Ráúszás - Megállítja-e valaki a szédületesen pólózó, címvédő FTC-t a Magyar Kupa négyes döntőjében?
Fotó: Madar Dávid/MVLSZ

2019/12/06 10:13
A hétvégén rendezik a férfi és női vízilabda Magyar Kupa négyes döntőjét a Komjádi uszodában, ahol az a legnagyobb kérdés, hogy a már most bombaformában pólózó, címvédő Ferencvárost le tudja-e győzni valaki, és hogy a nőknél még régebb óta egyeduralkodó UVSE sorozatát megszakítja-e az egyik rivális csapat? Előzetesünk.

Aki látta az FTC-t a Szolnok, a Recco és a Mladost Zagreb ellen játszani, az tudhatja, hogy november óta szédületes formában pólóznak Varga Dénesék. A kezdeti döcögés után átgázoltak bajnoki meccsen a Dózsán idegenben (18-7), a Recco ellen szintén vendégként közel voltak a sikerhez, az olaszok örülhettek inkább a döntetlennek, míg a héten a Mladost Zagreb kapott leckét a modern vízilabdából, Varga Zsolt együttese 14-5-re ütötte ki a horvátokat a Bajnokok Ligájában. Úgy összeállt ez a Fradi, és olyan szinten teljesít, ahogy talán még soha, per pillanat a világ legerősebb csapatának tűnik minden szinten, így a Magyar Kupában is címvédő és a szezonban még veretlen Ferencváros.

Vámos Mártonék éppen azzal a Szolnokkal elődöntőznek szombaton, amely csapatot a fúgába döngöltek a zöld-fehérek november közepén. Addig legjobb játékukat mutatták Jansik Szilárdék, igazolva, hogy végleg átvették a Tisza-partiak korábbi domináns helyét, és messze ők a legerősebb gárda itthon. Legutóbb két éve volt egy bajnoki nyolcasban a Fradi és a Dózsa, tavaly elkerülték egymást a bajnokság alapszakaszában, előbb a magyar Szuperkupáért kiírt találkozón futottak össze, ahol Varga Dénesék diadalmaskodtak, majd az OB I középszakaszában mérkőztek meg, mindkét alkalommal az FTC győzött. Ahogy idén is. Nagyon simán. Zivko Gocic nyáron alaposan átalakuló együttese abban reménykedhet, hogy egy meccsen meg tudja szorítani a Fradit, másban nem nagyon.

Idén létrejöhet az FTC-OSC párharc a férfi vízilabda Magyar Kupa döntőjében is | Hosszabbítás

Hétfőn kisorsolták a férfi vízilabda Magyar Kupa elődöntőinek párosítását. A címvédő Ferencváros a 2017-es győztes Szolnokkal, míg a két évvel ezelőtti ezüstérmes OSC a tavaly második Miskolccal mérkőzik meg a fináléért. A tavalyi szezon kezdete óta egyértelműen a Ferencváros a legerősebb magyar csapat, azóta az OSC zárkózott fel melléjük, miközben egy erős Szolnok és Eger, valamint a Miskolc alkotja még az élmezőnyt.

A másik ágon az elmúlt öt év legerősebb OSC-je azzal a Miskolccal mérkőzik meg a döntőbe jutásért, amelyik magyar csapat a leginkább tudta eddig megszorítani a Fradit. Még októberben történt, az OB I 6. körében, hogy Nagy Ádámék sokáig uralták a Komjádiban rendezett meccset, de a második félidőben bedarálta őket a jóval esélyesebb FTC. A miskolciak azóta kettős vereséggel búcsúztak az Euro-kupa negyeddöntőjében, nehezen tudták legyőzni a gyengécske Debrecent, és csak döntetlenre voltak jók a náluk papíron gyengébb Pécs otthonában. Azóta már nem Vidumanszky László a vezetőedző, eddigi segédje, Kis István vezeti a csapatot a hétvégén.

Az OSC Andrija Prlainoviccsal egyértelműen sokat erősödött, stabilabb és gólerősebb is lett az újbudaiak játéka, a szerb világklasszis pazarul irányítja is a csapatot. Talán egy meccs kivételével eddig hozták is a kötelezőt Vad Lajos tanítványai, a Marseille-től elszenvedett hazai vereség a Bajnokok Ligájában viszont nem volt benne a pakliban. Hárai Balázsék a héten a Reccóval vívtak BL-rangadót, ahol jól tartották magukat, háromgólos hátrányból is visszakapaszkodtak, de nem volt esélyük nyerni, a jobb játékoskerettel rendelkező olaszok négy góllal diadalmaskodtak. Ennél jobb felkészülés nem nagyon van a Magyar Kupa-hétvégére, aminek az elődöntőjében az OSC a toronymagas esélyes, hogy aztán esetleg a tavaszi bajnoki döntő után ismét találkozzanak a borzasztóan erős FTC-vel.

a férfi vízilabda Magyar Kupa elődöntőinek párosítása
2019. december 7., szombat
17.30: FTC-Telekom Waterpolo – Szolnoki Dózsa
19.00 A-Híd-OSC-Újbuda – PannErgy-Miskolc

A harmadik helyért nem rendeznek mérkőzést, az elődöntő két vesztese lesz bronzérmes. A Magyar Kupa győztese indulhat a 2020/2021-es Euro-kupában.

A nőknél az ötszörös címvédő UVSE-nek nem lesz könnyű dolga, ha meg szeretné szerezné zsinórban a hatodik MK-trófeát is. Azzal az FTC-vel elődöntőznek Keszthelyi Ritáék, amely csapattal november közepén az utóbbi évek egyik legjobb meccsét vívták a bajnokságban. Öt és fél perccel a vége előtt 11-8-ra vezetett a Fradi, érett a meglepetés, de a vendégek beérték Illés Annáékat, 12-11 után pedig Szücs Gabriella hét másodperccel a vége előtt mentett pontot együttesének. 2016. november 16-án vesztett pontot legutóbb az OB I-ben az UVSE, amikor kikapott a Dunaújvárostól 7-4-re. Azóta 66 meccses győzelmi sorozatot produkáltak, amit a mindössze két éve létező Ferencváros női csapata szakított meg. Az UVSE kellemetlen meglepetésre nem került a nyolc közé az Euroligában, így a Fradi egy dühös és talán még motiváltabb csapattal találkozik majd szombaton. A másik ágon az Euroliga-negyeddöntős Dunaújváros az egyértelmű esélyese a Szentes elleni elődöntőnek, a majdani fináléban nagy meccs várható, akármelyik fél is jut be az előző párból.

Női vízilabda Magyar Kupa, elődöntők
14.00 UVSE-FTC
15.45 Dunaújváros-Szentes

december 8., vasárnap
14.30: női Magyar Kupa, döntő
16.00: BENU férfi Magyar Kupa, döntő

Az elődöntőkről nem lesz tévéközvetítés, a vasárnapi két döntőt a Duna World adja majd élőben.