Ráúszás - A hétgólos Keszthelyi Rita vezérletével győzték le Kanadát női pólósaink a vb-n
A hétgólos Keszthelyi Rita vezérletével győzték le Kanadát női pólósaink a vb-n
Fotó: Madar Dávid/MVLSZ

2019/07/16 10:33
Második mérkőzését is megnyerte a magyar női vízilabda-válogatott a Kvangdzsuban zajló világbajnokság csoportkörében. Bíró Attila csapata kedden Kanadát győzte le 15-14-re, a mieink csütörtökön az olimpiai bronzérmes oroszokkal a csoportelsőségért játszanak majd.

Bő egy hónapja a Világliga budapesti Szuperdöntőjén találkozott egymással a kanadai és a magyar válogatott. A Duna Arénában megrendezett mérkőzésen zajló céllövöldét Bíró Attila együttese nyerte meg 16-14-re. Azok után, hogy a kvangdzsui világbajnokság házigazdáját, Dél-Koreát 64-0-ra ütötték ki Parkes Rebeccáék, a vb második fordulójában is összefutottak a kanadaiakkal, és hasonlóan gólzáporos meccsen ezúttal 15-14-re győzött a hétgólos Keszthelyi Rita vezette magyar csapat.

Hasonlóan szoros meccs lett ez is, mint a júniusi. Az eseménydús első negyedben sok kapuralövése volt a mieinknek, többnyire kapufával, a remek centerjáték hozta meg a gólokat. A 3-2-es részsiker után a félidőben kettő volt ide, a lehető legtöbbször igyekeztek rendezetlen védelem ellen támadni Leimeter Dóráék, sikerrel. Keszthelyi Rita nagyon élt a meccsen, kiállítást harcolt ki, pazar gólokat szerzett. Gyöngyössy Anikóval nem bírtak a kanadai védők, a BVSC középcsatára szállította az emberelőnyöket, büntetőt is kiharcolt, akcióból is betalált. A záró negyednek 13-9-es magyar vezetéssel fordultak a felek, de a szétnyíló magyar védekezés következtében a kanadaiak nagy hajrával egy gólra feljöttek - miközben Magyari Alda váltotta Gangl Edinát a kapuban, és két perccel a vége előtt volt egy nagy védése emberhátrányban -, így nagyon szorosan alakult a végjáték. 5-2-re elbukta ezt a nyolc percet a magyar válogatott, de egyet sikerült megőriznie előnyéből a mieinknek. Ezzel legalább a csoport második helye biztosan megvan, csütörtökön az oroszok ellen a csoportelsőség lesz a tét.

Bíró Attila a partit követően az MTI-nek elmondta, körülbelül a mérkőzés háromnegyedéig tökéletesen játszott a csapat, ugyan voltak hibák, de végig a kezében tartotta a mérkőzést a gárda. A szakember kiemelte, nagyon tetszett neki az, hogy a legfontosabb pillanatokban, vagyis amikor a kanadaiak nagyon feljöttek, akkor sikerült gólokat szerezni.

Az oroszokkal kapcsolatban a kapitány megjegyezte, szinte mindegy, hogy az első vagy a második helyen zárják-e majd csoportot, ugyanakkor az elmúlt évek tapasztalatai alapján nem is biztos, hogy csapatának jót tenne az első hellyel járó három nap szünet.

A meccs legjobbja, a hét gólt szerző Keszthelyi Rita így értékelt az M4Sportnak: "Végig kaptunk könnyű gólokat, a végére belefáradtunk, elöl nagy koncentrációt igényelt a támadás. Három negyeden keresztül nagyon jól játszottunk, ezt most már négyre ki kell akkor tolni. A szorosban nagyon jól tudtuk megtalálni a centereket, a szélekből jól jöttek be a második centerek, jók voltak az egy az egyezések, és a zóna ellen pedig türelmesen játszottunk. A minimum célunk a második hely volt a csoportban, ezt teljesítettük. Készülhetünk az oroszok elleni meccsre, ahol az lesz a fontos, hogy egyetlen lefordulásgólt se kapjunk, lőjék be a helyzeteiket 6 a 6 ellen, vagy 6 az 5-ben."

18. FINA világbajnokság, Kvangdzsu
vízilabda, nők, B-csoport, 2. forduló

Kanada-Magyarország 14-15
(2-3, 4-5, 3-5, 5-2)
vezette: Peris (horvát), Stavridis (görög)
Kanada: Gaudreault – Eggens 1, McKelvey, Fournier 3, Lemay-Lavoie 2, E. Wright 3, Christmas 1. Csere: Alogbo 2, Bekhazi 1, McKee 1, Paul, Crevier. Szövetségi kapitány: David Paradelo
Magyarország: Gangl – Szilágyi 1, Keszthelyi 7, Illés, Parkes 1, Vályi V. 1, Leimeter 1. Csere: Magyari (kapus), Rybanska 1, Horváth B., Gyöngyössy 2, Csabai 1, Gurisatti. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

A magyar válogatott további programja a csoportban - magyar idő szerint (Dél-Koreában hét órával előrébb járnak)