Nemzetközi - BL: Mi lesz veled, Real? A PSG győzelmi kényszerben
BL: Mi lesz veled, Real? A PSG győzelmi kényszerben

2016/04/07 09:05

Wolfsburg – Real Madrid

A mérkőzés Cristiano Ronaldo meg nem adott góljával indult, a találatot les miatt érvénytelenítették. A Wolfsburg tíz perc után kezdett magára találni, a 17. percben pedig az utóbbi időben agyba-főbe dicsért Casemiro szabálytalansága után megítélt tizenegyesből Ricardo Rodriguez előnyhöz is juttatta a vendéglátókat.

A 25. percben aztán a Wolfsburg növelte előnyét, a csapatban először kezdő és a mérkőzés egyik legjobbjának bizonyuló portugál szélső, Bruno Henrique gólpasszából Maximilian Arnold talált be.

Az első félidő krónikájához tartozik még, hogy a két nagy helyzetet is elpuskázó Karim Benzema a negyvenedik percben térdsérülés miatt elhagyta a pályát, a folytatásban Jesével rohamozott tovább a Real. Ám a második félidőben hiába próbálkoztak szép számmal Ronaldóék – 21 lövést eresztettek meg, ám ebből csak három találta el a kaput, míg ez az arány a túloldalon 10-ből hat volt -, nem jött össze a szépítés, ráadásul Schürrle és Kruse kihagyott helyzeteit látva a kétgólos különbség még rájuk nézve lehet hízelgő.

Nincs persze még minden veszve, Zidane szerint továbbra is minden esélyük megvan a továbbjutásra: „Nem az önbizalom hiányával volt a baj. Tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk, és az is volt. A mi közönségünktől is erre lesz szükség. Még van kilencven percünk elérni a céljainkat, egységesnek kell maradnunk és folytatni, amit megkezdtünk”– értékelt Zizou, akitől azt is megtudhattuk, hogy elsősorban a megfelelő intenzitást hiányolta csapata játékából, főleg az első félidőben.

A Wolfsburgot irányító Dieter Hecking érthetően még optimistábban nyilatkozott csapata esélyeiről: „A 2-0 nagy előny, egy gól kell még és aztán megállítani a lövéseiket.”

Labdarúgó Bajnokok Ligája

negyeddöntő, első mérkőzés: Wolfsburg: Benaglio – Ricardo Rodríguez, Dante, Naldo, Vieirinha – Luiz Gustavo, Guilavogui – Henrique (Träsch, 80.), Arnold, Draxler (Schäfer, 93.) – Schürrle (Kruse, 85.).

Real Madrid: Keylor Navas – Danilo, Pepe, Ramos, Marcelo – Casemiro, Kroos (James Rodríguez, 85.), Modric (Isco, 64.) – Bale, Benzema (Jesé, 41.), Cristiano Ronaldo.

Gól: Ricardo Rodríguez (18., – 11-esből), Arnold (25.)

Paris Saint-Germain – Manchester City

David Luiz sárga lapjával indult a derbi, a világ legdrágább védőjének 12 másodperc kellett, hogy kisárgázza magát a visszavágóról (később ez egyébként Matuidinek is sikerült). A City hiába kezdte agilisan a találkozót, a hetedik percben Mangala véleményes belépője után még megúszták a tizenegyest, pár perccel később azonban Sagna David Luiz elleni szabálytalansága után már nem maradt el a büntető, Ibrahimovic azonban hibázott. A sérülésből visszatérő Joe Hart ezzel zsinórban három kivédett tizenegyesnél tart a BL-ben.

Ibra a folytatásban is próbálkozott, ám a találkozó első gólját Kevin de Bruyne szerezte meg a túloldalon egy labdaszerzés után.

Ibrahimovic aztán Fernandótól kapott egy kis segítséget, a brazil a tizenhatos vonalánál vesztett labdát, a svéd támadó pedig az üres kapuba lőtt, ezzel zsinórban öt BL-meccsen lőtt gólt.

Az 59. percben aztán Adrien Rabiot révén a vezetést is megszerezték a franciák, a korábban a City-nél is megforduló középpályás egy szöglet utáni kipattanót labdát pofozott a hálóba.

Az angolok végül egy szerencsés góllal egyenlítettek a 72. percben, Fernandinho gólja előtt a vendéglátók részéről Serge Aurier és Thiago Silva is elég szerencsétlenül ért a labdához.

Ennek megfelelően a mérkőzés után Manuel Pellegrini elégedett volt az eredménnyel: „Továbbra is nyitott a párharc, Manchesterben még 90 percet le kell játszanunk, de ez egy jó eredmény számunkra.” A tizenegyest hárító Joe Hart szerint pedig klubtörténelmet írtak, amit szeretnének tovább folytatni, és megdicsérte a hátsó négyest is a teljesítményéért.

A túloldalon kevésbé volt pozitív értelemszerűen a meccs visszhangja, a második gólt jegyző Rabiot így vélekedett az összecsapásról: „Megtarthattuk volna az előnyt, egy kavarodás után találtak be. Szerencséjük volt, de ez egy nyitott meccs volt. Még mindig megvan az esélyünk, nyernünk kell idegenben.”

Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés

PSG: Trapp – Aurier (Van der Wiel, 78.), Thiago Silva, David Luiz, Maxwell – Rabiot (Lucas, 78.), Thiago Motta, Matuidi – Di María, Ibrahimovic, Cavani.

Manchester City: Hart – Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy – Fernando, Fernandinho – Jesús Navas, De Bruyne (Delph, 77.), David Silva (Bony, 88.) – Agüero (Kolarov, 93.).

Gól: Ibrahimovic (41.), Rabiot (59.), ill. De Bruyne (38.), Fernandinho (72.)