Úszás - Négy Nemzet Úszóverseny: Kapás Boglárka remekelt, Milákot ezúttal sem lehetett megállítani
Négy Nemzet Úszóverseny: Kapás Boglárka remekelt, Milákot ezúttal sem tudták megállítani
Fotó: Derencsényi István/MÚSZ

Négy Nemzet Úszóverseny: Kapás Boglárka remekelt, Milákot ezúttal sem lehetett megállítani

HosszabbitásHosszabbitás
2020/07/25 20:20
Kiváló idővel győzött 200 méter pillangón Kapás Boglárka a margitszigeti Négy Nemzet Úszóversenyen, amelynek második napját követően is a házigazda magyarok vezetnek összessítésben.

A koronavírus-járvány kitörését követő első nemzetközi viadal második napjának egyik legjobb teljesítményét Kapás Boglárka nyújtotta, aki napra pontosan egy évvel ezelőtt nyert 200 méter pillangón világbajnoki címet a dél-koreai Kvangdzsuban. Virth Balázs 27 éves tanítványa pénteken 100 méter pillangón úszott egyéni csúcsot, és ezúttal is bizonyította, hogy nem vetették vissza az elmúlt hónapok történései, hiszen a 200 méter fináléjában olyan idővel győzött (2:08.62), amivel a kvangdzsui döntőben is odaért volna a hetedik helyre.

Férfi 200 m pillangón a világcsúcstartó Milák Kristófot ezúttal sem tudták megszorongatni, a Honvéd világbajnoka több mint három másodperccel előzte meg a riói olimpián bronzérmes Kenderesi Tamást.

milak-negy.nemzet-2 Fotó: Derencsényi István/MÚSZ

A margitszigeti Hajós Alfréd-komplexum Széchy Tamás nevét viselő medencéjében a magyarok mellett lengyel, cseh és osztrák úszók indulnak. A szabályok értelmében az esti egyéni finálékban egy nemzetet maximum két versenyző képviselhet.

A szombati győztesek:
férfiak
400 m gyors: Felix Auböck (osztrák)3:45.00 perc
200 m mell: Christopher Rothbauer (osztrák) 2:11.43 perc
100 m hát: Telegdy Ádám 54.75 másodperc
50 m gyors: Jakub Kraska (lengyel) 22.40 másodperc
200 m pillangó: Milák Kristóf 1:55.01 perc
4x100 m gyorsváltó: Lengyelország 3:17.80 perc
4x100 m vegyesváltó: Magyarország 3:37.87 perc
nők
400 m gyors: Késely Ajna 4:10.31 perc
200 m mell: Békési Eszter 2:29.48 perc
100 m hát: Burián Katalin 1:00.69 perc
50 m gyors: Kornelia Fiedkiewicz (lengyel) 25.61 másodperc
200 m pillangó: Kapás Boglárka 2:08.62 perc
4x100 m gyorsváltó: Lengyelország 3:45.63 perc
4x100 m vegyesváltó: Lengyelország 4:07.53

MTI

Hozzászólások