Vízilabda - A Szolnok Európát végigverve lett BL-győztes
A Szolnok Európát végigverve lett BL-győztes
Fotó: Deepbluemedia/Giorgio Scala

2017/05/27 21:12

A Szolnoki Dózsa-Közgép nyerte a férfi vízilabda Bajnokok Ligáját. Cseh Sándor együttese a budapesti hatos döntő szombati fináléjában rendkívül meggyőző teljesítménnyel, 10-5-re legyőzte a címvédő horvát Jug Dubrovnik együttesét a Duna Arénában.

13 évet vártunk arra a pillanatra, amit szombat este hat óra körül a 10 ezer szurkoló a Duna Arénában, és remélhetőleg sok ezren a tévé előtt éltek át. Legutóbb a Domino nyert Euroligát 2004-ben a magyar klubok közül, egy évre rá még döntős is volt Kovács István együttese, de akkor a Posillipo diadalmaskodott. Azóta még a döntőbe sem került hazai csapat, egészen 2017-ig.

A Szolnok egész éves elképesztő menetelés végén ért fel a csúcsra. Varga Dénesék veretlenül (!) nyerték meg a Bajnokok Ligáját úgy, hogy a Final Sixben szereplő gárdák közül a Recco kivételével mindegyikkel találkozott a sorozat valamelyik szakaszában, és mindegyik ellenfelét legyőzte - az olasz sztárcsapatot csak azért nem, mert nem találkoztak -, az Olympiakoszt például idegenben. Azzal a sikerrel lett csoportgyőztes a Tisza-parti együttes, és a Jug példáján láthattuk, milyen sokat ér az automatikus elődöntős hely, a rendkívül szimpatikus horvátok nem bírták három meccsen át ezt az elképesztő terhelést ilyen szintű riválisokkal szemben.

Olyan klasszisok nyertek először Bajnokok Ligáját, mint a zseniális Varga Dénes, az elnyűhetetlen Kis Gábor, a torna legjobb kapusának választott, barcelonai formájában védő - sőt - Nagy Viktor, vagy a Dózsa csupaszív kapitánya, a szerb Zivko Gocic.

Magyar csapat 1994 óta mindössze harmadszor nyerte meg a legrangosabb európai klubtrófeát. 1994-ben az Újpest, 2004-ben a Honvéd és most a Szolnok. A három sikernél egy ember mindig ott volt a tűzközelben, Kovács István, aki 23 éve és 13 éve vezetőedzőként, ezúttal pedig szakmai igazgatóként járult hozzá a sikerhez.

Idén mindkét európai kupát magyar klub nyerte. Az Európa-kupát az FTC, a Bajnokok Ligáját pedig a Szolnok. A Dózsa amelyik sorozatban, kupában (OB I, Magyar Kupa, Szuperkupa, BL) elindult, azt behúzta. Elég jó ez az év eddig, és még csak május van.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, Final Six

döntő

Jug Dubrovnik (horvát) – Szolnoki Dózsa-Közgép 5–10 (2–1, 2–5, 1–2, 0–2) Duna Aréna, vezette: Alexandrescu (román), Margeta (szlovén)

Jug: Bijac – Fatovic, Jokovic 1, Garcia, Vrlic, Perrone, Obradovic. Csere: Macan 1, Loncar 1, Markovic 2, Pavlicevic, Benic. Vezetőedző: Vjekoslav Kobescak

Szolnok: Nagy V. – Gocic 1, Vámos 2, Jansik D., Mezei, Prlainovic 3, Varga Dénes. Csere: Crousillat, Aleksic 3, Younger, Kis G. 1, Fülöp. Vezetőedző: Cseh Sándor

a 3. helyért

Pro Recco (olasz)–ZF-Eger 15–6 (3–1, 4–1, 3–2, 5–2) Duna Aréna, vezette: Buch (spanyol), Naumov (orosz)

Recco: Tempesti – di Fulvio 3, Pijetlovic, Sukno 3, Fondelli, Ivovic 4, Filipovic 2. Csere: Mandic, Bodegas 1, Figlioli 1, Molina, Aicardi 1. Vezetőedző: Vladimir Vujasinovic

Eger: Mitrovic – Cuckovic 1, Hosnyánszky 1, Cuk 1, Kovács G., Vapenski 2, Hárai. Csere: Angyal, Decker Á., Lőrincz, Erdélyi 1, Bedő, Csiszár (kapus). Vezetőedző: Dabrowski Norbert