Vízilabda - A Szolnok legyőzte a Reccót, nyert az Eger és az OSC is
A Szolnok legyőzte a Reccót, nyert az Eger és az OSC is
Fotó: MTI/Bugány János

2016/02/10 22:00

Mindhárom magyar csapat győzelemmel zárta a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 6. fordulóját. Az OSC Isztambulban, az Eger Berlinben nyert, míg a Szolnok hazai medencében verte a címvédő Reccót. A Szeged nem jutott fináléba az Európa-kupában.

Remekül kezdte az Európa-kupa elődöntőjének visszavágóját az egygólos hátrányból induló Szeged, Manhercz Krisztián büntetőből és Varga II Zsolt emberelőnyből szerzett góljával 2-0-ra vezettek a Tisza-partiak, gyorsan ledolgozták egygólos hátrányukat a párharc első meccséről. De a Brescia szép gólokkal egyenlíteni tudott, ahogy 3-2-ről is egalizáltak az olaszok. Feltűnő volt, hogy Lukas Semant nem tudták tartani a vendégek. A második negyed nagyon nem sikerült a Szegednek. Az első játékrészben Manhercz Krisztián, most pedig a csapatkapitány Kiss Csaba is kihagyta büntetőjét. Kemény szorost kezdett el játszani a Brescia, támadásban precízebben, higgadtabban játszott az ellenfél. Pazarul játszották meg a falban lévő játékosaikat, Napolitanóék 7-4-es vezetésre tettek szert, vagyis Varga Péter tanítványai egy, míg Bovo mester fiai négy gólt is lőttek ebben a nyolc percben, összesítésben már négy volt a Brescia előnye.

A harmadik felvonás sem sikerült jobban, Presciutték szinte minden támadásukból eredményesek voltak, a játék minden elemében jobbak voltak, mint a szegediek. Abszolút kontrollálta a talákozót a Brescia, rendkívül magabiztosak voltak Molináék, a záró negyedre 11-6-os vendégelőnnyel fordultak a felek. Ahol a lőtt gólok számát növelte a Szeged, de a különbséget nem sikerült csökkenteni. A vége 15-10 lett a Brescia javára, amely összesítésben hatgólos előnnyel jutott az Európa-kupa fináléjába. A Szeged az eddigi menetelésért pedig minden dicséretet megérdemel.

Varga Péter, a Szeged vezetőedzője a DigiSportnak: "A helyzeteink, a lehetőségeink megvoltak, különösen a mérkőzés elején, de azokkal sajnos nem tudtunk élni. A védekezésünk nem úgy működött, ahogy szerettük volna, a fordulópontok során kialakult a két-háromgólos különbség, onnantól pedig egy olasz csapatot nagyon nehéz megverni. Jól is játszottak, mi viszont gyengébben. Nehéz mit mondani, két-három napnak el kell telnie, hogy ez leülepedjen. Meg akartuk mutatni, hogy le tudjuk győzni ezt a Bresciát, de ma jobbak voltak. Megyünk tovább, mert két nap múlva meccsünk van, kis idő elteltével a helyén kezeljük majd ezt a mérkőzést is."

Európa-kupa, elődöntő, 2. mérkőzés

ContiTech-Szeged-Diapolo–AN Brescia (olasz) 10–15 (3–3, 1–4, 2–4, 4–4)

Gólszerzők: Varga Zs. 4, Kunac 3, Manhercz K. 2, Palotás, ill. Molina 3, Napolitano 2, Rizzo 2, C. Presciutti 2, Ubovics 2, Bertoli, Randjelovics, Nora, N. Presciutti

Továbbjutott: Brescia, kettős győzelemmel

Alaposan bekezdett az Eger, 4-0-val nyitottak Hárai Balázsék Berlinben a hét napja 10-7-re legyőzött Spandau vendégeként. A védekezés nagyon jól ment az egrieknek, támadásban pedig bemutatót tartottak a berlinieknek az egész partin. A vége fölényes, 15-8-as hevesi siker lett, ez volt Dabrowski Norbert együttesének harmadik győzelme a sorozatban. A tíz mérkőzéses sorozat zárultával a Bajnokok Ligája hatos döntőjét, a Final Sixet Budapesten rendezik június 2-4-én. A finálénak - mint leendő házigazda a hatos csoportjában elért eredményétől függetlenül - automatikusan résztvevője az Eger. A hevesiek csoportjából éppen ezért csak két csapat juthat be a BL zárószakaszába.

Bajnokok Ligája, 6. forduló

A-csoport

Spandau 04 (német)–ZF-Eger 8–15 (1–4, 2–4, 2–3, 3–4)

Gólszerzők: Küppers 3, Stamm 2, Marzouki 2, Hamby, ill. Hárai 3, Hosnyánszky 2, Szivós 2, Erdélyi 2, Bedő 2, Zalánki 2, Angyal, Biros P.

