Ráúszás - 8-3-as előnyről bukták el az Euro-kupa elődöntőjét az OSC pólósai
8-3-as előnyről bukták el az Euro-kupa elődöntőjét az OSC pólósai
Fotó: Madar Dávid/OSC Facebook

2019/02/28 12:24

Az OSC férfi vízilabdacsapata egygólos hátrányból várta az Euro-kupa elődöntőjének visszavágóját a montenegrói Jadran Herceg Novival szemben, Vad Lajos csapata már öttel is vezetett a visszavágón, mégis kettős vereséggel búcsúzott a második legrangosabb nemzetközi kupasorozattól. A Bajnokok Ligájában a Szolnok Hannoverben nyert, az FTC a Crvena Zvezdát ütötte ki, míg az Eger hazai medencében kapott ki a Reccótól. Összefoglalónk.

Közel telt ház várta a szezonban eddig csak a Ferencvárostól és a Jadrantól vereséget szenvedő OSC-t a Kondorosi úton. Sokáig úgy tűnt, népünnepély lesz, és készülhet az Euro-kupa fináléjára a budapesti együttes. Manhercz Krisztián a decemberben nekünk adott interjújában azt mondta, a csapatban benne van, hogy esetleg már az első, idegenbeli mérkőzésen eldöntsék a továbbjutás kérdését. Ebből egygólos vereség lett úgy, hogy a XI. kerületiek 3-0-ra is vezettek, de baj még nem volt, hiszen hátravolt a visszavágó, a Nyéki Imre uszodában pedig még veretlen volt ebben az idényben az OSC. Eddig.

1-0-ra még a Jadran vezetett, de az OSC-henger a félidőre 7-3-as hazai előnyt eredményezett, vagyis bőven ledolgozták már a hátrányukat a hazaiak. A montenegróiak nagyon pattogósan védekeztek emberhátrányban is, mégis sikerült feltörni a védelmüket. Az OSC egyik legstabilabb játékosa, Drasko Brguljan elképesztő formát mutatott, négy labdaszerzést írtunk fel a neve mellé szűk három negyed alatt. Manhercz Krisztián és Salamon Ferenc is nagyszerűen, gólerősen pólózott, fordulás után 8-3-ra is vezettek Kovács Gergőék.

A nagyszünetben kapust cserélt a Herceg Novi, elkezdtek minden mindegy alapon pólózni, és utána ők toltak egy 4-0-s sorozatot, amivel 8-7-re feljöttek. Teljesen szétesett az újbudaiak védekezése, elváltották magukat a játékosok, rosszul blokkoltak, lemaradtak a lövőkről. Hárai Balázs helyettesei nem tudták azt nyújtani centerben, amit ő, gyorsan leadta előnyét az OSC. 10-8-cal fordultak a záró felvonásra a felek, vagyis ekkor még a magyar klub állt továbbjutásra. Vad Lajos is kapust cserélt, Branislav Mitrovic helyére Lévai Márton állt, de ő sem tudott sokat segíteni. A Jadran megint zsinórban négyszer volt eredményes (10-12), az utolsó percekre eldőlt a továbbjutás, csak épp nem a számunkra kedvező előjellel. Végül 13-12-re nyertek a vendégek, akik kettős győzelemmel jutottak az Euro-kupa döntőjébe. Az OSC 10 gólt (!) kapott a második félidőben úgy, hogy az első két negyedben mindössze hármat, csapatként mondtak csődöt az újbudaiak. Azt már a Szolnok elleni meccsükön is láthattuk, hogy 5-0-s vezetésüket majdnem elkótyavetyélték, amikor 8-7-nél az egyenlítésért támadhatott a Dózsa, de ekkora leolvadást még nem mutattak.

