Bajnokok Ligája - Hazai pályán folytatja a Fradi a BL-ben - ÉLŐ
Hazai pályán folytatja a Fradi a BL-ben - ÉLŐ

2020.11.24. 20:00 Rév Dániel:

a

2020.11.24. 19:59 Rév Dániel:

2020.10.28. 22:58 Németh Dániel:

Megvan az első pontja a Ferencvárosnak a Bajnokok Ligája 2020/21-es szezonjában. Mindenképpen a magyar csapatot dicséri, hogy a második félidőre feljavult a játék, egyénileg is többet tettek hozzá a játékosok, és sikerült hibára kényszeríteni a kétgólos előnyben kissé kényelmesen futballozó ukránokat. Fontos pontot szerzett ezzel a Fradi, amely a végén még jól jöhet, akár a harmadik helyért folytatott küzdelemben is.

2020.10.28. 22:54 Németh Dániel:

96. perc: Zubkov a végén még lőhetett, de kicsivel fölé ment a próbálkozás.

2020.10.28. 22:50 Németh Dániel:

Mak átlövése nem volt igazán jó, viszont Laidouni beletette a lábát, középen pedig volt érkező Boli személyében. Öt perc a hosszabbítás, ennyi idő maradt, hogy változtassanak a csapatok.

2020.10.28. 22:47 Németh Dániel:

90. perc: GÓL! Boli kiegyenlít, 2-2!

2020.10.28. 22:45 Németh Dániel:

87. perc: Rebrov pályára küldi Dvalit és Botkát. Előbbi rögtön fejelhetett a Lovrencsics buktatása nyomán megítélt szabadrúgást követően, de mellé is ment, illetve les is volt.

2020.10.28. 22:44 Németh Dániel:

86. perc: ismét emberelőnyben fejezi be a meccset a Fradi. Sydorchuk kapta meg a második sárgáját Lovrencsics buktatása miatt.

2020.10.28. 22:42 Németh Dániel:

84. perc: Boli lövését követően kellett Boykónak védenie. Laïdouni és Somalia összjátékát követően alakult ki helyzet, a próbálkozás azonban középre ment.

2020.10.28. 22:39 Németh Dániel:

82. perc: most épp a Kijev cserél, vélhetően már a taktikai időhúzás részeként is. Buyalsky helyén Garmash folytatja.

2020.10.28. 22:33 Németh Dániel:

76. perc: újabb sárga, ezúttal Buyalskiy kapta, miután keményen rácsúszott Kovacevic lábára.

2020.10.28. 22:30 Németh Dániel:

73. perc: újabb hazai cserék. Sigér helyén Mak, Isaelt pedig Boli váltotta.

2020.10.28. 22:29 Németh Dániel:

72. perc: Laïdouni és Tokmac egyaránt besárgult. Előbbi taktikai fault, utóbbi reklamálás miatt kapta.

2020.10.28. 22:28 Németh Dániel:

70. perc: Isael szabadrúgását vadássza le könnyedén Boyko. Valami azt súgja, nem ez volt a ferencvárosi figura.

2020.10.28. 22:23 Németh Dániel:

65. perc: Cserél Rebrov. Kharatin le, Laïdouni be.

2020.10.28. 22:17 Németh Dániel:

58. perc: ott a szépítő találat! Zubkov tette be gyönyörűen a labdát a védelem mögé, Tokmac - ki más? - pedig kilőtte a bal alsót.

2020.10.28. 22:09 Németh Dániel:

52. perc: Sydorchuk taposta meg Somaliát, sárga lap.

2020.10.28. 22:05 Németh Dániel:

Ideges kezdés - Kovacevic kétszer is rossz helyen veszített labdát, igaz mindkét esetben javított.

2020.10.28. 22:04 Németh Dániel:

Csere nélkül folytatódik a mérkőzés.

2020.10.28. 21:53 Németh Dániel:

Kár ezért a félidőért, mert jól kezdett a Ferencváros, hogy aztán elkerülhető védelmi hibákkal nehéz helyzetbe hozza magát. Hozzá kell persze tenni, hogy a Dinamo Kijev teljesen megérdemelten vezet két góllal, eddig inkább az történt a pályán, amit a vendégek akartak. A zöld-fehérek elvétve jutottak csak el Boyko kapujáig, Isael próbálkozásán kívül szinte nem is volt dolga a mérkőzésen az ukránok kapusának. Az első 45 perc alapján legfeljebb a pontrúgások adhatnak némi reményt a Fradinak, akcióból teljesen súlytalan volt a magyar csapat.

