Vízilabda - A Szolnok szerzett előnyt a döntőben
A Szolnok szerzett előnyt a döntőben
Fotó: Madar Dávid/waterpolo.hu

2016/05/07 18:22

A címvédő Szolnoki Dózsa-Közgép hazai medencében 9–6-ra legyőzte a ZF-Egert a férfi vízilabda OB I döntőjének első mérkőzésén. Az OSC három góllal, 10-7-re nyert a Ferencváros ellen a bronzéremért kiírt párharc nyitómeccsén.

Szombaton elrajtolt a férfi vízilabda OB I - az egyik fél harmadik győzeleméig tartó - döntője a pályaelőnnyel rendelkező, címvédő Szolnok és a Magyar Kupa-győztes ZF-Eger között. Mégpedig simán, szolnoki fölénnyel kezdődött. Bár Hárai Balázs szabaddobásból a vendégeknek szerezte meg a vezetést, de a nagyszünetre 5-1-es előnybe került a Szolnok. Az első negyed nagyon pörgős játékot hozott, ment a fel-le úszás, a vasaló. Braniszlav Mitrovics Varga Dénes lefordulásánál volt résen, a másik oldalon Angyal Dániel két emberelőnyt is kihagyott. A második nyolc perc sok egri hibát, rossz centerbejátszásokat és lövéseket hozott, vendéggólt egyet sem. Hosnyánszky Norbert sem tudott befejezni egy fórt, Erdélyi Balázs a kapufát találta el lövésével, Zsivko Gocics, Milan Alekszics (ötméteresből) és Kis Gábor akcióból viszont eredményes volt, így alakult ki a négygólos különbség a meccs felénél (5-1).

Fordulás után Hosnyánszky gyarapította az újabb elpuskázott egri fórok számát, majd Bedő Krisztián a kapufákét. Nagy Viktor nagyszerűen védett, majd kapott egy kiállítást, amit Erdélyi használt ki (5-2). A harmadik felvonás végére azonban visszaállt a négygólos differencia, Varga Dániel és Stefan Mitrovics (büntetőből szerzett) találata között csak Zalánki tudott szépíteni, igaz, a fiatal balkezes bombagóllal jelentkezett. Varga Dénes ötméteresét hárította még Braniszlav Mitrovics ezekben a percekben. Az addig simának tűnő parti a záró negyedben kezdett izgalmas lenni, miután Zalánki és Hárai (megint szabaddobásból) gyorsan lőtt két gólt, Stefan Mitrovics viszont kihagyta a Szolnok negyedik büntetőjét. Mind a négyet a sérülten is extrát nyújtó Kis Gábor harcolta ki. A túloldalon Erdélyi újabb fórt hagyott kihasználatlanul, a találkozó végére 8/1-gyel zárta ezt a mutatót a vendégcsapat. Varga Dénes szenzációs, ütemtelenül elengedett lövése utat talált az egri kapuba, ezzel dőlt el végleg a meccs. Bár Hosnyánszky óriási gólja közelebb hozta a hevesieket, Vámos találata és Nagy Viktor hatalmas bravúrja Zalánki ziccerénél lezárta a döntő első mérkőzését. 9-6-ra hozta a finálé első találkozóját a Szolnok, folytatás jövő vasárnap Egerben.

Cseh Sándor, a Szolnok edzője az M4 Sportnak a mérkőzés után: "Nagyon kemény mérkőzés volt, vezettünk négy góllal is, de sokkal szorosabb volt a találkozó, mint ahogy az eredmény mutatta. Nagyon jól játszottunk és védekeztünk, a harmadik negyedben volt egy megingásunk. Mindig ki lehet hagyni ötmétereseket, de úgy gondolom, ha egy csapat jól halad és két ötméterest kihagy, egy kicsit megzavarodik. A védekezésünket helyre tudtuk állítani, elégedett vagyok. Nehéz volt alkalmazkodni a játékstílushoz, de megoldottuk."
Dabrowski Norbert, az Eger edzője az M4 Sportnak a mérkőzés után: "Megvolt a lehetőségünk, de nem éltünk vele, nem jól döntöttünk gólhelyzetekben, illetve Nagy Viktor nagyon jól védett. Ez ma nem rólunk szólt, hanem a Szolnokról. Gratulálok nekik, mert nagyon jól játszottak! Bravúr lett volna, ha itt nyerünk, nagy valószínűséggel akkor van esélyünk, ha az otthoni meccseket kötelezően megnyerjük. Ma jobb volt a Szolnok, de örülök neki, hogy az országban nekünk van a legjobb szurkolótáborunk."