Férfi vízilabda Euro-kupa, elődöntő, 2. mérkőzés
A-Híd-OSC-Újbuda – Jadran Herceg Novi (montenegrói) 12-13 (3-2, 4-1, 3-5, 2-5)
Gólszerzők: Manhercz 4, Salamon 3, Drasko Brguljan 2, Erdélyi, Ukropina, Randjelovic, ill. Draskovic 4, Radovic 2, Petkovic 2, Averka 2, Gardasevic, Popadic, Banicevic

Döntőbe jutott: a Jadran Herceg Novi, kettős győzelemmel, 24-22-es összesítéssel

a másik elődöntőben:
CC Ortigia (olasz)–CN Marseille (francia) 4-10
Továbbjutott:
a CN Marseille, kettős győzelemmel, 17-8-as összesítéssel

A Bajnokok Ligájában az FTC-nek nem jelentett gondot a Crvena Zvezda legyőzése, Varga Zsolt csapata 17-9-re diadalmaskodott. Nagyszerű centerjátékot láthattunk a sérült Mezei Tamás hiányában is, Slobodan Nikic álomgólokat szerzett, és remekül teljesített ezúttal Német Toni is, mindketten szállították az emberelőnyöket, ráadásul a magyar válogatott középcsatár is eredményes tudott lenni, ő is duplázott.  Már az első félidőben dűlőre vitték a dolgot, 10-3-ra ment akkor a Fradi, amely kedvére lőhette a szebbnél szebb gólokat a folytatásban is. A vége 17-9 lett a zöld-fehérek javára.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, A-csoport, 9. forduló
FTC-Telekom - Crvena Zvezda (szerb) 17-9 (6-1, 4-2, 5-4, 2-2)
Gólszerzők: Vámos 3, Varga Dénes 2, Német 2, Gór-Nagy 2, Nikic 2, Younger 2, Sedlmayer, Kállay, Jaksic, Jansik Sz., ill. Ljubenovic 4, Maksimovic 2, Popovic 2, Bitadze

Az FTC-t nemrég igencsak megszorító Eger hazai medencében 16-7-re kikapott a továbbra is százszázalékos Pro Reccótól. A hevesieknek nem ez volt a legfontosabb meccsük a héten, nekik a Miskolc ellen jön a hétvégén bajnoki rangadójuk, erre tudták használni felkészülésül a világ egyik legjobb csapatával vívott BL-partijukat. Talán már ezért is kapott pihenőt szerdán az egriek görög klasszisa, a szezonban rengeteget játszót Angelos Vlachopoulos, és jutott több lehetőséghez például a fiatal Kürti Dominik, a hozzá hasonlóan saját nevelésű Magyar Márton pedig nagy kihagyás után tért vissza.

A-csoport, 9. forduló
ZF-Eger-Pro Recco (olasz) 7-16 (2-5, 1-4, 3-4, 1-3)
Gólszerzők: S. Rasovic 2, Decker Á., Murisic, Gyárfás, Tóth B., Biros B., ill. Mandic 3, Bodegas 3, Ivovic 3, Bukic 2, Kayes 2, di Fulvio, Renzuto, Filipovic

Az igen hullámzó teljesítményt nyújtó, a bajnokságban legutóbb Debrecenben vereséget szenvedő Szolnok 13-9-re nyert a BL hatos döntőjének majd helyet adó Hannover otthonában. A szolnokiak szerb világklasszisa alaposan megszórta magát, Andrija Prlainovic hat góllal zárta a meccset. Rengeteg emberhátrányt védekeztek ki Bátori Bencéék, akiknek nagy lendületet adhat ez a siker, főleg, hogy a következő körben a címvédő Olympiakosz vendégei lesznek.

B-csoport, 9. forduló
Waspo Hannover (német) – Szolnoki Dózsa 9-13 (0-2, 2-4, 3-2, 4-5)
Gólszerzők: Darko Brguljan 3, Radovic 3, Real, Giorgetti, Winkelhorst, ill. Prlainovic 6, Bátori 2, Lazic 2, V. Rasovic 2, Kis G.