Biatlon - Biatlon-vb: Loginové a bajnoki cím férfi sprintben, Johannes Bö nem szerzett érmet

2020/02/15 17:40
Alekszandr Loginov révén férfi sprintben orosz győzelem született az olaszországi Antholzban zajló sílövő-világbajnokságon. A magyar indulók közül Gyallai Soma 102., Panyik Dávid pedig 104. lett a 107 fős mezőnyben.

A 28 éves Loginov hibátlan lövészetének köszönheti sikerét, ugyanis alig több mint hat másodperccel előzte meg a francia Quentin Fillon Maillet-t, aki viszont a kétszer ötlövéses sorozatban egyszer célt tévesztett, így büntetőkörre kényszerült.

Loginov pályafutása során negyedszer állhat világbajnoki dobogóra, de most először a legmagasabb fokára. Tavaly ezüstérmes volt ebben a számban.

A két nagy favoritnak tartott versenyző közül a világkupa-pontversenyben vezető francia Martin Fourcade ugyan hibátlanul lőtt, viszont ezúttal lassabban futott, így 3. lett, míg a címvédő norvég Johannes Thingnes Bö ötödikként zárt, mert egyszer hibázott a lövészetben.

A két magyar közül Panyik Dávid célzott jobban, ő háromszor rontott, míg Gyallai Soma négyszer, de utóbbi jobb futásával előrébb végzett.