Bajnokok Ligája - Öt ok, amiért a Spurst 7-2-re kiütő Bayern München megnyerheti a Bajnokok Ligáját

2019/10/03 11:34
Emlékszünk, hogy a Bayern München 7-0-s összesítéssel búcsúztatta a Barcelonát a 2012/2013-as Bajnokok Ligája-sorozat elődöntőjében, majd a német csapat meg is nyerte a BL-t? Vajon később megmarad az is, amikor a bajorok 7-2-re kiütötték az előző BL-szezon finalistáját, a Tottenhamet Londonban? A bundesliga.com összegyűjtött öt érvet amellett, hogy a Bayern megismételheti hat évvel ezelőtti sikerét, és idén is megnyeri a BL-t.

1. 7-2-re csapták meg idegenben az előző BL-szezon döntősét

Mielőtt a Tottenham 2-0-s vereséget szenvedett volna a Liverpooltól a Bajnokok Ligája döntőjében, a legjobb angol csapatot, a Manchester Cityt búcsúztatta a legjobb négy között. Ebben az idényben a Bayern Münchentől elszenvedett kiütéses vereség emlékével kell tovább játszaniuk. Annak ellenére, hogy a vezetést még a Spurs szerezte meg a korábbi hamburgi és leverkuseni szélső, Son góljával, a Bayern úgy beindult, hogy meg sem állt hét találatig. Lenyűgöző volt az, ahogy a müncheniek egy számukra teljesen ismeretlen stadionban - először játszottak a Tottenham új otthonában - fordítottak, majd hengereltek.

Az alapok, a kivitelezés és a néhány rendkívüli passz - a Bayern nem bajlódott sokat a Bajnokok Ligája egyik legemlékezetesebb mérkőzésén, miközben a Spurs az első 45 percben jobban játszott ellenfelénél. A német rekordbajnoknak nem lehetett ismeretlen az érzés, mivel a 2012/2013-as sorozat elődöntőjében 7-0-s összesítéssel búcsúztatták a Barcelonát. Ezúttal nem csak Londont, hanem egész Európát átszelő, földrengésszerű győzelmet arattak.

2. Lewandowski Európa legjobb 9-ese

Robert Lewandowski bámulatos formában futballozik ebben az idényben is. Sarokkal produkált átemelős cselt, nagyszerű egyéni teljesítménnyel szerzett gólokat, amikor kellett, akkor pedig alájátszott a többieknek. Csak ebben az évadban 10 tétmérkőzésen már 14 találatnál jár, LewanGOALski-nak becézik, még Lionel Messit is felülmúlja, mert a lengyel több gólt jegyez ebben a naptári évben, mint az argentin.

Újabb Bundesliga-rekordot állított fel a Bayern szédületes lengyel csatára | Hosszabbítás

Robert Lewandowski, a Bayern München csatára az első futballista a német labdarúgó-bajnokság történetében, aki hat forduló után kétszámjegyű góltermést mondhat magáénak, miután a címvédő színeiben a Bundesliga szombati játéknapján a Paderborn elleni 3-2-re megnyert mérkőzésen is betalált. Lewandowski a meccs 79.

3. Ahol eddig Robbery volt, ott most Gnabman van

Nem ez az első alkalom, hogy a futball legnagyobb játékosai közül felülmúl néhányat egy, vagy több Bayern-játékos. Messi abszolút a perifériára szorult, amikor Jupp Heynckes irányításával a Bayern 4-0-ra és 3-0-ra győzte le a Barcát a 2012/2013-as BL-sorozat elődöntős párharcában. Az argentin zsenit Bastian Schweinsteiger és Javi Martinez kivette a játékból, a katalán mágia helyett a német varázslat lépett működésbe. Franck Ribéry és Arjen Robben vezetésével a Bayern kerekedett felül, és a Dortmund elleni BL-finálét is ők döntötték el.

Robben és Ribéry a Bayern legendái közé emelkedtek, de mennyire számítanak pótolhatatlannak? | Hosszabbítás

A hétvégén játszott utoljára a Bayern Münchenben bajnoki mérkőzésen a klub elmúlt évtizedének két legmeghatározóbb játékosa, Arjen Robben és Franck Ribéry. A bajor egyesületre tett hatásukról és pótlásuk fontosságáról az egyik legelismertebb szakíró, Raphael Honigstein az ESPN-en megjelent cikkének fordítását közöljük az alábbiakban.