E. ON férfi vízilabda-bajnokság, döntő, 1. mérkőzés

Szolnoki Dózsa-Közgép–ZF-Eger 9–6 (2–1, 3–0, 2–2, 2–3) Szolnok, vezette: Kun Gy., Németh A.

Szolnok: Nagy V. – Madaras 1, Vámos 2, Mezei, Varga Dániel 1, Varga Dénes 1, Jansik D. Csere: Gocics 1, Fülöp, Alekszics 1, Younger, Kis G. 1, S. Mitrovics 1. Vezetőedző: Cseh Sándor

Eger: B. Mitrovics – Cuckovic, Hosnyánszky 1, Erdélyi 1, Vapenszki, Hárai 2, Biros P. Csere: Angyal, Zalánki 2, Lőrincz, M. Csuk, Szivós, Bedő. Vezetőedző: Dabrowski Norbert

Gól/emberelőny: 2/5, ill. 1/8

Gól/ötméteres: 2/4, ill. –

Kipontozódott: Alekszics, ill. Cuckovic

Az egyik fél harmadik győzelméig tart párharc állása: 1–0 a Szolnok javára

Következik: 2. mérkőzés, május 15., vasárnap, 20:30 – ZF-Eger-Szolnoki Dózsa-Közgép – TV: M4 Sport

A bronzpárharc első felvonásán az OSC állva hagyta a vendég Ferencvárost, Vincze Balázs csapata 5-0-ra ellépett ellenfelétől, az FTC Katonás Gergely révén a harmadik negyed elején lőtte a zöld-fehérek első gólját. A Fradi csapatkapitányát, Nyéki Balázst reklamálásért már a második nyolc perc közepén kiállították végleg cserével. A harmadik játékrészben Varga Zsolt együttese zsinórban négyszer volt eredményes (5-4), de az újbudaiak újra négyre növelték előnyüket, a védekezésben extrát nyújtó Drasko Brguljan megúszás végén vette be Gárdonyi András kapuját, a kirobbanó erőben pólózó Decker Ádám pedig szabaddobásból lőtt gólt. A meccs talán legszebb gólját a ferencvárosi Marko Csuk szerezte, aki csavart ejtéssel járt túl Bisztritsányi Dávid eszén. A vége 10-7 lett az OSC-nek, akik 1-0-ra vezetnek a két nyert találkozóig tartó párharcban.

OSC_FTC_bronz

A 3. helyért: A-Híd-OSC-Újbuda-FTC-PQS Waterpolo 10-7 (1-0, 3-0, 2-4, 4-3)

Gólszerzők: Bátori 2, Brguljan 2, Decker Á., Kovács G., Juhász, Salamon, Nagy Á., Graham, illetve Dőry 2, Csuk 2, Marnitz G., Katonás, Roach

A párharc állása: 1-0 az OSC javára

Az 5. helyért zajló párviadalban, amelynek megszerzéséhez két siker kell, a BVSC némi meglepetésre Szegeden harcolt ki előnyt, kétgólos sikert aratva az első összecsapáson.

az 5. helyért, 1. mérkőzés:

ContiTech-Szeged-Diapolo  - BVSC-Wáberer Hungária-Zugló 4-6 (1-1, 0-3, 1-1, 2-1)

Kövesd a Ráúszás blogot a Facebookon is!