Atlétika - Baji Balázs idei legjobbját futotta 110 gáton
Baji Balázs idei legjobbját futotta 110 gáton
Fotó: Europress/AFP

Baji Balázs idei legjobbját futotta 110 gáton

HosszabbitásHosszabbitás
2020/08/01 22:05
Szűcs Valdó nyerte a 110 méteres gátfutást az atléták Budapest-bajnokságának első napján.

A győztes 13.63 másodperces eredménnyel végzett az élen, szoros versenyben előzve meg a világbajnoki bronzérmes Baji Balázst, aki 13.71-gyel ért célba. A 2017-es londoni vb-n harmadik Baji egyéves kényszerpihenőt követően februárban tért vissza, miután a térdét és a combját is műteni kellett.

A női gátasoknál Kozák Luca egyéni legjobbjától mindössze négy századdal elmaradva, 12.90 másodperc alatt futotta le a 100 métert az előfutamban, majd 12.91-gyel, nagy fölénnyel nyerte meg a döntőt.

A férfiaknál gerelyhajításban Rivasz-Tóth Norbert az első sorozatban elért 80 méter fölötti eredményével győzött, kalapácsvetésben viszont a világbajnoki bronzérmes Halász Bence utolsóra dobta legnagyobbját, ami azonban 79 méter alatt maradt: 78,56-tal lett első, míg másodikként a londoni olimpiai bajnok Pars Krisztián végzett idei legjobbjával, 73,47-tel.

Női távolugrásban Farkas Petra 6,59 méterrel bizonyult a legjobbnak, a férfiaknál 200 méteren Máté Tamás 21 másodpercen belüli idővel nyert. A magasugrásból, gerelyhajításból és 200 méteres futásból álló női hárompróbában Nemes Rita szoros versenyben nyolc ponttal előzte meg Krizsán Xéniát.

A verseny vasárnap folytatódik az Iharos Pályán.

MTI

A győztesek

férfiak:
100 m: Szabó Dániel (ARAK UP Akadémia) 10.43 mp
200 m: Máté Tamás (FTC) 20.86
800 m: Vindics Balázs (UTE) 1:47.87 p
5000 m: Szögi István Dániel (SVSE) 14:35.22 p
5000 m gyaloglás: Gonda Levente (BHSE) 22:46.14 p
110 m gát: Szűcs Valdó (ZALASZÁM-ZAC) 13.63 mp
távolugrás: Virovecz István (FTC) 7,89 m
rúdugrás: Simonváros Csanád (GEAC) 4,80 m
kalapácsvetés: Halász Bence (Dobó SE) 78,56 m
gerelyhajítás: Rivasz-Tóth Norbert (Szolnoki MÁV-SE) 80,60 m

nők:
100 m: Margareta Risek (horvát) 11.94 mp
200 m: Csóti Jusztina (FTC) 24.41 mp
800 m: Bartha-Kéri Bianka (SVSE) 2:04.15 p
5000 m: Wagner-Gyürkés Viktória (Ikarus BSE) 15:44.56 p
5000 m gyaloglás: Spiller Tiziana Kinga (BHSE) 25:04.04 p
100 m gát: Kozák Luca (DSC-SI) 12.91 mp
magasugrás: Renner Luca Boglárka (MTK Budapest) 1,80 m
távolugrás: Farkas Petra (BHSE) 6,59 m
kalapácsvetés: Gyurátz Réka (Dobó SE) 68,18 m
gerelyhajítás: Kövér Fanni (VEDAC) 52,98 m
hárompróba (magas, gerely, 200 m): Nemes Rita (DVTK SE) 2621
Hozzászólások