Vízilabda - A spanyolok legyőzésével már biztos továbbjutók Vámos Mártonék
A spanyolok legyőzésével már biztos továbbjutók Vámos Mártonék
Fotó: Madar Dávid/MVLSZ

2018/02/17 21:54

Harmadik mérkőzését is megnyerte a házigazda magyar férfi vízilabda-válogatott a Kecskeméten zajló Európa-kupa-selejtezőben: Märcz Tamás együttese a grúzok és a románok legyőzését követően szombaton a spanyolok felett diadalmaskodott 8-7-re, így már biztos továbbjutó.

A grúzok és a románok legyőzése után az eddigi legnehezebb ellenfél, a spanyolok vártak a mieinkre szombaton. Amely mérkőzést keretbe foglalta a magyar csapat azzal, hogy nem túl jól kezdte a mérkőzést, majd nem túl szépen fejezte be. 3-1-re megléptek Albert Espanolék, a második negyedben 4-3-nál vezettünk először, aztán a harmadik felvonást 4-0-s megnyerve elhúztunk 8-4-re. A tökéletes percek után pocsék részeredménnyel zárta a minimum érdekes bíráskodást hozó partit a Märcz-csapat. A spanyolok 3-0-ra hozták a záró negyedet, de ez most belefért. 8-7 lett ide, továbbra is százszázalékosak Jansik Szilárdék, és vasárnap a franciák ellen a csoportelsőségért játszanak. A mieink két legjobbja ezúttal a négy gólt szerző Vámos Márton és a remekül védő Nagy Viktor volt.