Ráúszás - Az FTC kiütötte a Mladostot, az OSC-nek túl nagy falat volt a Recco a BL-ben
Az FTC kiütötte a Mladostot, az OSC-nek túl nagy falat volt a Recco a BL-ben
Fotó: MTI/Kovács Tamás

2019/12/05 10:57
Egy győzelem, két vereség a három magyar csapat mérlege a férfi vízilabda Bajnokok Ligája 6. fordulójában. A Szolnok 14-11-es vereséget szenvedett a Jug Dubrovnik otthonában, az OSC a Pro Reccótól kapott ki otthon 14-10-re, míg a címvédő Ferencváros a Komjádiban ütötte ki 14-5 arányban a Mladost Zagrebet.

Háromgólos vereséget szenvedett kedden a Szolnoki Dózsa Dubrovnikban. A magyar csapat szerzett vezetést, majd a hazai együttes fordított, de sokáig nem tudott meglépni: az első negyed döntetlennel, a második egygólos Jug-vezetéssel zárult. A harmadik szakaszt azonban a horvát csapat két góllal megnyerte, így a Szolnoknak 8-11-ről kellett megpróbálnia a felzárkózást, de csak időlegesen tudott közelebb kerülni ellenfeléhez. A Tisza-parti együttes így három győzelemmel és három vereséggel a negyedik helyen áll csoportjában.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, A-csoport, 6. forduló
Jug Dubrovnik (horvát)-Szolnoki Dózsa 14-11 (4-4, 4-3, 3-1, 3-3)
Gólszerzők: Merkulov 4, Papanastasiou 3, Obradovic 3, Fatovic 2, Garcia, Lozina, ill. Bátori 4, Pijetlovic 2, Szatmári 2, Dőry 2, Várnai

A B-csoportban az OSC abszolút telt ház előtt fogadta a Reccót, olyan sokan voltak a Nyéki Imre uszodában, hogy álló hely sem nagyon maradt. Vad Lajos csapata két légiósa, Nemanja Ubovic és Aleksa Ukropina nélkül ugrott vízbe, de csak kapaszkodni tudtak az eredmény után. Egyszer sem tudtak vezetni az újbudaiak, viszont fel tudtak jönni háromgólos hátrányból (2-5 és 3-6), de többre nem futotta erejükből. Az olaszok magabiztosan lőttek távolról is, ebben elsősorban Dusan Mandic jeleskedett, aki végül ötször volt eredményes. Emitt a centerek mellett Manhercz Krisztián és Andrija Prlainovic vitte a hátán a XI. kerületieket, mindketten négy-négy gólt tettek be a közösbe. Viszont sok helyzetet kihagytak a hazaiak, több alkalommal is rossz döntést hoztak emberelőnyben, és nem kedvezett nekik az a kemény, pofozkodós játékstílus, amelyet a két játékvezető kegyesen engedett az olaszoknak. A második félidőben már nem lehetett követni a két spori tevékenységét, hogy mikor mit és miért ítéltek. Nagyot küzdöttek Kovács Gergőék, végül négygólos vereséget szenvedtek.

B-csoport, 6. forduló
A-Híd-OSC-Újbuda - Pro Recco (olasz) 10-14 (2-3, 3-3, 3-5, 2-3)
Gólszerzők: Manhercz 4, Prlainovic 4, Randjelovic, Burián, ill. Mandic 5, di Fulvio 3, Renzuto 2, Ivovic, Aicardi, Filipovic, Luongo

A címvédő Ferencváros azt a Mladost Zagrebet fogadta, amely csapat korábban ikszelt a Reccóval, viszont előtte az OSC-től kikapott. Nos, az ősszel bámulatos formában játszó FTC esélyt sem hagyott a horvátoknak. Már az első negyedet 5-1-re hozták Jansik Szilárdék, akik remek emberhátrányos védekezést mutattak be, és Vogel Soma is hozta most már szokásosnak mondható jó kapusteljesítményét. Csak a második nyolc percben tudott megvillanni a Mladost, azt a játékrészt 3-2-re ők nyerték, de körülbelül ennyit engedett ezúttal nekik a Fradi. Már a Szolnok és a Recco ellen is varázslatosan pólózó zöld-fehérek a zágrábiaknak is demonsrálták, hogy jelenleg ők a világ legjobb csapata, a harmadik felvonást 4-0-ra nyerték Varga Dénesék. Majd 7-4 után toltak egy 7-0-s sorozatot Aaron Youngerék, és megmutatták, hogy ki az úr a háznál. A vége 14-5 lett, a vártnál is magabiztosabb siker.

Az FTC továbbra is veretlen a sorozatban, és öt győzelemmel, valamint egy döntetlennel áll a B-csoport élén.

FTC-Telekom Waterpolo - Mladost Zagreb (horvát) 14-5 (5-1, 2-3, 4-0, 3-1)
Gólszerzők: Vámos 3, Fountoulis 2, Varga D. 2, Jansik Sz. 2, Younger 2, Sedlmayer, Mezei, Pohl, ill. Vrlic 3, M. Cuk, Radu