La Liga - Kikapott a Barca, a madridi csapatok győztek
Kikapott a Barca, a madridi csapatok győztek
Europress/AFP

Jaeger ÁkosJaeger Ákos
2014/11/02 15:06

Négy mérkőzés ugyan még hátravan a spanyol labdarúgó bajnokság 10. fordulójából, de kijelenthető, hogy a legnagyobb meglepetést a Barcelona szolgáltatta azzal, hogy hazai pályán kikapott az előző szezonban még Luis Enrique által irányított Celta Vigotól, és ezzel visszacsúszott a tabella harmadik helyére. Sőt ez a harmadik hely lehet negyedik is, ha a Valencia nyer Villarealban. A forduló nyertese tehát mindenképp a két madridi csapat. A Real Granadában győzött 4-0-ra, míg az Atlético hazai pályán verte a Córdobát.

Granada – Real Madrid: 0-4 Az utóbbi hetekben hihetetlen formában játszó Realnak nem szokott sétagalopp lenni a granadai fellépés, ennek ellenére már a második percben vezetést szereztek Cristiano Ronaldo találatával, aki Benzema előkészítését követően 14 méterről a bal alsóba lőtt. 0-1.

A Real Madrid következő góljára fél órát kellett várni. Carvajal bedobását követően Benzema okszival passzolt Jamesnek, aki a tizenhatos sarkáról, kapásból a hosszúba vágta a labdát. 0-2.

Újabb gól már nem született a szünetig. Madridi szempontból a félidő egyetlen negatívuma Carvajal sérülése volt, akinek a helyére Arbeola állt be a 37. percben.

A második negyvenöt percben tovább folytatódott a Real Madrid dominanciája. A fordulást követően nem telt el tíz perc, amikor Ronaldo visszaadta a gólpasszt Benzemának. A portugál a tizenhatos vonalánál, háttal állva a kapunak kapta a labdát, egy sarkazást követően passzolt a kiugró Benzemának. A francia nem hibázott. 0-3.

A harmadik gólt követően még Marcelónak volt egy kapufája, de ezt leszámítva szemmel láthatóan kiengedtek a Blancók. Így a hazaiak ki is tudtak alakítani néhány veszélyes helyzetet, ám Iker Casillasnak és Sergio Ramosnak köszönhetően gólt nem tudtak lőni.

A hajrában aztán Benzema ugratta ki a jobb oldalon Arbeloát, aki Ronaldo irányába centerezett a tizenhatoson belül. A labda kicsit a portugál mögé érkezett, így csak estében tudott belekapni. A továbbcsorgó labdát végül James Rodríguez tessékelte az ellenfél hálójába, ezzel beállítva a mérkőzés végeredményét. 0-4.

A Real Madrid 21 gólt szerzett az első öt idegenbeli mérkőzésén – ez még senkinek nem sikerült korábban a spanyol bajnokságban, Carlo Ancelotti pedig edzőként először nyert zsinórban tizenegyszer.

Atlético Madrid – Córdoba: 4-2 Az Atlético Madrid csapata úgy léphetett pályára, hogy tudták, a városi rivális Real Madrid sima győzelmet aratott a Granada vendégeként. Így nem is volt meglepő, hogy Diego Simeone fiai nekiestek a Córdobának. A vendégek az első játékrészben csak pillanatokig tudták megtartani a labdát és végig nagy nyomás nehezedett kapujukra.

A hazaiak már a tizenharmadik percben megszerezhették volna a vezetést, ám Koke lövése a lécen csattant. Ezt követően a madridiak végig nagy fölényben játszottak, ám igazi gólhelyzetet nem sikerült kialakítaniuk. A félidő végén a szerencse is kellet, ahhoz, hogy megszerezzék a vezetést: a 43. percben egy bal oldali szabadrúgást követően Antoine Griezmann elé került a labda, aki szép cselt követően lőtt 12 méterről kapura, a labda azonban Luso lábán megpattant és a kapu jobb oldalába került. 1-0.

A második félidőre sem változott a játék képe, az Atlético támadott, a Córdoba erejéből pedig a védekezésen kívül másra nem futotta. Az 54. percben, gyakorlatilag a semmiből, azonban mégis kiegyenlítettek a vendégek. Fede Cartabia jobb oldali szöglete után átszállt a labda a hosszú oldalra, ahol Nabil Gilasz fejelt öt méterről kapura Juanfran mellett, a labda a kapu bal oldalában kötött ki. 1-1.

A hazaiak nem estek kétségbe, négy perccel később jött a válasz, Juanfran adta be tökéletesen a labdát jobbról, Griezmann pedig a védőjét megelőzve csúsztatott kapura öt méterről, Juan Carlos ugyan még belekapott a labdába, de az végül a bal oldali kapufáról bepattant. 2-1.

Újabb négy percet kellett várni a következő hazai gólra, ám ehhez kellett a vendégek kapusa is. Koke bal oldali szabadrúgását követően Juan Carlos nagyon rosszul jött ki a kapujából, a labda helyett a levegőbe boxolt, Mandzukicnak fel sem kellett ugrani, hogy befejelje. 3-1.

A 80. percben Koke bal oldali beadását követően Raúl García fejelt volna kapura, ám elvétette a labdát, nem úgy a védője, akinek a hátáról a hosszúba pattant a labda. 4-1.

A lefújás előtt néhány perccel Gilasz használta ki Junfran hibáját, és hét méterről a léc alá vágta a labdát, kialakítva ezzel a 4-2-es végeredményt.

Barcelona – Celta Vigo: 0-1 A vesztes El Clásico után a tavaly még a Celta Vigót irányító Luis Enrique ismét a Neymar, Messi, Suárez triónak szavazott bizalmat, de pihentette Gerard Piquét, akit a keretbe sem nevezett, így Mathieu visszakerült a védelem közepére, Jordi Alba pedig a bal szélre.

Nem meglepő módon a hazaiak már a mérkőzés elején fölénybe kerültek, több veszélyes helyzetet is kialakítottak az első félidőben, ám gólt nem szereztek. Neymar révén többször is ígéretes helyzetet alakított ki a katalán együttes - a brazil a 8. percben fejjel veszélyeztetett, néhány perccel később pedig a lécet is eltalálta 18 méterről. Neymar mellett eleinte Suárez és Messi is aktívan mozgott, de nem volt meg az átütő erő a hazaiak játékában. Olyannyira, hogy a félidő derekára fel is bátorodott a Celta, és a hatékony letámadásainak köszönhetően több alkalommal gólhelyzetig is eljutott.

A második félidő kezdetén Neymar második kapufáját is meglőtte, a hazaiak pocsék helyzetkihasználását pedig remek góllal büntették a vendégek. Az 55. percben egy hosszú kapus kirúgás után ügyetlenkedett a Barcelona védelem, Nolito sarokkal passzolt Joaquín Larrivey elé, aki 10 méterről szezonbeli hetedik gólját helyezte el Bravo kapujában. 0-1.

A kapott gól után még jobban beleerősített a Barcelona, de a kapu előtt semmi sem jött össze nekik, Álvarez pedig tovább parádézott a gólvonalon. A 70. percben Luiz Suárez hat méterről, senkitől sem zavartatva fejelhetett, de a kapus keze közé bólintott.

A 80. percben Messi szabadrúgásból meglőtte a katalánok negyedik kapufáját is. A Barcelona a hajrában sem tudott gólt szerezni, így elszenvedte első hazai vereségét a szezonban, és lépéshátrányba került a két nagy riválissal, a Real Madriddal és az Atlético Madriddal szemben.