2020.10.28. 21:43 Németh Dániel:

41. perc: 2-0. Buyalsky indult meg a jobb oldalon, a középre tett labdájához csak hozzáérni tudott Lovrencsics, De Pena pedig gólra váltotta a lehetőséget.

2020.10.28. 21:41 Németh Dániel:

A gól óta láthatóan visszavett a tempóból a Kijev, a Ferencváros viszont eddig csak szögletig jutott a mezőnyfölénnyel.

2020.10.28. 21:29 Németh Dániel:

28. perc: 1-0-ra vezet a Dinamo Kijev. Tsygankov balra lőtte a büntetőt, Dibusz az ellenkező irányba vetődött.

2020.10.28. 21:28 Németh Dániel:

26. perc: tizenegyeshez jutnak a vendégek. Kharatin kezéhez ért hozzá a labda, az ítélettel itt is nehezen lehet vitatkozni.

2020.10.28. 21:25 Németh Dániel:

21. perc: Heister rossz ütemű becsúszást követően besárgult. Jogos az ítélet.

2020.10.28. 21:24 Németh Dániel:

19. perc: megvan az első komolyabb Dibusz-védés. Bal oldalon fűzte át magát a Dinamo Kijev, Karavayev a tizenhatoson belül lőhetett, de a magyar kapus még időben leért.

2020.10.28. 21:13 Németh Dániel:

12. perc: jegyezzük fel, mert szép meglátás volt Lovrencsicstől, aki Zubkovot próbálta kiugratni. Nagyjából egy jó labdaátvételen múlt a gólhelyzet.

2020.10.28. 21:10 Németh Dániel:

8. perc: itt az ukrán válasz. Tsygankov jutott el lövésig, Dibusznak azonban nem volt dolga, méterekkel célt tévesztett a támadó.

2020.10.28. 21:08 Németh Dániel:

7. perc: Bedobást követően alakult ki helyzet, Isael lőhetett a tizenhatos sarkáról, de középre tartó próbálkozását könnyedén védte az ukránok kapusa.

2020.10.28. 21:04 Németh Dániel:

Az első két percben lövés ugyan nem volt, ellenben két ukrán játékos is a földre került. Egyik sem tűnt különösebben kemény párharcnak.

2020.10.28. 20:57 Németh Dániel:

25 évvel ezelőtt a Grasshoppers ellen szerezte meg első pontjait a Fradi a BL-ben, a mai mérkőzésen a Dinamo Kijev ellen készül hasonló bravúrra.

Az FTC 25 éve a Grasshoppers, most a Dinamo Kijev ellen szerezné meg első BL-pontjait | Eurosport

1995. november 22-én, vagyis egy hónap híján 25 éve játszott legutóbb hazai pályán főtáblás Bajnokok Ligája-mérkőzést a Ferencváros labdarúgócsapata. Szerdán a Dinamo Kijev lesz a magyar bajnok ellenfele, az a klub, amelyet Serhiy Rebrov, a zöld-fehérek vezetőedzője játékosként és trénerként is szolgált. 1995.

2020.10.28. 20:42 Németh Dániel:

Megvannak a kezdőcsapatok! Rebrov a múlt heti mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is három támadót küldött a pályára.

Ferencváros: Dibusz, Kovacevic, Lovrencsics, Blazic, Heister, Somalia, Kharatin, Sigér, Zubkov, Isael, Tokmac

Dinamo Kijev: Boyko, Popov, Zabarnyi, Kedziora, Karavayev, Sydorchuk, Buyalsky, Shaparenko, Pena, Tsygankov, Supriaha

A barcelonai kitérőt követően hazai környezetben folytatja a Ferencváros a Bajnokok Ligájában. Ráadásul egy olyan mérkőzés következik, amelyről papíron jó eséllyel távozhatnak ponttal a zöld-fehérek, hiszen a sorozatot szintén vereséggel kezdő Dinamo Kijev vár a csapatra. Kezdés 21 órától, a mérkőzés részleteiről folyamatosan frissülő cikkben számolunk be.