Ráúszás - A pólóválogatott kapásoldali játékosai repítették az FTC és az OSC szekerét a BL-ben
Fotó: Madar Dávid/OSC Facebook

2019/10/20 10:46
A címvédő Ferencváros hat góllal, 13-7-re győzött a CN Marseille ellen szombaton a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában. Az OSC 19-10-re nyert a Hannoverrel szemben, míg a Szolnok Herceg Noviban diadalmaskodott 14-12-re. Helyszíni tudósításunk a Komjádi uszodából Varga Zsolt és Vogel Soma , valamint a Kondorosi útról Manhercz Krisztián és Vad Lajos nyilatkozatával.

Pénteken a sorozat két évvel ezelőtti győztese, a Szolnok két góllal nyert a montenegrói Herceg Noviban az A-csoport második körében. A meccsnek úgy vághatott neki a Dózsa, hogy otthon, a nyitófordulóban 13-10-re verte az orosz Sintez Kazany alakulatát, míg a montenegrói bajnok hazai medencében 12-7-es vereséget szenvedett a horvát Jug Dubrovniktól. A Jadran javítani szeretett volna, de ez nem sikerült neki, mert a magyar együttes az első félidő kiegyenlített játéka után a harmadik negyedben fokozatosan elhúzott (8-12) ellenfelétől, és elsősorban leghatékonyabb pólósának, az összességében négyszer is eredményes szerb Gavril Suboticnak a vezérletével győzött, két gólt megőrizve előnyéből.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, A csoport, 2. forduló:
Jadran Carine (montenegrói)-Szolnoki Dózsa 12-14
(3-4, 4-4, 1-4, 4-2)
Gólszerzők: D. Radovic 3, Cagalj, Vucurovic, D. Obradovic, Banicevic, Averka, Gardasevic, Spaic, Brkic, Petkovic, ill. Subotic 4, R. Drasovic 3, Bátori 2, Dőry 2, Angyal, Lazic, V. Rasovic

További eredmények
Jug Dubrovnik (horvát)-CNA Barceloneta (spanyol) 15-13
Olympiakosz (görög)-Sintez Kazany (orosz) 10-8
Jadran Split (horvát)-Spandau 04 (német) 12-12

A Bajnokok Ligája előző évi győztese, az FTC-Telekom bő egy hete a Hannover felett aratott 15-12-es sikerrel kezdte a BL idei sorozatát. Varga Zsolt csapata szombaton azt a Marseille-t fogadta a második körben, amellyel november elején összecsap a franciák otthonában az Európai Szuperkupáért, mivel a vendégek nyerték az Euro-kupa tavalyi kiírását. Nos, BL-mérkőzésükön igen nagy volt a különbség a két fél között.

Bár az első két emberelőnyét elpuskázta a Fradi, utána Varga Dénes vezérletével 3-0-ra meglépett. A zöld-fehérek nélkülözték Jansik Szilárd és Mezei Tamás játékát, de hiányuk nem okozott gondot. Remekül védekeztek a már október közepén igen jó fizikai állapotban lévő Pohl Zoltánék, csak úgy pattogtak emberhátrányban is a nagyszerűen védő, 63%-os hatékonysággal taposó Vogel Soma előtt. Elöl pedig szebbnél szebb gólokat szereztek Varga, Zalánki, Vámos és Fountoulis révén. A félidőben már 7-2-re vezetett az FTC, és ezt a különbséget a folytatásban is megtartották Német Toniék, miközben a 4-4-es zárónegyedben már kiengedtek a hazaiak. A vége 13-7-lett a Ferencváros javára, menetel tovább a címvédő.

A mérkőzés után először Varga Zsolt vezetőedzőt kértük értékelésre:

"Ha a játékosokat kérdeznénk, ők biztosan azt mondanák, hogy ez a hét nagyon kemény volt, a szezonban most voltak talán eddig a legkeményebb edzések. Tényleg megterhelő napok voltak, úgy gondoltam, majdnem ez lehetett az utolsó olyan hét, ahol ilyen sokat lehetett dolgozni. Ez okozott némi fáradtságot, pláne, hogy az Egerrel is játszottunk. A hét második felében már a taktikai felkészítés volt a lényeg, és most jön az a sorozatterhelés, amikor már játszanunk kell. A Marseille elleni első negyed lehetett volna sokkal szorosabb is, volt néhány olyan szituáció, amikor nagyon jó ütemben értünk vissza, illetve volt két-három olyan ziccere a franciáknak, amikor nyugodtan lőhettek volna gólt. A Marseille egy kicsit kétarcú csapat, idegenben közepes teljesítményre képesek, otthon viszont 100%-os lángon égnek. Elmondtam a csapatomnak is, hogy ezúttal tanuljuk meg őket, használjuk felkészülésnek is a meccset, mert az idényben még kétszer is találkozunk velük, és fontosak a pontok. Jó volt a védekezésünk hat a hat ellen, és hátrányban is stabil maradt. Ennek örülök, mert ez az alapja a játékunknak."

