Röplabda - Kubai és bolgár feltámadás
Kubai és bolgár feltámadás
Fotó: fivb.org

2014/09/06 10:52

Az előző világbajnokságon döntős kubaiak két vereséggel kezdték a vb-t, így létfontosságú volt számukra, hogy Korea ellen javítsanak. Ez sikerült is, a második szett elvesztése után alaposan összekapták magukat, és végül három pontot érő győzelmet arattak ázsiai riválisuk felett. A karibiak elsősorban remek blokkjaiknak köszönhetően múlták felül a riválist: összesen 15-ször hatástalanították pontot érően az ellenfél támadásait! Érdekesség, hogy a két csapat most találkozott 42. alkalommal nagy világversenyen, és ez volt a kubaiak 41.(!!) győzelme a párharcban.

A B-csoport magyar szemmel leginkább várt meccsén a németek – Grózer Györgyöt ezúttal a meccs nagy részében pihentetve – egy elvesztett szett ellenére is simán győztek Tunézia ellen, ezzel felléptek a hatos második helyére. Grózert csak a negyedik szettben vetette be edzője, akkor a kiváló átló hat támadásából öt pontot szerzett.

A C-csoportban az eddig gyengélkedő Bulgária is megrázta magát, és három játszmában elintézte az eddig verhetetlennek bizonyuló Kínát! Az európaiak – bár az eddig megszokott kezdőjükkel álltak fel – meccs közben több cserejátékosnak is lehetőséget adtak, akik éltek a lehetőséggel: Todor Skrimov és Danail Milushev lettek a csapat legeredményesebbjei, annak ellenére, hogy nem játszották végig a meccset. A legnagyobb sztár, Tsvetan Sokolov megint betlizett, a második szettben lekapta őt a pályáról edzője, Plamen Konstantinov. A kínaiaknál az első két meccsen összesen 61 pontot szerző Zhi Yuan mindössze nyolc egységig jutott.

A játéknap többi meccse papírforma eredményt hozott, hiszen a C-csoportban Kanada megverte Egyiptomot, Oroszország pedig – egy szettet elvesztve, de cserecsapattal felállva – megverte Mexikót. A másik hatosban Finnország nagy küzdelemre késztette a brazilokat, de szettet nem tudott fogni a háromszoros címvédő ellen, amely így az oroszokhoz hasonlóan továbbjutott a következő körbe.

A vb, ha lehet, még nagyobb fokozatra kapcsol, hiszen ma és holnap minden csoport minden csapata pályára lép. A mai kínálatból kiemelkedik az Egyesült Államok – Franciaország mérkőzés, de ha az nem érdekel valakit, bőven találhat magának más találkozót.

A férfi röplabda világbajnokság pénteki eredményei:

B-csoport: Kuba – Dél-Korea 3:1 (21, -23, 14, 22), Németország – Tunézia 3:1 (13, 19, -21, 12), Brazília – Finnország 3:0 (25, 21, 24)

A csoport állása: 1. Brazília 9 pont, 2. Németország 6, 3. Finnország 5, 4. Kuba 4, 5. Dél-Korea 3, 6. Tunézia 0

C-csoport: Bulgária – Kína 3:0 (23, 23, 19), Kanada – Egyiptom 3:0 (14, 19, 22), Oroszország – Mexikó 3:1 (-21, 20, 14, 17)

A csoport állása: 1. Oroszország 9, 2. Bulgária 7, 3. Kína 6, 4. Kanada 5, 5. Mexikó 0 (2:9), 6. Egyiptom 0 (1:9)

A szombati program:

A-csoport: Argentína – Ausztrália 13.10, Venezuela – Szerbia 16.40, Kamerun – Lengyelország 20.25

B-csoport: Kuba – Tunézia 13.10, Finnország – Németország 16.40, Dél-Korea – Brazília 20.25

C-csoport: Bulgária – Egyiptom 13.10, Mexikó – Kanada 16.40, Kína – Oroszország 20.25

D-csoport: Egyesült Államok – Franciaország 13.10, Belgium – Irán 16.40, Puerto Rico – Olaszország 20.25