Vízilabda - Érik a Szolnok-FTC döntő a pólóbajnokságban
Érik a Szolnok-FTC döntő a pólóbajnokságban
Fotó: Madar Dávid/waterpolo.hu

2018/03/27 09:43

A hétvégén a négy legerősebb magyar klubot egymás ellen láthattuk játszani a férfi vízilabda OB I-ben, a Ferencváros egy nagyszerű mérkőzésen győzte le az Egert, a Szolnok pedig az OSC-t ütötte ki már harmadszorra ebben a szezonban. Most két és fél hetes szünet következik a bajnokságban, így mérleget vontunk a felsőházi középszakasz 6. fordulója után az elődöntős csapatok szerepléséről.

Két körrel a középszakasz vége előtt eldőlni látszanak a legfontosabb kérdések. A Ferencváros szombaton másodszorra is legyőzte az Egert, pedig a negyedik negyed elején még a hevesiek vezettek 9-7-re. A Fradi viszont zsinórban szerzett három pazar góllal fordított és nyert. Nekik ez azért volt fontos, mert jelen állás szerint ez a két csapat egymás ellen elődöntőzik, és mivel mind a két eddigi meccsüket a Fradi nyerte, 6-0-val vághatnának neki a hét pontig tartó párharcnak. Varga Dániel két hete szenvedett lábközépcsonttörést, egy hónapos kényszerszünetről beszéltek a klubjánál, ehhez képest 14 nap elteltével újra ott volt a vízben, és igen jól játszott. A Ferencváros elmondhatja magáról, hogy a Szolnokot és az Egert is legyőzte idegenben, utóbbit otthon is, és az OSC skalpját is megszerezte.

Az Eger viszont nagyon nehéz helyzetbe került ezzel a vereséggel, pedig még a negyedik negyed elején is úgy nézett ki, hogy ők nyernek. De két támadásban is eladták a labdát, majd az amúgy klasszis Angelos Vlachopoulosz egy olyan megoldást választott egy fórnál, amit korábban soha, hogy rosszkéznél feladja a labdát a kapufánál álló bekknek, aki nem számított rá és esélye nem volt eredményesebb befejezni az akciót. Dabrowski Norbert azt mondta utólag, hogy csapata már elhitte 9-7-nél, hogy nyert, míg a Fradi bízott benne, hogy még fordíthat, és utóbbiaknak lett igaza. Manhercz Krisztián, Slododan Nikic és Nikola Jaksic zsinórban szerzett három pazar góljával az FTC 10-9-re győzött végül.

Óriási meccset nyert meg az FTC az Eger ellen | Hosszabbítás

A Ferencváros egy góllal, 10-9-re legyőzte az Egert a férfi vízilabda OB I középszakaszának szombati, az utolsó másodpercekig izgalmas csúcsrangadóján.

Az Egerben három látványos gólt szerzett Hosnyánszky Norbert, akinek kificamodott az ujja a meccsen. Öröm az ürömben, hogy nem a lövő kezén sérült meg, így már vasárnap játszhat a Sabadell otthonában Bajnokok Ligája-mérkőzésen.

Nála rosszabbul járt Erdélyi Balázs, aki szintén kikapott csapatával, az OSC-t a címvédő Szolnok ütötte ki 15-8-ra Budapesten. Már az első félidőben eldőlt a parti (2-7), bár az újbudaiak három gólra még fel tudtak zárkózni (6-9). Közben elveszítették viszont egyik legjobbjukat, Tóth Mártont, akit igazságtalanul állítottak ki cserével végleg, és a rövidebb kispad, valamint a klasszisok hiánya, plusz az ellenük ítélt rengeteg személyi hiba miatt esélyük sem volt felvenni a versenyt a Dózsával. A XI. kerületiek harmadszorra találkoztak ebben az évadban a Tisza-partiakkal, és mindannyiszor súlyos zakóba futottak bele. 13-4-re, 11-4-re és most 15-8-ra kaptak ki Nagy Viktoréktól. Mivel az OSC már nem mozdulhat el a hátralévő két fordulóban a negyedik helyről, biztosan a középszakasz első helyezettjével elődöntőznek, amely minden bizonnyal a Szolnok lesz, így ugyanolyan helyzetből várhatják a visszavágót Drasko Brguljanék, mint az Eger az FTC-vel szemben, 0-6-ról.

A címvédő Szolnok harmadszorra is kiütötte az OSC-t | Hosszabbítás

A Szolnok rendkívül simán, 15-8-ra győzött az OSC vendégeként vasárnap a férfi vízilabda E.ON OB I középszakaszában.

Az OSC brutális csoportba került a Bajnokok Ligájában, az eddigi eredményeket és a játékukat látva a csapat súlytalannak tűnik a nemzetközi elitmezőnyhöz képest, és itthon a bajnokságban sem volt képes még bravúrra. A Magyar Kupában igen, amikor az elődöntőben legyőzték az Egert, de a csapat egyedül ekkor tudta átlépni ebben az idényben a saját árnyékát. Az Egertől és a Szolnoktól oda-vissza kikaptak az OB I-ben, a Ferencváros 12-5-re intézte el őket március közepén. A zöld-fehérekkel még találkoznak a középszakasz utolsó fordulójában, április 21-én, vélhetően két fontos emberük nélkül.

Nemanja Ubovic még a BVSC elleni meccsen szenvedett ujjtörést, és mint hétfő délelőtt kiderült, hozzá hasonlóan Erdélyi Balázs is több hétre kiesett a melóból, mert a válogatott egyik kulcsjátékosának a lövőkezén tört el az ujja a Szolnok elleni meccsen. Az OSC házi gólkirálya így nem lehet ott a válogatottal az Európa-kupa jövő heti nyolcas döntőjén sem.

Kulcsjátékosa nélkül utazik az Európa-kupa nyolcas döntőjére a Märcz-csapat | Hosszabbítás

Märcz Tamás, a magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya hétfőn délelőtt kihirdette 15 fős keretét az Európa-kupa április eleji, Rikejában sorra kerülő nyolcas döntőjére. Erdélyi Balázs személyében kulcsjátékos hiányzik majd sérülés miatt.

A középszakasz következő, 7. fordulóját április 14-én rendezik meg, addig a Szolnokra egy reccói kirándulás vár a Bajnokok Ligájában, a Ferencvárosra a Verona elleni Euro-kupa-döntő, míg az Eger Sabadellben szerepel BL-meccsen, az OSC pedig a Brescia vendége lesz az elitkörben.

A folytatásban a Szolnok a Miskolcot fogadja és az Egerhez utazik majd, a Ferencváros a Honvédhoz és az OSC-hez megy, az Eger a BVSC-t látja vendégül, az OSC Debrecenbe is utazik. Már csak az első két helyen lehet változás, az Eger biztosan a harmadik, az OSC tuti a negyedik pozícióból vág majd neki a rájátszásnak.

"Nem tudom, ha otthon legyőzzük a Szolnokot, az elég lehet-e ahhoz, hogy a két csapat helyet cseréljen a tabellán, és a Ferencváros helyett a Szolnokkal, egálról indulva küzdjünk meg a döntőért.” - mondta az NSO-nak Dabrowski Norbert, az Eger vezetőedzője.

Bár még két forduló hátravan a középszakaszból, per pillanat úgy tűnik, a lényegi kérdések eldőltek.