Ráúszás - Az FTC pólócsapatát még nem, az OSC-t viszont meg tudta tréfálni a Marseille a BL-ben
Fotó: Madar Dávid/OSC Facebook

2019/11/10 09:26
A címvédő FTC Grúziában nyert, míg a Szolnok hazai medencében kapott ki az Olympiakosztól a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában. Elszenvedte első vereségét az OSC a BL-ben, az újbudai csapat szombaton, a negyedik fordulóban hazai medencében kapott ki 13-10-re az előző idényben Euro-kupa-győztes francia CN Marseille-től. Helyszíni tudósításunk Kovács Gergő nyilatkozatával.

Az otthon játszó Szolnok nem bírt a sorozat előző ezüstérmesével, a görög Olympiakosszal, a pénteki játéknapon a Tisza-parti csapat egygólos, 8-7-es vereséget szenvedett. A Szolnok két győzelemmel kezdte a szezont, de a harmadik fordulóban simán kikapott a spanyol Barceloneta vendégeként. Zivko Gocic tanítványaira ezúttal is nehéz feladat várt, ugyanis az az Olympiakosz Pireusz látogatott a Tisza-partra, amely a mostani kiírásban még pontot sem veszített.

A Szolnok szerzett vezetést, utána azonban rendre a címvédőnél volt az előny, hol egy, hol két találattal. A második negyedben, 3-5-ös állásról az addig is termékeny szolnoki délszláv légiós alakulatból a center, Dorde Lazic egyenlített, a nagyszünetre azonban az Olympiakosz vonulhatott el jobb helyzetből (5-6). A folytatásban Radomir Drasovic már harmadszor volt eredményes (6-7), a pontatlan támadásbefejezések miatt azonban csak szépíteni tudott, egyenlítenie nem sikerült a Szolnoknak, a görög együttes 8-7-re győzött. A Szolnok az ötödik fordulóban a horvát Jadran Split együttesét fogadja.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája,
 A-csoport, 4. forduló
Szolnoki Dózsa-Olympiakosz (görög) 7-8
 (2-3, 3-3, 1-2, 1-0)
Gólszerzők: Drasovic 3, Lazic, Subotic, V. Rasovic, Dőry, ill. Mylonakis 2, S. Mitrovic 2, Skoumpakis, Jokovic, Buljabasic, Kakaris

A címvédő Ferencváros könnyedén nyert a Dinamo Tbiliszi vendégeként, az FTC gyakorlatilag már az első negyedben eldöntötte az összecsapást, ekkor ugyanis már 5-0-ra vezetett Varga Zsolt csapata, amellyel ezúttal nem utazott el az olimpiai bajnok Varga Dénes. A folytatásban már csak a különbség megtartására figyelt a BL-címvédő, amely így is sima győzelmet aratott Grúziában. Sikerükkel a zöld-fehérek továbbra is 100%-osak a mostani BL-szezonban. A Ferencváros november 20-án az olasz Pro Recco vendégeként folytatja a sorozatot.

B-csoport, 4. forduló
Dinamo Tbiliszi (grúz)-FTC-Telekom Waterpolo 10-15
 (0-5, 5-5, 3-3, 2-2)
Gólszerzők:  Susiasvili 3, Jelaca 2, Bitadze 2, Vapenski, Magrakvelidze, Rurua, ill. Fountoulis 3, Zalánki 3, Vámos 2, Jaksic 2, Sedlmayer 2, Jansik Sz., Constantin-Bicari, Kállay

Az OSC az FTC-hez hasonlóan háromból hármat nyert eddig a csoportban, köztük a továbbjutásért közvetlen vetélytársuk Mladostot is elintézték. A Marseille-t viszont kellemetlen meglepetésre nem tudták legyűrni otthon. Az eltiltott Vad Lajos nem ülhetett a medencetérbe, így Kovács Róbert meccselt helyette. A második negyed közepéig olyan nagy gond még nem volt, az újbudaiak egy góllal vezettek szinte folyamatosan, de a franciák mindig vissza tudtak jönni. Túl könnyű gólokat kaptak a XI. kerületiek, kimaradt egy kettős emberelőny is, és sok gólt kapott rossz kézről az OSC. 7-6-nál vezettek először a vendégek, és onnantól kezve Manhercz Krisztiánék nem tudták megfordítani a meccset.

A nagyszünet után sorra maradtak ki a hazai emberelőnyök, miközben odaát négy játékos is kipontozódott. Az OSC-től mindenki játszhatott, senki nem gyűjtött be három hibát, mégsem tudtak élni a hosszabb kispadjuk lehetőségével, és klasszisaik képességeivel. Rosszak voltak a lövések, amit viszont Durdicék kapura lőttek, bement.
9-10-nél Branislav Mitrovic büntetőt védett, de ez sem tudta átlendínteni a holtponton csapattársait. 9-13-nál már négy volt közte, végül hárommal diadalmaskodtak a vendégek. Az Európai Szuperkupa-döntőn majdnem megtréfálta a Marseille a címvédő Ferencvárost, de Varga Dénesék végül fordítani tudtak. Az OSC-t, egy másik, náluk erősebb csapatot viszont már le tudták győzni.

A mérkőzés után Kovács Gergőt kértük értékelésre:

"Rengeteg kiállítást ítéltek a javunkra, de ezekkel nem tudtunk élni, ami megbosszulta magát. Ahogy felnéztem a táblára, nagyjából feleannyi emberelőnyt kaptak, mint mi, de jobban értékesítették. Többet is, nem csak jobb százalékban, teljesen megérdemelten nyertek, ők voltak most a jobb csapat. Nem jött ki jól a lépés, a helyzeteink megvoltak, sokat lőttünk, de a befejezéseink gyengék voltak. Rengeteg blokkot és kapufát lőttünk, és ez zavart okozott a gépezetben."

A-Híd-OSC-Újbuda – Marseille (francia) 10-13 (5-4, 3-4, 1-2, 1-3)
Gólszerzők: Manhercz 2, Hárai 2, Kovács G. 2, Randjelovic, Erdélyi, Ubovic, Prlainovic, ill. Durdic 4, Vukicevic 2, Camarasa 2, Izdinsky 2, Vanpeperstraete, Crousillat, Kovacevic

Elődöntőbe jutott az Eger az Euro-kupában: a magyar csapat az első mérkőzésen négy góllal nyert a Strasbourg ellen, a visszavágón egyik legjobbja, a kéztörést szenvedő Angelos Vlachopoulos nélkül játszva ugyanennyivel alulmaradt a rendes játékidőben, de ötméteresekkel győzött. A Miskolc kettős vereséggel búcsúzott a Bresciával szemben.

Férfi vízilabda Euro-kupa, negyeddöntő, 2. mérkőzések
PannErgy-Miskolc-AN Brescia (olasz) 10-11 (2-2, 1-1, 3-5, 4-3)
Gólszerzők: Vadovics 3, Krijestorac 2, Stojanovic 2, Nagy Á., Bedő, Misic, ill. Cannella 5, Alesiani 2, Nikalidis 2, Buha, Figari
Továbbjutott: a Brescia, kettős győzelemmel (28-20)

Team of Strasbourg (francia)-ZF-Eger 10-6 (2-2, 3-0, 3-3, 2-1) - ötméteresekkel 3-4
Gólszerzők: Bratic 3, Babic 2, Markovic 2, Cesca, Letica, Jablonski, ill. S. Rasovic 2, Csacsovszky E., Hosnyánszky, Decker Á., Baksa
Továbbjutott: az Eger, 22-21-es összesítéssel