a helyükön Pedro és Munir kezdett. A védelem jobb oldalán pedig sem Dani Alves, sem Montoya, hanem meglepetésre Adriano kezdett. A kezdőben eszközölt változtatások nem hozták meg a várt sikert, hiszen egy-két helyzettől és hatalmas labdabirtoklási fölénytől eltekintve, elképzeléstelenül, keveset mozogva futballozott a Barca a lelkes Almería ellen.

Az első félidő 37. percében a hazaiak egy gyors kontrát követően meg is szerezték a vezetést. Messi veszítette el a labdát az ellenfél tizenhatosa közelében, Fernando Soriano pedig kiugrotta a saját térfeléről induló Bifoumát, aki simán lefutotta Bartrát, majd kilőtte a jobb alsót. 1-0.

A szünetet követően kettőt cserélt Enrique. Pedro és Munir helyett Neymar és Suárez állt be.

Csak negyedórával a lefújás előtt sikerült egyenlítenie a katalánoknak. Suárez a tizenhatoson belül szépen fordult le az Almería védőjéről, majd a középen érkező Neymarnak passzolt, aki 5 méterről szerencsés gólt szerzett. 1-1.

A győzelmet jelentő találatra nem kellett sokat várniuk a Barcelona drukkereinek, hiszen a 82. percben, megint csak Suárez passzából, Jordi Alba talált a kapuba. 1-2.

A Barcelona tehát fordított és 2-1-re nyert az Almera otthonában. Messinek egyelőre nem sikerült megdöntenie a ligacsúcsot jelentő 251 gólt. A Barca győzelmével elkerülte azt a "szégyent", hogy háromszor egyhuzamban kikapjon a bajnokságban, ami utoljára 2003-ban történt meg a csapattal.

Real Madrid – Rayo Vallecano: 5-1 A bombaformában játszó Real megszerezte sorozatban tizenharmadik győzelmét is. A hazaiak kapuját ezúttal Keylor Navas védte, a jobb oldalon pedig Nacho futballozott, de ezt leszámítva a „gála csapatával” állt fel Carlo Ancelotti legénysége.

A mérkőzés úgy kezdődött, ahogyan azt sokan várták: a hazaiak már a 9. percben megszerezték a vezetést. Kroos bal oldali beadását követően, a sérüléséből visszatérő Bale középről lőtt a hálóba. 1-0.

A gólt követően is bátran játszott a vendég Rayo és Baptistao fejesét követően majd' ki is egyenlítettek. De a szerencse nem volt velük, ahogyan a 40. percben sem, amikor James szögletét követően Ramos térdéről a léc alá vágódott a labda. 2-0.

James kapitális hibájából a 44. percben szépített a Rayo. Egy kapus kidobást követően James haza akarta adni a labdát, ám túl röviden tette azt vissza, amire Bueno lecsapott és egy szép csel után a kapuba lőtt. 2-1.

A szünetet követően a Real továbbra is lendületesen játszott és a második félidő 10. percében először úgy tűnt, hogy Baptistao révén kiegyenlítenek a vendégek, ám a brazil találatát les miatt érvénytelenítették. Az ellentámadásból pedig Kroos 24 méterről csavart hajszálpontosan a bal alsóba. 3-1.

Öt perccel később aztán jött a negyedik hazai gól is. Pepe tört előre és passzolt a jobb oldalon Ronaldonak, aki középre lőtte a labdát, ahol a lesen álló Benzema 5 méterről lőtt a kapuba. A bíró sípja nem szólalt meg, így maradt a gól. 4-1.

Nem múlhat úgy el Real Madrid mérkőzés, hogy Ronaldo ne rúgjon gólt. Ez most is így történt. Az egész mérkőzésen szenvedő portugál, a 83. percben Iscótól kapott szép labdát a bal oldalon, egy cselt követően körülbelül 10 méterről gurított kapura, amit az eddig parádésan védő Álverez hihetetlen módon bevédett. 5-1.