NHL - Bukóban a bajnok
Bukóban a bajnok
Fotó: Europress / Getty

2014/11/01 11:59

A nyugati konferenciát vezető Anaheim Ducks idegenben hosszabbításban 2-1-re legyőzte a Dallast az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján. A Detroit Red Wings az első harmadban meglépett a tavalyi Stanley-Kupa győztes Los Angelestól és könnyed sikert aratott. Magabiztosan győzött a Toronto, a fordulatok meccsét pedig a Calgary Flames nyerte.

Detroit Red Wings - Los Angeles Kings 5-2

Az első harmadban a hazaiak kicsit több mint 10 perc alatt négyszer mattolták Jonathan Quick kapuját. Gustav Nyquist kétszer is eredményes volt, mindkét alkalommal emberelőnyből talált be. Mellette Pavel Datsyuk és Tomas Tatar ütött gólt. A szlovák csatárnak egyébként elég jól megy a Kings ellen, az utóbbi tíz meccséből ez már a nyolcadik győzelme volt ellenük. Alec Martinez és Tyler Toffoli révén közelebb zárkózott ugyan a Los Angeles, a hajrában azonban levitték a kapust, amivel végleg eldőlt a mérkőzés. Datsyuk szezonbeli negyedik üreskapus góljával 5-2-es könnyed győzelmet aratott a Detroit. A bajnok Los Angelesnek ez volt zsinórban a harmadik veresége, legközelebb az eddig nyeretlen Carolina ellen lépnek jégre.

Detroit Red Wings - Los Angeles Kings 5-2 (4-0, 0-1, 1-1)

(G: Nyquist 5:51, 11:44-mindkettő emberelőnyből, Datsyuk 9:42, 58:50-üreskapu, Tatar 15:28, ill., Martinez 30:41, Toffoli 41:48-emberhátrányból.)

Colombus Blue Jackets - Toronto Maple Leafs 1-4

A torontóiak első sorából hiányzott a bal szélső csatár, Joffrey Lupul, aki a csütörtöki edzésen egy esést követően eltörte a jobb kezét. Daniel Winnik 500. NHL-es mérkőzésén az 50. gólját szerzete, mindemellett kiosztott két gólpasszt is, így vastagon kivette a részét a Maple Leafs győzelméből. A Toronto így most 5-4-1-el áll, amivel feljött a nyugati konferencia 9. helyére. Érdekesség, hogy amikor Phil Kessel a kapuba talál, akkor biztosan nyer a csapata (mind az öt győztes meccsen gólt szerzett). A Colombus negyedik veresége volt ez sorozatban, a New Jersey Devils ellen javíthatnak idegenben.

Colombus Blue Jackets - Toronto Maple Leafs 1-4 (0-1, 0-1, 1-2)

(G: Atkinson 50:40-emberelőnyből, ill., Kessel 15:28, Clarkson 32:13, Kadri 42:38, Winnik 56:27)

Calgary Flames - Nashville Predators 4-3

A Calgary vezetését megfordította a Nashville a második játékrészben, de a harmadik harmadot parádésan kezdő házigazda csapat, négy perc alatt háromszor talált be, ezzel kétgólos előnyre tett szert. A Predators kihasznált ugyan egy emberelőnyt, de azzal csak a különbséget tudták minimalizálni. A Flames győzelmével pontszámban beérte a Nashville-t, az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy a Predators kettővel kevesebbet játszott.

Calgary Flames - Nashville Predators 4-3 (0-0, 1-2, 3-1)

(G: Monahan 24:23-emberelőnyből, Hudler 42:36, Brodie 44:23-emberelőnyből, Gaudreau 46:37, ill., Smith 25:30, Neal 31:08, 50:47.- a másodikat emberelőnyből)

Dallas Stars - Anaheim Ducks 1-2 - hosszabbítás után

Rengeteg kiállítást hozott ez a kiélezett összecsapás, a vendégek tíz, míg a hazaiak tizennégy percig lehettek emberfórban a találkozón. A második játékrész hajrájában Corey Perry szerzett vezetést az Anaheimnek. A kanadai csatárnak ez volt szezonbeli 10. találata, amivel vezeti is a góllövőlistát.A záró harmadban egy szép összjátékot követően egyenlített a Dallas. Jöhetett a hosszabbítás, ahol egy távoli Perry lövésbe kotort bele közelről Thompson Lehtonen kapus mellett, megszerezve a két pontot a kacsáknak. A Dallas mestere, Lindy Ruff nem volt túl boldog a mérkőzést követően, hiszen öt hazai meccsükből mindössze egyet sikerült megnyerni.

Dallas Stars - Anaheim Ducks 1-2-hosszabbítás után (0-0,0-1,1-0,0-1)

(G:Roussel 54:33, ill., Perry 36:45, Thompson 62:30)