Jégkorong - Vb döntőig bukdácsoltak a finnek
Vb döntőig bukdácsoltak a finnek
A finnek az olimpián legyőzték az oroszokat (Fotó:Europress/Getty)

2014/05/24 23:32

Nem hozott gólparádét a Minszkben zajló jégkorong világbajnokság két elődöntője. A délutáni orosz-svéd (3-1) meccsen csak négy gól esett, a korai esti másik párharcban még ennyi sem. A kék mezben jégre lépő finnek 3-0-ra nyertek Csehország ellen és ezzel szintén bejutottak a döntőbe. A finn csapat mindhárom harmadot megnyerte 1-0-ra (a 9., 32. és 60. percben ütöttek gólt), de a mérkőzés nem volt ennyire sima, mint amit az eredmény mutat. A csehek sokat támadtak, helyzeteik is voltak, a párharcot csak egy utolsó perces, üres kapura elért gól (a KHL-ben remeklő Jori Lehtera másodszor volt eredményes) zárta le végleg.

A cseheknél a legenda, az immáron 42 éves Jaromir Jagr sem tudott segíteni ezúttal, aki 1994-ben, húsz évvel ezelőtt mutatkozott be a felnőtt vb-ken és most már a 68. vb-találkozóját teljesítette, de ezúttal nem tudott pontot sem szerezni. Érdekesség, hogy a csoportkörben a finn válogatott három vereséget is szenvedett és végül csak úgy tudott továbbjutni a legjobb nyolc közé, hogy a záró körben a svájciak legyőzték Lettországot. A nyolc között viszont Kanadát, majd most Csehországot legyőzve holnap - 1995 és 2011 után - már harmadszor lehetnek világbajnokok.

A vasárnapi fináléban (19.45 - SPORT1, ÉLŐ) az eddig veretlen orosz válogatott visszavághat a finneknek a szocsi olimpia negyeddöntőjében elszenvedett vereségért. A finnek három éve nyertek utoljára világbajnokságot, most sem ők lesznek az esélyesek. Ráadásul az északi csapat döntőbeli mérlege sem túl jó előjel, hiszen eddigi nyolc vb-fináléjukból hatot elveszítettek.

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG (MINSZK) - ELŐDÖNTŐ

Finnország–Csehország 3–0 (1–0, 1–0, 1–0)

G: 8:57 Lehtera (1–0), 31:02 Immonen (emberelőny, 2–0), 59:49 Lehtera (üres kapu, 3–0)