Marian Hossa: 1000!

2014/10/31 11:01

Marian Hossa az 1000., Loui Eriksson a 400. pontját szerezte meg, Fleury, Allen és Varlamov is shutoutot ért el az NHL legutóbbi játéknapján.

Buffalo Sabres – Boston Bruins 2-3 – hosszabbításban

A Boston nehéz helyzetből várta a találkozót, hiszen Chara után Torey Krug is megsérült – 2-3 hetet kell kihagynia ujjtörés miatt – így már Kevan Millerrel együtt három kezdő védőjére sem számíthat Claude Julien. Ráadásul Brad Marchand játéka is kérdéses volt, ő azonban tudta vállalni a játékot, és mint később kiderült szerepeltetése kulcsfontosságú volt a mérkőzés kimenetelét tekintve. Marchand előbb egyenlített a harmadik harmadban, majd a hosszabbításban az ő találatának köszönhetően vitte el a két pontot a Bruins a First Niagara Centerből. Marchand egyenlítő góljánál Loui Eriksson gólpasszt jegyzett, ezzel megszerezve 400. NHL pontját az 574. mérkőzésén.

New Jersey Devils – Winnipeg Jets 2-1 – büntetők után

A vendég együttesbe visszatért Evander Kane. Kane az alapszakasz első mérkőzésén szenvedett térdsérülést, most még azonban gólpasszal és góllal se tudott hozzájárulni csapata játékához, hiszen három kapura lövése egyikéből se született gól. A harmadik harmad vége előtt három és fél perccel egyenlített a hazai csapat Michael Ryder találatával, majd a büntetőkben Josefsonnak köszönhetően a két pontot is sikerült megszerezniük. A Devils 18 elveszített büntetőpárbaj után örülhetett újból egy szétlövést követően.

Pittsburgh Penguins – Los Angeles Kings 3-0

Marc-Andre Fleury 36 lövést hárított, ezzel megszerezve idei második, karrierje harmincadik NHL shutoutját. A vendégeknél Anze Kopitar és Marian Gaboik se lépett pályára sérülés miatt.

Ottawa Senators – Chicago Blackhawks 4-5 – büntetők után

Marian Hossa megszerezte 1000. NHL pontját szezonbeli második találatával. A vendégek szlovák csatára ezzel az NHL történetének 80. játékosa lett, akinek sikerült átlépnie a bűvös határt. Rajta kívül, az aktív játékosok közül ezt még hárman mondhatják el magukról: Jaromir Jagr (1762 pont), Joe Thornton (1205) és Jarome Iginla (1175).

Tampa Bay Lightning – Philadelphia Flyers 4-3

Steven Stamkos két gólt szerzett, így már 8 találatnál tart 11 mérkőzés alatt. Nála több góllal csak Corey Perry és Rick Nash rendelkezik, mindketten 9-szer találtak be az ellenfelek kapujába.

Florida Panthers – Arizona Coyotes 2-1

A Panthers megszerezte első hazai győzelmét többek között Roberto Lungo 32 védésének köszönhetően. Az Arizonának ezzel szemben nem megy idegenben. Eddig négy mérkőzést játszottak saját stadionjuktól távol és mind a négyet elveszítették. Hármat rendes játékidőben, egyet pedig büntetőket követően.

St. Louis Blues – Anaheim Ducks 2-0

A hazai csapatban nem léphetett pályára a kapitány David Backes és T.J. Oshie. Mindketten a keddi Dallas elleni mérkőzésen szenvedtek agyrázkódást, ráadásul Oshienál más betegség is jelen lehet, de hogy pontosan mi, azt még nem tudják. Ezt azonban a Ducks nem tudta kihasználni. Jake Allen kiváló teljesítményt nyújtott. 24 lövést hárított ezzel megszerezve karrierje második shutoutját.

Minnesota Wild – San Jose Sharks 4-3 – büntetők után

A San Jose ismételten vezető helyzetből veszített. A harmadik harmadban már 3-1-re is vezettek a vendégek, azonban a hazaiaknak sikerült kiegyenlíteniük Brodziak két góljával, a büntető lövések során pedig már a Wild bizonyult jobbnak.

Colorado Avalanche – New York Islanders 5-0

Hiába lőtt 40-et kapura az Islanders, nem sikerült túljárniuk Varlamov eszén. Az orosz kapus idei első shutoutját szerezte, összesen így már 14-nél tart NHL-es pályafutása során. Nathan MacKinnon, a 2013-as draft első választottja megszerezte szezonbeli első találatát, hét perccel rá pedig már a másodikat is.

Vancouver Canucks – Montréal Canadiens 3-2 - hosszabbításban

A Canadiens 0-2-ről tudott egyenlíteni az utolsó harmadban, azonban ez sem volt elég az üdvösséghez, ugyanis a hosszabbításban Daniel Sedin egy emberelőnyös találattal megszerezte a győzelmet a hazaiaknak. A Vancouvernek ez már sorozatban a harmadik győzelme.