Vízilabda - Meglepetés - BL-győztes a Barceloneta
Meglepetés - BL-győztes a Barceloneta
Út a sikerhez: három nap - három győzelem (Fotó: Giorgio Scala/LEN)

2014/06/01 06:18

Szombaton este ért véget Barcelonában az idei vízilabda Bajnokok Ligája sorozat, ahol a rendező Barceloneta a döntőben is érdekelt volt. A hat csapatot felvonultató döntő (Final Six) utolsó meccsén a 11 BL-mérkőzés óta veretlen Radnicski Kragujevac volt az ellenfelük. A három nap alatt már a harmadik meccsét játszó katalán csapat a náluk játszó - már spanyol válogatott - Szirányi Balázs góljának is köszönhetően 7-6-ra nyert, így hatalmas meglepetésre megnyerte a sorozatot. A torna legértékesebb játékosa (MVP) is az ő pólósuk, Albert Español lett.

"Fantasztikus volt! Igazából nem volt időnk felkészülni belőlük, de szerencsére egyszerű taktikát választottak. Szerintem azt gondolták, hogy mivel gyakorlatilag minden poszton jobb játékosuk van, ez elég lesz. Valószínűleg tíz esetből hétszer-nyolcszor elég is lett volna, ma nem" - nyilatkozta a vlv.hu-nak Szirányi a találkozó után.

A Jesús Martin által irányított Barceloneta tavaly harmadik lett a BL-ben, idén viszont hazai medencében sikerült meglepnie a teljes mezőnyt. A bronzmérkőzésen a Varga testvérekkel felálló Rijeka - az első negyedet leszámítva - simán nyert a csalódott Partizan Belgrád ellen, a magyar légiósok öt góllal vették ki részüket a 12-6-os sikerből. Ezen a találkozón az egyik játékvezető, Kun György révén volt még magyar érdekeltség.

A 3. helyért:

Partizan Belgrád (szerb) - Primorje Rijeka (horvát) 6-12 (2-0, 0-3, 4-4, 0-5)

Gólszerzők: Milos Csuk 2, Nemanja Vico, Nikola Tomasevics, Nikola Dedovics, Ognjen Stojanovics 1-1, illetve Varga Dániel 3, Cosmin Radu, Varga Dénes, Xavi Garcia 2-2, Sandro Sukno, Paulo Obradovics, Andelo Setka 1-1

BL-döntő:

Radnicski Kragujevac (szerb) - Barceloneta (spanyol) 6-7 (2-1, 1-2, 1-3, 2-1)

Gólszerzők: Borisz Zlokovics, Filip Filipovics 2-2, Damir Burics, Ivan Basara 1-1, illetve Albert Español, Szirányi Balázs, Felipe Perrone, Albert Munarriz, Gonzalo Echenique, Nemanja Ubovics1-1