Az A-Híd-OSC-Újbuda - akárcsak egy héttel ezelőtt Budapesten - magabiztosan legyőzte a Galatasarayt idegenben a Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek hatodik fordulójában. A mezőny legjobbja a négygólos Bátori Bence volt, aki múlt szerdán is négyszer volt eredményes.Ebből a hatosból az első három jut majd a Final Sixbe, amelyet Budapesten rendeznek június 2-4-én. Az OSC-nek ez volt a második sikere a sorozatban, ráadásul sorozatban.

Szép volt fiúk!Galatasaray-OSC: 9-12

Közzétette: OSC Waterpolo – 2016. február 10.

B-csoport

Galatasaray (török)–A-Híd-OSC-Újbuda 9–12 (2–5, 3–3, 1–2, 3–2)

Gólszerzők: Destici 3, Nikics 2, Gulenc 2, Simsek, M. Janovic, ill. Bátori 4, Juhász 2, Hegedüs G. 2, Salamon 2, Német, Brguljan

Óriási iramban kezdődött a nap legnagyobb rangadója, a Szolnok-Recco derbi, a nagy gólváltásból a magyar válogatott és a Dózsa csapatkapitányát, Varga Dánielt sérülés miatt nélkülöző Szolnok jött ki jobban az első negyed végén (4-3). Mindezt úgy, hogy elképesztő bírói ítéleteket láthattunk - ahogy a Recco meccsein szokás -, a Szolnok ellen ítélt a szerb-orosz kettős kontrát és víz alatti labdát is (mindkétszer kétségesen), hátul pedig egymás után fújták be a kiállításokat mezőnyből. Vámos Márton nagy lövőformát mutatott, első három lövése egyaránt gólt ért, 5-3-nál először, majd 7-5-nél másodszor volt kétgólos a hazaiak előnye úgy, hogy addig talán egy ítéletet kapott összesen a Kis Gábor-Mezei Tamás centerpáros. A Stefano Tempestit végig a kispadon jegelő Recco újra visszajött, a 2015 legjobb pólósának választott Dusko Pijetlovics gólja révén 8-8-nál újra egyenlő volt. Az ismét nagyot játszó Alekszics azonban harmadszor is eredményes volt, így a záró felvonásnak egygólos hazai előnnyel mentek neki a csapatok. A negyedik negyed Varga Dénes szédületes góljával indult, hihetetlen sebességgel lőtte el a labdát a világ legjobbja. 10-10-nél volt újra egál, Nagy Viktor hatalmasakat védett, emberhátrányban is. 2:45 volt hátra, amikor Kis Gábor harcolt ki egy ötméterest, Varga Dumi ezt is bevágta. Majd Stefan Mitrovics emelkedett ki a plafonig a vízből és lyukasztotta ki Pastorini kapus hálóját (12-10), de még nem volt vége. Megkapta a menetrendszerű fórt a Recco, Mandics értékesítette is a lehetőséget. Az utolsó tíz másodpercben is emberelőnyben támadhatott a címvédő, de Nagy Viktor védett, így 12-11-re megnyerte a Szolnok ezt az egészen elképesztő hangulatú mérkőzést.

Cseh Sándor, a Szolnok vezetőedzője a Sport1-nek: "Gratulálok a játékosoknak, emberfelettit küzdöttek. Aki ismeri a vízilabdát, az tudja, hogy ez milyen eredmény. Még nem nyertük meg a BL-t, de ez az elmúlt évek egyik legnagyobb sikere. A világ legjobb csapata Recco, de mi végig arra készültünk, hogy elkapjuk őket. Sokat fejlődtünk múlt hét óta, hittünk magunkban. Elmondtam a játékosoknak, hogy ha a Reccót le akarjuk lassítani, azzal annyit érünk el, hogy pár góllal kevesebbel kapunk ki. Nem akartuk őket lelassítani, ehelyett még agresszívebben, még keményebben akartunk játszani. Ez nem mindig sikerült, ennek ellenére mi nyertünk egy góllal. A tavaszunk persze ettől a győzelemtől nem lesz könnyebb, de azért most örülni kell neki egy kicsit.”
Nagy Viktor a Sport1-nek: "Két nagyon jó csapat csapott össze. Nagyon brusztos, kemény meccs volt. Azt gondolom, egyik csapat sem játszotta ki magát igazán, de ettől függetlenül fantasztikus meccs volt. A közönség eksztázisban volt, mi is. Amióta itt vagyok Szolnokon, ez volt a legélvezetesebb meccsem, köszönöm a szurkolóknak. Bizonyítottuk, hogy ott vagyunk a topcsapatok kötött."

B-csoport Szolnoki Dózsa-Közgép-Pro Recco (olasz) 12-11 (4-3, 3-2, 2-3, 3-3) Gólszerzők: Alekszics 3, Varga Dénes 3, Vámos 2, Mitrovics 2, Gocics, Madaras, illetve Di Fulvio 2, Sukno 2, Pijetlovics 2, Filipovics, Gitto, Figlioli, Prlainovics, Mandics