Kajak Kenu - Kajak-kenu Eb: egy arany és két ezüst a magyar mérleg 200 méteren
Kajak-kenu Eb: egy arany és két ezüst a magyar mérleg 200 méteren
Fotó: MTI

Farkasvölgyi GáborFarkasvölgyi Gábor
2014/07/13 14:19

Kozák Danuta arany-, a Kárász Anna, Vad Ninetta kajakos kettős, valamint a kenus Lakatos Zsanett ezüstérmet nyert a brandenburgi kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnapi 200 méteres döntői során. Ma délután még kilenc döntőben lesz magyar érdekeltség, a mieink eddig négy aranyat és öt ezüstöt gyűjtöttek a kontinenstornán.

Kozák Danuta vasárnap bizonyította, hogy jelenleg bármilyen távon is induljon, sem idehaza, sem nemzetközi szinten nincs ellenfele. Kozák a sprinttávon nem kapta el kifejezetten jól a rajtot, féltávnál még hátrányban volt, ám a táv második felén már vezetett, végül pedig fél hajó előnnyel utasította maga mögé a teljes mezőnyt. A táv rövidségéhez képest Kozák hatalmas előnnyel nyert, mögötte az orosz Elena Terekhova ért be másodikként, míg a harmadik helyet a portugál Teresa Portela szerezte meg. Meglepetésre a szám Eb-címvédője, Marta Walczkiewicz csak az ötödik lett, negyedikként a szám U23-as világbajnoka, a francia Sarah Guyot ért célba.

Kozák Danuta 200 méteren is legyőzhetetlennek bizonyult

"Nagyon örülök, hogy sikerült! Két éve kezdtem el foglalkozni a kétszáz méterrel, tavaly még nem jöttek az eredmények, de most már úgy tűnik, jó úton vagyok. Ennél jobb visszaigazolás nem kell. Sok mindent változtattunk az edzéseken, a technikán, ez bejött" - mondta boldogan a parton az MTI-nek Kozák, aki pályafutása során először szerzett világversenyen érmet ebben a számban.

Ezüstérmet nyert a fiatal Kárász Anna, Vad Ninetta női kajakos páros, amely egy borzasztóan erős mezőnyben teljesített kiválóan. Kárászék hatalmas csatát vívtak a fehéroroszokkal és a britekkel, végül előbbi egység nyert, ám a rutinos briteket maga mögé tudta utasítani a magyar páros. A végén amúgy a célfotó döntött, fehéroroszok mindössze hat századmásodperccel voltak jobbak.

Kárász Anna és Vad Ninetta tökéletes pályát mentek

Szintén ezüstérmet nyert Lakatos Zsanett a női kenusok 200 méteres döntőjében. A győriek kiválósága nem volt felhőtlenül boldog, ugyanis bolgár ellenfele kellemetlen meglepetés okozott neki azzal, hogy legyőzte. Stalinia Stamenova és Lakatos mögött Irina Andrejeva zárt harmadikként.

"Őszintén szólva nem számoltam a bolgár lánnyal, a világkupa után meglepett, hogy ilyen jó" - mondta kissé szomorúan az MTI-nek Lakatos, aki a jövő hétvégi, szegedi korosztályos világbajnokságon is az aranyéremért száll harcba.

Tótka Sándor egyre közelebb a 200-as világelithez

A nap első döntőjét amúgy a férfi kajakosoknak rendezték, ahol természetesen volt magyar érdekeltség, Tótka Sándor révén. Az ifjúsági olimpiai bajnok Tótka végül a hatodik helyen zárt, ez három pozícióval jobb, mint a tavalyi portugáliai kontinenstornán elért eredménye. A kenus Lantos Ádám hetedikként zárt, majd párosban Nagy Péterrel centiméterekkel csúszott csak le a dobogóról, jobb berúgással meglehetett volna a harmadik hely, valamint a Molnár Péter, Bán Kristóf kajakos egységnek köszönhetően még egy hetedik helyet is szerzett a magyar különítmény. Délután még kilenc döntőben lesznek érdekeltek a magyarok.