Majd a remekül védő Vogel Soma is nyilatkozott nekünk:

"Az első három negyedben nagyon jól működött a védekezésünk, hátrányban is ment. A végén kicsit kiengedtünk, nyilván ez az eredmény állása miatt történt. Beszéltük is utána Gárdonyi Andrissal, hogy három negyed alatt kapott három gól után kapni négyet az utolsó nyolc percben kapusszemmel bosszantó. El kell engedni, ennyi most belefért. Ez egyben jó felkészülés volt a Szuperkupa-mérkőzésre is, jobban megismertük az ellenfelet, a saját bőrünkön is megtapasztaltuk, hogy mit tudnak. De azért csalóka ez a csapat, mert hazai pályán egészen máshogy játszanak az őrjöngő szurkolóik előtt. Benne van az is, hogy teljesen más lehet majd a játékvezetés is, ezúttal viszonylag hagyták a keményebb játékot. Nyugodtan kell ahhoz is hozzáállni, hogy ne vigyenek be minket az őrületbe, ami senkinek nem lenne jó."

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, B-csoport, 2. forduló
FTC-Telekom Waterpolo - CN Marseille (francia) 13-7
(3-0, 4-2, 2-1, 4-4)
Gólszerzők: Varga Dénes 4, Fountoulis 3, Vámos, Zalánki 2-2, Német T., Jaksic, ill. Vernoux 2, Izdinsky, Crousillat, Durdic, Kovacevic, Vukicevic

Ahhoz, hogy az első két kör után mind a három magyar csapat 100%-kal álljon, az OSC-nek le kellett győznie a német Hannovert. Ahogy a Fradinak, úgy a Hárai Balázst nélkülöző újbudaiaknak is kellett két negyed, hogy rátaláljanak a győzelem útjára, kezdetben dadogott XI. kerületiek játéka, de 5-5 után kinyílt az olló. Ekkor, a harmadik nyolc percben egy 3-0-s sorozat csináltak Drasko Brguljanék, aztán, már a záró felvonásban 9-7-ről toltak egy 5-0-t Nemanja Ubovicék, és végül simán, 19-10-re nyertek. Úgy tűnik, Manhercz Krisztián meggyógyult múlt heti betegsége után, mert nagyon élt a vízben, öt góljával ő volt a hazaiak legeredményesebbje úgy, hogy csak egy lövését puskázta el. Mindössze eggyel maradt el tőle Andrija Prlainovic, aki az irányítómunkából és az előkészítésből is alaposan kivette a részét. Rajtuk kívül remekelt a mezőnyben Kovács Gergő, Erdélyi Balázs és a triplázó Drasko Brguljan is. Még az is belefért, hogy ezúttal Prlainovic is kipontozódjon, mert a játékvezetői felfogás a Mladost Zagrebbel vívott mecshez hasonlóan itt is érdekes volt. Csak úgy kapkodták a fejüket a hazai kispadon a stáb tagjai és a lelátón ülő szurkolók, hogy mi történik a vízben, mert a hbírókon kívül ezt gyakran senki nem tudta, talán igazán még ők sem.

A meccs után a remekül játszó Manhercz Krisztiánt kértük értékelésre:

"Sikerült meggyógyulnom, és a súlyomat is visszaszedni szépen lassan. Örülök, hogy magabiztosan be tudtuk húzni ezt a mérkőzést. Ritka, hogy egy tíz kapott gólt hozó meccset simának nevezhetünk. A Hannovernek van egy bivalyerős első sora, viszont ahogy telik a meccsek, ezek a játékosok elfáradnak, és a Fradi is a harmadik, negyedik negyedben tudott ellépni. Számítottunk rá, hogy itt is ez lesz, hosszabb kispaddal rendelkezünk, mint a Hannover, a végére be is daráltuk őket, és a kezdeti nehézség után sikerült már a félidőre egy stabil, háromgólos előnyt összehoznunk. A védekezésünkön van mit javítanunk, de örülök, hogy itthon tudtuk tartani ezt a fontos három pontot. Szoknunk kell még a bírói felfogást, hogy olyan kiállítások vannak, amelyekhez eddig nem szoktunk hozzá."

Majd Vad Lajost, az OSC vezetőedzőjét is kérdeztük a mérkőzésről:

"Az egész taktikát arra alapoztuk, hogy a Hannover két negyedik fogja bírni. Mondtam a játékosoknak, hogy nyugalom, türelem, a harmadik nyolc percben próbáljunk meg robbantani, úgy érzem, az és az utolsó negyed elég komoly különbséget hozott. Az eredmény és a kiállítások tekintetében is, hogy ne menjünk el megint emellett. Nagy dolog volt, hogy ezzel nem foglalkoztak a játékosok, csak saját magukkal és a csapat játékával. Amíg a bíráskodás színvonala nem éri el a medencében láttotakat, addig ez lesz."

A-Híd-OSC-Újbuda – Waspo Hannover (német) 19-10 (4-3, 5-3, 6-3, 4-1)
Gólszerzők: Manhercz 5, Prlainovic 4, Drasko Brguljan 3, Ubovic 2, Ukropina 2, Randjelovic, Salamon, Seman, ill. Darko Brguljan 2, Nagaev 2, Corusic, Real, Radovic, Muslim, M. Brguljan, Schuetze