A legendás duó a nyáron távozott Münchenből, de a Bayern házon belül, azonnal megoldotta a pótlásukat a két szélen egy német és egy francia ifjú szerepeltetésével. Előlépett a Gnabman-páros, Serge Gnabry és Kingsley Coman személyében.

Gnabry korábban feleslegessé vált az Arsenalnál, a West Bromnál pedig Tony Pulis szerint nem érte el a Premier League szintjét. Kedden négy gólt szerzett a Tottenham ellen, valamennyit a második félidőben. Coman most nem került annyira reflektorfénybe, miközben állandó veszélyt jelentett a helyzettel megbirkózni nem tudó hazai védelemnek. Mondanunk sem kell, hogy Európában nincs olyan védő, aki üdvözölné annak a lehetőségét, hogy a Bayern frissen koronázott szárnyjátékával közeli kapcsolatba lépjen.

Az Arsenalba nem fért be, a West Bromban peremember volt, a Bayernben világklasszis lett | Hosszabbítás

Serge Gnabry elmondta, hogy a család és a barátai személyes jelenléte is ösztönözte őt, hogy négy lenyűgöző gólt is szerezhessen kedden este a Tottenham Hotspur-Bayern München (2-7) Bajnokok Ligája-mérkőzésen. A német válogatott szélső mind a négy találatát a második félidőben szerezte a BL előző szezonjának döntőse otthonában, ez az első alkalom profi pályafutása során, hogy négyszer is eredményes legyen egy mérkőzésen.

4. Coutinho + Thiago = középpályás uralom a legjavából

Amennyiben a Bayern szélsői a szókimondó tartalom besorolás alá esnének, ha televíziós műsorok lennének, a középső középpályásaik, akik a szamba jegyeit hordozzák magukon, vaskos 18-as karikát kapnának. Philippe Coutinho már a Bundesliga ötödik és hatodik körében is letette a névjegyét, Thiagóval párban egy fenyegető duót alkotnak a müncheniek középpályáján.

Hol fog játszani a Barcelonától kölcsönvett Coutinho a nélküle is erős Bayern Münchenben? | Hosszabbítás

A Bayern München már a Bundesliga 2019/2020-as szezonjának elrajtolása után erősítette meg a támadó szekcióját, miután kölcsönvette a Barcelonától Philippe Coutinhót. Mire mehet a bajoroknál a jó formáját még a Liverpoolnál hagyó brazil támadó középpályás? Az egyéves kölcsön 7,8 millió fontba került a münchenieknek, akiknek jövőre opciós joguk lesz Coutinho megvételére, a brazil kivásárlási ára 109.8 millió fontra rúg.

A Bayernnek régóta nem volt öröme egy ilyen hatékony támadó középpályás személyében a 10-es poszton, de a 6-osuk is egy mesteri játékos, egy mélységi irányító. Thiago - az 1994-ben világbajnok Mazinho fia -, azonnali hatást gyakorolt a játékra, amint beállt a félidőben David Alaba helyére. Szakszerűen védekezett és támadott is, valamint lézerpontosságú passzokat szállított Gnabry számára. A spanyol válogatott spíler számára nem sok babér termett a Bajnokok Ligájában, amióta 2013-ban Münchenbe igazolt a Barcelonából, Coutinho érkezésével talán épp a megfelelő párját kapta meg.

5. Egy legendás utolsó védelmi vonal

Ha a Bayern nem lett volna olyan pusztítóan hatékony a Spurs ellen támadásban, akkor talán Manuel Neuer nevével lettek volna tele szerda reggel a napilapok hátsó oldalai. A Bayern és a német válogatott 1-ese több bravúrt is bemutatott Londonban, emlékeztetve világszerte a nézőket, miért továbbra is ő a mai modern kapus megtestesítője. Son és Ndombele helyzeténél ő volt a fal, még Christian Eriksen távoli lövéséhez is hozzá tudott érni ujjheggyel.

Neuer a jelenlegi Bayern-keret öt azon játékosa közé tartozik, aki már a 2013-as BL-győzelem idején is a csapat tagja volt. Minden oka megvan azt hinni, hogy májusban az isztambuli Atatürk Olimpiai Stadionban is felállhat  a dobogó tetejére, a Bayern hatodik európai trónfoglalása miatt.