Vízilabda - Az egri De Gea vezetésével maradtak veretlenek a hevesi pólósok
Az egri De Gea vezetésével maradtak veretlenek a hevesi pólósok
Fotó: waterpolo.hu

2018/02/22 21:31

Az Eger egy góllal, 8-7-re nyert hazai medencében az OSC ellen a férfi vízilabda OB I 14. fordulójában csütörtökön, így veretlenül zárta az alapszakaszt.  A nap másik csúcsrangadóján a Ferencváros 13-11-re diadalmaskodott Szolnokon.

Az alapszakasz utolsó fordulójának csütörtöki játéknapjára a lényegi dolgok már korábban eldőltek, a felsőházba a Debrecen jutott a Szolnok, FTC, BVSC hármas mellett az A-csoportból, míg a B jelű nyolcasból az Eger, OSC, Miskolc, Honvéd kvartett folytathatja a rájátszás elitmezőnyében. Zárásként a négy legerősebb magyar klubot láthattuk, az Eger az OSC-t, a Szolnok a Ferencvárost fogadta.

Az egriek harmadszor találkoztak az újbudaiakkal ebben a szezonban. Dabrowski Norbert együttese novemberben 9-8-ra diadalmaskodott a XI. kerületiek otthonában, a Magyar Kupa decemberi elődöntőjét viszont 10-7-re Erdélyi Balázsék nyerték.

A csütörtöki bajnoki meccset viszont nem. Fordulatos rangadót játszottak a felek, két góllal elléptek a fővárosiak, de zsinórban szerzett három találattal az Eger fordított. Branislav Mitrovic remekelt a hazai kapuban, olyan bravúrja is volt, mint David de Geának a szerdai Sevilla-Manchester United Bajnokok Ligája-mérkőzésen. A folytatásban is fej-fej mellett haladt a két csapat, a negyedik negyedben 7-6-ra még az OSC is vezetett, de az emberelőnyeit jó arányban (6/4) értékesítő Eger a duplázó Hárai Balázs és a végül 68%-os védési hatékonysággal záró Mitrovic vezérletével 8-7-re fordított és nyert. Az Eger veretlenül zárta az élen az alapszakaszt a B-csoportban, oda-vissza legyőzve az OSC-t.

E.ON Férfi vízilabda-bajnokság, alapszakasz, 14. forduló

B-csoport

ZF-Eger – A-Híd-OSC-Újbuda 8–7 (1–2, 3–2, 2–1, 2–2)

Gólszerzők: Lőrincz 2, Hárai 2, Angyal, Rasovic, Kovács Gergő, Bedő, ill. Brguljan 2, Erdélyi 2, Salamon, Kovács Gábor, Ubovic

8. Szeged 0 pont

A ferencvárosi Jansik Szilárd (k), valamint a szolnoki Zalánki Gergõ (4) és Milan Aleksic (7) a férfi vízilabda OB I 14. fordulójában játszott Szolnoki Dózsa VSC - FTC-PQS Waterpolo mérkőzésen a szolnoki Vízilabda Arénában

A nap másik szuperrangadóján az a Szolnok és Ferencváros találkozott egymással, akiknek ez volt idénybeli negyedik randevújuk. A bajnokságban ősszel a Tisza-partiak hárommal nyertek a Népligetben, az európai Szuperkupa fináléjában büntetőkkel volt jobb a Dózsa, ahogy a Magyar Kupa elődöntőjében is. Csütörtökön 2-0-s és 5-3-as szolnoki előnynél úgy tűnt, folytatódik ez a tendencia, pláne, hogy Vogel Somának nem volt védése az első negyedben. Később, a második felvonásban mégsem őt cserélték le, hanem a világbajnok Nagy Viktort, mert addigra a Fradi egy percen belül egyenlített, és Madaras Norbert zsinórban szerzett három találatával 7-5-re átvette a vezetést az FTC.

Mint kiderült, ez a 4-0-ra megnyert második nyolc perc volt a zöld-fehérek sikerének kulcsa. A fásultan játszó Szolnok Zalánki Gergő révén még feljött egy gólra 10-11-nél - ő volt az első magyar gólszerző a Szolnoknál ezen a napon, a záró felvonásban -, de Cseh Sándor csapata kettős emberelőnyt is elpuskázott, a Ferencváros megérdemelten diadalmaskodott 13-11-re, a csoport győztese ennek ellenére a címvédő lett.

A-csoport

Szolnoki Dózsa – FTC-PQS Waterpolo 11-13 (5-3, 0-4, 4-4, 2-2)

Gólszerzők: Younger 4, Gocic 2, Aleksic 2, Zalánki G., Cuk, Prlainovic, ill. Madaras N. 3, Varga Dénes 2, Mitrovic 2, Nikic 2, Jaksic 2, Jansik Sz., Varga Dániel.