NHL - Stanley-kupa győztes a Los Angeles Kings!
Stanley-kupa győztes a Los Angeles Kings!
A 2014-es bajnok Los Angeles Kings (Fotó: Europress/Getty)

Rév DánielRév Dániel
2014/06/14 11:26

Szombat hajnalban játszották a Stanley-kupa döntőjének ötödik mérkőzését, amelyen a Los Angeles Kings 3-1-es előnyben fogadta a New York Rangers együttesét. Az első két meccset hazai pályán, hosszabbítás után nyerte meg a Kings, majd egy sima idegenbeli győzelmet követően tudott szépíteni a Rangers, Henrik Lundqvist 40 védése mögött.

Hat perc után a Kings jutott előnyhöz, Mitchell lövését Lundqvist védte, King és Stoll sem tudta bepiszkálni a kipattanót, Justin Williams viszont negyedjére átjuttatta a korongot a svéd kapuson. Érdekesség, hogy hiába nyerte meg mindkét hazai meccsét a Kings a döntőben, most először vezetett a rendes játékidőben a Staples Centerben.

Majdnem 30 percnyi játékot kellett várni az egyenlítésre, a 36. percben a 25. születésnapját ünneplő McDonagh szolgálta ki remekül Chris Kreidert, emberelőnyből egalizált a Rangers. 4 perccel később a Kings támadhatott emberhátrányban, egy korongszerzést követően azonban Brian Boyle lépett ki, elhúzta a korongot a védője mellett, majd óriási lövést eresztett a bal felső sarokba, Quick mozdulni sem tudott, két harmad után pedig már a Rangers vezetett.

Gáborík egyenlített a harmadik harmadban

Kevesebb, mint nyolc perc telt el a harmadik játékrészből, amikor emberelőnyben támadott a Kings, Doughty lövését Lundqvist védte, a kipattanót azonban az a Marián Gáborík lőtte a kapuba, aki három és fél szezont töltött korábban a Rangersnél. A rendes játékidő, a párharc első mérkőzéséhez hasonlóan, 2-2-re végződött, jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás első 20 percében számos óriási lehetőség volt, Stepan éles szögből nem talált kaput, majd McDonagh már igen, de csak a vasat, maradt a 2-2. A túloldalon Toffoli is csak a kapuvasat tudta megkongatni, majd megint a Kings kapuja előtt alakult ki helyzet, de egy nagy kavarodás után, és Kreider szólóját követően sem született meg a döntés, mindkétszer Quick védett nagy bravúrral.

Alec Martinez ismét döntő gólt szerzett

A második hosszabbítás 10. percében megint óriási lehetőséget hagyott ki a Rangers, Nash lőhetett szinte üres kapura éles szögből, Voynov azonban az utolsó pillanatban beletette az ütőjét a lövésbe, amely így nem talált kaput. A találkozó 95. percében dőlt el a mérkőzés, és a párharc is, Toffoli lövését lábbal védte Lundqvist, a kipattanót azonban Alec Martinez a szinte üres kapuba ütötte, így 3-2-re győzött a Kings, és megnyerte a Stanley-kupadöntőt.

A Los Angeles Kings története során másodszor nyerte meg a Stanley-kupát, 2012 után. A rájátszás legértékesebb játékosának járó Conn Smythe díjat Justin Williams kapta, aki 9 ponttal és 16 gólpasszal zárta a sorozatot.

Az pedig, hogy a Kings kétszeri hosszabbítás után nyerte meg a döntő utolsó mérkőzését, stílszerűnek nevezhető, miután az első körben 0-3-ról fordított a csapat a San José Sharks ellen, a második körben 2-3-ról fordított az Anaheim Ducks ellen, a nyugati döntőben pedig hosszabbításos hetedik mérkőzésen jutott túl a Chicago Blackhawks együttesén. A legsimább párharcnak a döntő tűnhet, de a négy Kings-győzelemből három hosszabbításban, kettő pedig kétszeri ráadásban született. Úgyhogy simának azért nem mondanám.