Röplabda - Öt plusz egy
Öt plusz egy
Fotó: fivb.org

Öt plusz egy


2014/10/06 12:23

A fő esélyesek, így az Egyesült Államok, Kína, Brazília, Olaszország és Oroszország egyaránt bejutott az olaszországi női röplabda világbajnokság utolsó, harmadik csoportkörébe, ahol rajtuk kívül az olimpiai ötödik dominikaiaknak szurkolhatnak majd a nézők.

Az öt favorit közül az oroszoknak volt a legnehezebb dolga, miután amellett, hogy az amerikaiaktól és a braziloktól is kikaptak, a törökök is meglepték őket. Az utolsó fordulóban így a szerbek ellen ki-ki meccsen kellett bebiztosítaniuk a továbbjutást, ez végül viszonylag simán össze is jött Gamováéknak.

Az utolsó játéknap előtt az oroszokon kívül az összes továbbjutó csapat személye biztos volt már, ám két rangadó is arról döntött, ki lesz a csoportelső. Végül ezt az amerikaiakat legyőző brazilok, és a Kínát legyőző olaszok érték el, így ők biztosan elkerülik egymást a legjobb hat között. A legnagyobb meglepetést talán a World Grand Prix ezüstérmes, olimpiai bronzérmes japánok búcsúja jelentette, ám az ázsiaiak játékából ezúttal hiányzott az igazi átütő erő, így a meccseiket látva nem meglepő a búcsújuk.

A G és H csoportok sorsolását hétfő délután 2-kor rendezik Milánóban, ahova most az összes versenyben maradt csapat átköltözik.

Érdekesség, hogy a vb tíz legeredményesebb játékosából csak hárman maradtak versenyben a végjátékra: a dominikai Berhania De La Cruz De Pena, az orosz Tatiana Kosheleva, valamint a kínai Ting Zhu. A vb legnagyobb felfedezettje egyértelműen a 17 éves szerb feladóátló, Tijana Boskovic, aki úgy szerzett kilenc meccsen 146 pontot, hogy mindössze három napot készült együtt a felnőtt kerettel a seregszemle előtt. A legponterősebb játékos eddig az azeri Polina Rahimova (ő 229 pontnál tart), míg a legjobb támadási hatékonysággal (52.38%) az amerikai Kelly Murphy rendelkezik.

A harmadik csoportkört - melyben mindenki tiszta lappal indul - szerdától péntekig bonyolítják le, míg szombaton és vasárnap az elődöntőkre, valamint a helyosztókra kerül sor.

UPDATE: időközben kisorsolták a harmadik csoportkört is. Eszerint a G-csoportba, a házigazda olaszok mellé kerültek az oroszok és az amerikaiak (bombaerős hármas!), míg a H-jelű hármasban a brazilok mellett a kínaiak és a dominikaiak küzdhetnek a két továbbjutó helyért.

A középdöntő eredményei

E-csoport

1. forduló: Dominikai Köztársaság–Belgium 3:2 (17, 22, –22, –22, 6), Horvátország–Japán 3:2 (–18, 23, –25, 20, 8), Olaszország–Azerbajdzsán 3:1 (19, 21, –21, 23), Kína–Németország 3:0 (16, 23, 23)

2. forduló: Dominikai Köztársaság–Azerbajdzsán 3:1 (–23, 11, 21, 17), Japán–Németország 3:2 (–23, 24, 19, –16, 11), Olaszország–Belgium 3:0 (18, 22, 18), Kína–Horvátország 3:0 (12, 15, 15),

3. forduló: Kína–Dominikai Köztársaság 3:2 (19, 19, –22, –20, 10), Németország–Belgium 3:0 (20, 15, 21), Azerbajdzsán–Horvátország 3:1 (–23, 23, 13, 23), Olaszország–Japán 3:0 (23, 20, 19)

4. forduló: Németország – Azerbajdzsán 3:0 (15, 23, 19), Japán – Dominikai Köztársaság 3:2 (21, 23, -19, -23, 12), Belgium – Horvátország 3:1 (12, 23, -23, 18), Olaszország – Kína 3:1 (-22, 18, 24, 17)

A csoport végeredménye: 1. Olaszország 19 pont, 2. Kína 16, 3. Dominikai Köztársaság 13, 4. Japán 10, 5. Németország 9, 6. Belgium 7, 7. Horvátország 5 (2-5, 10:19), 8. Azerbajdzsán 5 (2-5, 8:18)

F-csoport

1. forduló: Szerbia–Hollandia 3:0 (22, 23, 23), Egyesült Államok–Törökország 3:1 (–27, 19, 23, 15), Oroszország–Bulgária 3:1 (23, 15, –26, 19), Brazília–Kazahsztán 3:0 (22, 22, 18)

2. forduló: Szerbia–Kazahsztán 3:0 (13, 15, 20), Törökország–Oroszország 3:2 (–19, –27, 22, 22, 13), Egyesült Államok–Bulgária 3:0 (17, 19, 16), Brazília–Hollandia 3:1 (–23, 20, 16, 16)

3. forduló: Törökország–Hollandia 3:1 (–23, 17, 16, 20), Egyesült Államok–Szerbia 3:0 (22, 20, 22), Bulgária–Kazahsztán 3:0 (22, 15, 13), Brazília–Oroszország 3:1 (17, –25, 19, 25)

4. forduló: Oroszország – Szerbia 3:0 (26, 18, 17), Törökország – Kazahsztán 3:0 (15, 13, 14), Brazília – Egyesült Államok 3:0 (23, 22, 21), Hollandia – Bulgária 3:1 (-24, 21, 23, 16)

A csoport végeredménye: 1. Brazília 20, 2. Egyesült Államok 18, 3. Oroszország 13, 4. Szerbia 11, 5. Törökország 10. 6. Bulgária 6 (2-5, 10:17), 7. Hollandia 6 (2-5, 9:16), 8. Kazahsztán 0

Hozzászólások