Ennyit lát egy profi downhill hegyikerékpáros
Loic Bruni (Fotó: Loic Bruni Facebook)

Pintér LászlóPintér László
2014/06/19 12:45

Az idei downhill világkupa leogangi versenyének férfi elit döntője páratlanul szoros csatát hozott: a második és harmadik helyezett között 9, a harmadik és negyedik között pedig 16 ezredmásodperc (!) volt mindössze a különbség.

Az első két helyet a Santa Cruz Syndicate versenyzői szerezték meg, ráadásul Josh „Ratboy” Bryceland életében először állhatott a dobogó legfelső fokára a világkupában. Több, mint egy másodperccel győzte le csapattársát, Greg Minnaart. A harmadik helyre Troy Brosnan robogott be.

Bryceland győzelme az utolsó pillanatokig sem volt biztos, ugyanis Loic Bruni káprázatos tempóban zúzott lefelé a pályán. Sajnos azonban egészen közel a célhoz, egy viszonylag ártatlan kanyarban kicsúszott. Vesztett néhány másodpercet, és végül a 27. helyen végzett. A „nagyok” közül Danny Hart 7., Sam Hill 10., Gee Atherton pedig a 12 helyen zárt.

Most pedig lehet kapaszkodni, a GoPro sisakkamerának köszönhetően itt van Loic Bruni menete, az ő szemszögéből: