Foci - Az Arsenal és a Roma is győzelemmel kezdett az Európa-ligában, a Napoli kikapott
Az Arsenal és a Roma is győzelemmel kezdett az Európa-ligában, a Napoli kikapott
Fotó: Europress/AFP

Az Arsenal és a Roma is győzelemmel kezdett az Európa-ligában, a Napoli kikapott

HosszabbitásHosszabbitás
2020/10/22 21:07
Az Arsenal és az AS Roma is idegenbeli győzelemmel kezdte meg főtáblás szereplését csütörtökön a labdarúgó Európa-liga csoportkörének első fordulójában.

A londoni együttes a Rapid Wien, az olasz gárda pedig a svájci Young Boys otthonában diadalmaskodott 2-1-re.

Az E csoportban a magyar válogatott védővel, Lang Ádámmal a soraiban a ciprusi Omonia 1-1-es döntetlent ért el a görög PAOK vendégeként, míg az F-ben a Napoli meglepetésre hazai pályán kapott ki 1-0-ra a holland Alkmaartól.

Gólzáporos mérkőzést vívott egymással a Bayer Leverkusen és a francia Nice, az összecsapást a vendéglátó német együttes nyerte 6-2-re.

Európa-liga, csoportkör, 1. forduló:

A csoport:
CSZKA Szófia (bolgár)-CFR Cluj (román) 0-2 (0-0)
BSC Young Boys (svájci)-AS Roma (olasz) 1-2 (1-0)

B csoport:
Dundalk FC (ír)-Molde FK (norvég) 1-2 (1-0)
Rapid Wien (osztrák)-Arsenal (angol) 1-2 (0-0)

C csoport:
Bayer Leverkusen (német)-OGC Nice (francia) 6-2 (2-1)
Hapoel Beer-Seva (izraeli)-Slavia Praha (cseh) 3-1 (1-0)

D csoport:
Standard Liege (belga)-Rangers FC (skót) 0-2 (0-1)
Lech Poznan (lengyel)-Benfica (portugál) 2-4 (1-2)

E csoport:
PSV Eindhoven (holland)-Granada CF (spanyol) 1-2 (1-0)
PAOK (görög)-Omonia Nicosia (ciprusi) 1-1 (0-1)

F csoport:
SSC Napoli (olasz)-AZ Alkmaar (holland) 0-1 (0-0)
HNK Rijeka (horvát)-Real Sociedad (spanyol) 0-1 (0-0)

később:

G csoport:
SC Braga (portugál)-AEK Athén (görög) 21.00
Leicester City (angol)-Zorja Luhanszk (ukrán) 21.00

H csoport:
Sparta Praha (cseh)-Lille OSC (francia) 21.00
Celtic FC (skót)-AC Milan (olasz) 21.00

I csoport:
Makkabi Tel-Aviv (izraeli) - Qarabag FK (azeri) 21.00
Villarreal (spanyol)-Sivasspor (török) 21.00

J csoport:
Tottenham Hotspur (angol)-LASK Linz (osztrák) 21.00
PFC Ludogorec (bolgár)-Royal Antwerp (belga) 21.00

K csoport:
Wolfsberger AC (osztrák)-CSZKA Moszkva (orosz) 21.00
Dinamo Zagreb (horvát)-Feyenoord (holland) 21.00

L csoport:
Slovan Liberec (cseh)-KAA Gent (belga) 21.00
TSG 1899 Hoffenheim (német)-Crvena zvezda (szerb) 21.00

MTI

Hozzászólások