Vízilabda - A vb-győztes horvátokkal negyeddöntőzik a Világligában a magyar pólócsapat
A vb-győztes horvátokkal negyeddöntőzik a Világligában a magyar pólócsapat
Fotó: Madar Dávid/MVLSZ

2018/06/21 08:07

A magyar férfi vízilabda-válogatott 14-7-re nyert a japán csapat ellen a Világliga Duna Arénában zajló Szuperdöntőjében. Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese a második helyen zárta a csoportját, a csütörtöki negyeddöntőben a világbajnok horvátok ellen ugrik medencébe.

A magyar csapat az első negyedben még éles és pontos volt, jobban segítették a kapusukat, a kezdőként első meccsét megkapó és végig a kapuban taposó Kardos Gergelyt. Érdekes, de később nehezebben alkalmazkodtak a mieink a japánok teljesen szokatlan stílusához. Mindazonáltal rengeteg akciógólt szereztek Erdélyi Balázsék, Pohl Zoltán büntetőből megszerezte első gólját a válogatottban. Kardos jól, 67%-kal védett, Mezei Tamás triplázott. 14-7 lett a vége ide, így a csoport második helyén végzett Märcz Tamás csapata.

Mivel az Egyesült Államok a horvátokat is legyőzték, Marko Bijacék végeztek a B jelű négyes harmadik helyén, így velük találkozunk a negyeddöntőben. Vagyis következik a budapesti világbajnokság fináléja újratöltve. Mindkét csapat alakult azóta, főleg a magyar, amely alapjaiban változott meg, nagyon nehéz mérkőzés vár Vámos Mártonékra csütörtökön.