Bundesliga - Kiütéses Bayern-siker a Dortmund elleni rangadón
Kiütéses Bayern-siker a Dortmund elleni rangadón

2019/04/06 20:48
A címvédő Bayern München kiütéses, 5-0-s győzelmet aratott otthon az eddig listavezető Borussia Dortmund ellen a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szombati rangadóján, s ezzel az élre állt a tabellán.

A várt izgalmak elmaradtak, mert ugyan a Dortmund a meccs elején kapufát rúgott, a folytatásban végig a Bayern akarata érvényesült. A 17. percben már 2-0 volt a hazaiaknak - a második gólt a 200. Bundesliga-találatát jegyző lengyel Robert Lewandowski szerezte -, akik a szünetig megduplázták ezt az előnyt. A második játékrész eseménytelenül telt, aztán a hajrában Lewandowski második góljával alakult ki a végeredmény.

Amennyiben a hátralévő hat fordulóban megtartja pontelőnyét, a Bayern München sorozatban hetedszer lesz német bajnok.