Északi összetett - Norvég győzelem északi összetettben a vb-n
Norvég győzelem északi összetettben a vb-n

2019/02/28 17:18

A már biztos világkupa-győztes Jarl Magnus Riiber nyerte a normálsáncos síugrásból és 10 kilométeres sífutásból álló egyéni versenyt északi összetettben az ausztriai Seefeldben zajló északisí-világbajnokság csütörtöki napján.

A norvég versenyző már a síugrás után élen állt, majd sífutásban a táv harmadáig több mint 15 másodpercre növelte előnyét. Később viszont egy háromfős üldözőboly - benne két osztrák és egy japán riválissal - utolérte őt. A hajrára Bernhard Gruber, Vatabe Akito és Riiber maradt az élcsoportban. A célegyenesbe a szigetországi sportoló fordult elsőként, de aztán Riiber és Gruber is könnyedén hajrázta le.

Riiber sikerével megtörte a németek dominanciáját a vb-ken, ugyanis két éve mind a négy számot, idén pedig az ezt megelőző kettőt is ők nyerték északi összetettben. A mindössze 21 éves sportoló, aki első vb-címének örülhetett, a jelenlegi vk-szezon 18 egyéni versenyéből tizet nyert meg.