Kosárlabda - Kosárhét – Hanga is kitüntetett
Kosárhét – Hanga is kitüntetett

2018/03/19 07:27

Magas színvonalú munkája, példamutató tevékenysége elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést adott át Balog Zoltán miniszter Hanga Ádámnak, korunk legjobb magyar kosárlabdázójának. Ádi helyett nagypapája vette át a díjat.

Sajnos, ahogyan az várható volt, az odavágók után csapataink befejezték az európai kupaszereplést.

Körmend egy gyakorlatilag tét nélküli meccsen verte az olasz bajnokot, de egy itáliai klub, főleg a bajnok legyőzése akármilyen körülmények között komoly fegyvertény. Egis Körmend (magyar) – Umana Reyer Venezia (olasz) 88-86 (22-29, 23-23, 20-12, 23-22) összesítésben 169-139.

Az Albának is a nyolcaddöntő jelentette a végállomást.  Lóránt Péter is elmondta az egyik sporttelevízió reggeli műsorában, hogy jogosan léptek tovább a litvánok, de nagyon nagy kár azért a kinti első negyedért. Alba Fehérvár (magyar) – Juventus Utena (litván) 78-76 (25-21, 21-19, 17-18, 15-18) összesítésben 163-152.

Ezzel véget ért tehát a magyar csapatok számára a nemzetközi kaland. Úgy véljük, mind a négy indulóra büszkék lehetünk, méltóképpen képviselték a magyar kosárlabdázást határainkon túl.

Hát még milyen büszkék vagyunk a soproni lányokra, akik a török sztárcsapat, a Fenerbahce „testén át” jutottak a legrangosabb európai kupasorozat négyes döntőjébe. Sopron Basket – Fenerbahce 67-46 (17-21, 16-10, 19-12, 15-3). Gratulálunk nekik is természetesen!

Idehaza a hosszú hétvége slágere a Szolnok-Szombathely rangadó volt. A két csapat már négyszer találkozott az idei szezonban (2:2). Az Olaj olyan stabil volt az elmúlt 22 fordulóban, hogy még múlt heti, váratlan hazai veresége (a Körmendtől) ellenére is magabiztosan vezette a tabellát. Azaz még a hazai botlás is belefért Vojvodáéknak. Persze a Falco legyőzése mindig jó gyógyír lehet a sebekre, a másik oldalon viszont visszavágásra készültek, hiszen alig pár hete Perl Zoltánéknak esélyük sem volt a kupadöntőben Perryék ellen.

És most sem igazán. Az első félidő totális “pusztítást” hozott szolnoki részről (51:33), így a nézők a szünetben akár haza is mehettek volna. A Falco azonban a második félidőben szebbik arcát mutatta és 23 pontos (!) hátrányból egészen ötig küzdötte fel magát, de akkor Milosevicék megint megrázták magukat, és 10 ponttal megnyerték a rangadót. Képünkön a liga talán két legjobb (amerikai) irányítója, azaz Perry (a labdával) és Govens.

Komoly feltámadások a hátsó régióban!

11 vesztes meccs után (!) győzött újra a DEAC, ráadásul idegenben. A Martinic-Jones-Armwood légiós trió mellett Bognár Kristóf is kimagaslóan teljesített, így született meg a hajdúságban rég várt győzelem. Érdekesség, hogy a 11 mérkőzéses nyeretlen szériát a PVSK foglalta keretbe, hiszen december 15-én az ezt megelőző utolsó győztes meccsen szintén Csirke Ferenc csapata volt az ellenfél.

A legnagyobb bravúr azonban nem a debreceniek nevéhez köthető, hiszen a szintén kiesés elől menekülő Jászberény simán verte a bajnokot. Az Alba motiválatlanságát mi sem bizonyítja jobban, hogy egyetlen támadólepattanót sem gyűjtöttek. Bevalljuk, ilyet még kosárlabda meccsen nem tapasztaltunk. A berényiek amerikai hátvédje, Devante Wallace 27 pontja és remek mezőnymunkája 32-es VAL-számot eredményezett. A Körmend ugyan vért izzadva legyőzte a Szegedet, a forduló nagy nyertese egyértelműen az Olaj lett, hiszen a Falco és Alba botlása következtében szinte biztosan alapszakasz-győztesnek tekinthető.

Simán, végig vezetve győzött a MAFC is. Az egyetemisták már ez első negyedet 19 pontos előnnyel zárták a halovány Paks ellenében. A Hot – Cvetkovic duó vezetésével sikerült is megőrizni ebből tizenegyet a végjátékra, így Garai Péter tanítványai négy zakó után örülhettek újra.

A szintén veszélyzónában lépkedő Sopron nem volt képes egy egerszegi bravúrra. Többször is le tudott dolgozni tetemesnek tűnő hátrányt, de Bencze Tamás fiai hozták a kötelezőt.

Így most az alsóház állása:

1. Jászberény 8:15
  2. DEAC 7:16
  3. Sopron 5:17 (22 mérk.)
  4. MAFC 5:18

A (középszakasz utáni) két utolsó  játszik majd a kiesés elkerülésért.

Eredmények:

Magyar férfi bajnokság, NBI/A-csoport, alapszakasz, 24. forduló:

Szolnoki Olaj KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely) 84-74 (25-16, 26-17, 21-22, 12-19)

JP Auto-JKSE – Alba Fehérvár 82-72 (22-20, 23-18, 20-12, 17-22)

PVSK-VEOLIA – DEAC 81-88 (31-26, 22-24, 15-20, 13-18)

MAFC – Atomerőmű SE 89-78 (32-13, 21-18, 17-27, 19-20)

Zalakerámia ZTE KK – Sopron KC 96-86 (27-22, 20-17, 23-27, 26-20)

Egis Körmend – Naturtex-SZTE-Szedeák 77-72 (10-17, 22-12, 15-23, 30-20)

KTE-Duna Aszfalt – Kaposvári KK 82-68 (22-15, 25-17, 20-23, 15-13)