Vízilabda - Először lesz Szolnok-Eger kupadöntő
Először lesz Szolnok-Eger kupadöntő
Fotó: waterpolo.hu/Dobos Sándor

2015/12/12 17:12

A Szolnok a Szegedet, a házigazda Eger pedig az OSC-t győzte le a BENU Férfi vízilabda Magyar Kupa szombati elődöntőjében, így vasárnap Szolnok-Eger finálét rendeznek.

A papírforma alapján az első elődöntő ígért simább mérkőzést, hiszen a címvédő Szolnok mostani ellenfelét, a Szegedet a két együttes keddi bajnokiján 18-9-re verte. Ehhez képest jobban játszott Varga Péter csapata, az első negyedben csak 2-1-es előnyt tudtak kiharcolni Madaras Norberték. A második nyolc percben 4-1-re és 6-3-ra is meglépett a Dózsa, amelyben nem villogtak az olimpiai bajnokok, Decker Attila viszont több szép védést is bemutatott, kollégája, a túloldalon szereplő Meixner Marcell meg egyenesen bravúrosan teljesített a kapuban. Elöl Manhercz Krisztiánék is felvették a fonalat, a nagyszünet utáni negyedben nem tudott gólt lőni a klasszisokkal teletűzdelt tavalyi kupagyőztes, a záró felvonás előtt csak eggyel, 6-5-re vezettek a szolnokiak. Aztán nem volt pardon, 3-0-ra nyerték az utolsó játékrészt Cseh Sándor tanítványai, a találatok közül kiemelkedik Kis Gábor csavarja. Végül 9-5-re győzött a Szolnok, de a Szeged minden dicséretet megérdemel, jól játszott.

A másik párharcban a hazai medencében szereplő Eger küzdött a döntőért, és az első negyed alapján úgy tűnt, könnyen meg is lesz az. 4-0-ra elhúztak Erdélyi Balázsék, innentől viszont egy teljesen másik mérkőzés kezdődött, az egriek ugyanis 25 (!) percen át nem tudták bevenni Bisztritsányi Dávid kapuját, az óriásit küzdő OSC védekezése feljavult, és a negyedik negyedben 4-4-nél beérték ellenfelüket. A hazaiak rengeteget hibáztak támadásban, sok volt a rossz passz és lövés, mintha nem pörögtek volna úgy Hosnyánszky Norberték, ahogy szoktak. 1:21 volt hátra a meccsből, amikor emberelőnybe került az Eger, Biros Péter pedig, ahogy szokta, belőtte a fórt. A vendégek következő támadásánál pedig labdát szerzett, így az első negyedben büntetőből lőtt találatával együtt ő volt az Eger 5-4-es sikerének kulcsembere.

A Szolnok-Eger döntő vasárnap 16.30-kor kezdődik, bronzmérkőzést nem rendeznek.