Foci - A Honvéd svéd, a Fehérvár máltai ellenfelet kapott az Európa-liga selejtezőjében 
A Honvéd svéd, a Fehérvár máltai ellenfelet kapott az Európa-liga selejtezőjében
Fotó: Europress/AFP

A Honvéd svéd, a Fehérvár máltai ellenfelet kapott az Európa-liga selejtezőjében 

HosszabbitásHosszabbitás
2020/08/31 15:29
A Magyar Kupa-győztes Budapest Honvéd a svéd Malmővel, a legutóbb bajnoki második MOL Fehérvár FC pedig a máltai Hiberniansszel találkozik a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének második körében.

A hétfői, nyoni sorsoláson az is eldőlt, hogy a Honvéd itthon, a Fehérvár pedig idegenben lép pályára szeptember 17-én.

Ebben a fordulóban 92 csapat érdekelt, húsz a bajnoki, 72 - köztük a két magyar - pedig a fő ágon szerepel. Utóbbi esetében az UEFA előzőleg 12 hatcsapatos csoportot alakított ki három kiemelttel és három nem kiemelttel. A csapatokat sorszámozta, majd sorsolással dőlt el, hogy mely sorszámok kerültek párba és mely számmal ellátott együttesek játszhatnak otthon. A MOL Fehérvár kiemelt volt, a Budapest Honvéd nem.

A bajnoki ágon a BL előselejtezőjében, illetve első selejtezős fordulójában kiesett klubokat sorsolták össze.

A párharcok egy - zárt kapus - mérkőzésen dőlnek el. Döntetlen esetén hosszabbítás, majd büntetőpárbaj következik, a győztes pedig a selejtező harmadik fordulójába jut.

Az El-selejtező második fordulójának párosítása:
BUDAPEST HONVÉD-Malmö (svéd)
Hibernians (máltai)-MOL FEHÉRVÁR FC
Inter Escaldes (andorrai)-Dundalk (ír)
KuPS (finn)-Slovan Bratislava (szlovák)
Linfield (északír)-Floriana (máltai)
Riga (lett)-Tre Fiori (San Marinó-i)
Djurgarden (svéd)-Europa (gibraltári)
Flora Tallinn (észt)-KR Reykjavík (izlandi)
Sileks (északmacedón)-Drita (koszovói)
Asztana (kazah)-Buducnost Podgorica (montenegrói)
Ararat-Armenia (örmény)-Fola Esch (luxemburgi)
Connah's Quay Nomads (walesi)-Dinamo Tbilisi (georgiai)
Hammarby (svéd)-Lech Poznan (lengyel)
Kaysar Kyzylorda (kazah)-APOEL (ciprusi)
Nömme Kalju (észt)/Mura (szlovén)-AGF Aarhus (dán)
Makkabi Haifa (izraeli)/Zeljeznicar (bosnyák)-Kairat Almaty (kazah)
Lokomotiv Tbiliszi (georgiai)-Dinamo Moszkva (orosz)
Neftcsi (azeri)-Galatasaray (török)
B36 Tórshavn (feröeri)-TNS (walesi)
Coleraine (északír)-Motherwell (skót)
IFK Göteborg (svéd)-Köbenhavn (dán)
Topolya (szerbiai)-FCSB (román)
Teuta (albán)-Granada (spanyol)
OFI Kréta (görög)-Apollon Limasszol (ciprusi)
Progres (luxemburgi)-Willem II (holland)
Viking (norvég)-Aberdeen (skót)
Bala (walesi)-Standard Liege (belga)
Sfintul Gheorghe Suruceni (moldovai)-Partizan Beograd (szerb)
CSZKA Szófia (bolgár)-BATE Boriszov (fehérorosz)
Botosani (román)-Skendija (északmacedón)
Lokomotiv Plovdiv (bolgár)-Tottenham Hotspur (angol)
Lac (albán) - Hapoel Beer-Sheva (izraeli)
Arisz Szaloniki (görög)-Kolosz Kovalivka (ukrán)
Ventspils (lett)-Rosenborg (norvég)
Riteriai (litván)-Slovan Liberec (cseh)
Lincoln Red Imps (gibraltári)-Glasgow Rangers (skót)
Servette (svájci)-Reims (francia)
Borac Banja Luka (bosnyák)-Rio Ave (portugál)
Renova (északmacedón)-Hajduk Split (horvát)
Olimpija Ljubljana (szlovén)-Zrinjski (bosnyák)
Kukes (albán)-VfL Wolfsburg (német)
DAC (szlovákiai)-Jablonec (cseh)
Piast Gliwice (lengyel)-Hartberg (osztrák)
Osijek (horvát)-Basel (svájci)
Shamrock Rovers (ír)-AC Milan (olasz)
Bodö/Glimt (norvég)-Zalgiris Vilnius (litván)

MTI

Hozzászólások