Áll a Canadiens... de hogyan!
Remek mérkőzésen győzött a Montréal (Fotó: Europress/Getty)

Rév DánielRév Dániel
2014/05/28 09:28

Kedden éjjel rendezték az NHL keleti főcsoport-döntőjének ötödik mérkőzését, a New York Rangers 3-1-re vezetett a négy győzelemig tartó párharcban a Montréal Canadiens ellen. Az amerikai csapatnál abban bíztak, hogy az utolsó Stanley-kupa döntőbe jutás 20. évfordulóján ismét sikerült megnyerni a keleti döntőt, ráadásul Stepan is visszatérhetett állsérülése után.

A hazai pályán játszó Canadiens kezdte jobban a mérkőzést, a második percben egy emberelőnyös helyzetnél Subban óriási bombájába Alex Galchenyuk tette bele az ütőjét. Az első harmad derekán jött az egyenlítés, Derek Stepan lövése a kapuvasról vágódott a hálóba. 100 másodperccel később azonban már ismét a kanadaiak vezettek, Tomáš Plekanec két védő közül lőtt gólt, szintén a kapuvas segítségével. A második harmad negyedik percében megduplázta előnyét a Montréal, Gallagher estében tudta átpasszolni a túloldalon érkező Max Pacioretty elé a korongot, aki Lundqvist lábai között talált be. Három perccel később pedig már 4-1 volt az állás, a kapu mögül érkező korongot Rene Bourque lőtte a rövid oldalon a kapuba. Miután a Canadiens első hat lövéséből két gól született a játékrészben, a Rangers lecserélte a rájátszás során parádézó Lundqvistot, Cam Talbot állt a kapuba.

Tokarskinak sem volt könnyű napja

Érdekes eleme a jégkorong meccseknek, hogy egy kapuscsere akkor is fel tud dobni egy hátrányban lévő csapatot, ha maga a kapus szinte nem is ér a koronghoz. Itt is ez történt, a Rangers a 30. percben szépített, Rick Nash középre tett korongjába a védő Gorges ért bele szerencsétlenül. Mindössze két perccel később egy kapu előtti kavarodást követően Stepan elé került a korong, aki a második gólját szerezte közelről. Újabb két perc elteltével pedig ki is egyenlített a Rangers, egy emberelőnyös helyzetben McDonagh találta meg az üres kapu közvetlen előterében Chris Kreidert, 4-4 lett az állás. Kevesebb, mint egy perc múlva aztán újra betalált a Montréal, Bourque lőtte ki a jobb felső sarkot, a korong megint a kapuvas érintésével került a kapuba. A második szünetben 5-4 volt az állás, 3-3-mas középső harmadot követően. Hat és fél percet kellett várni a záró játékrész első góljára, Bourque újabb kapuvasas góljával növelte a kanadaiak előnyét, a csatár pályafutása során először ért el mesterhármast a rájátszásban. A mérkőzés vége felé eldurvultak az indulatok, a Rangers részéről Moore követett el egy meglehetősen alattomos szabálytalanságot, amiért ki is zárták, könnyen lehet, hogy eltiltás vár rá. A 16. percben egy 4-4 elleni szituációnál lehozta a kapusát a Rangers, David Desharnais azonban kihasználta a lehetőséget, és beállította a végeredményt, 7-4-re győzött a Canadiens.

A végén a Montréal lőtte a gólokat

A párharc csütörtökön folytatódik, a Rangers szurkolói mindenképpen szeretnék, ha csapatuk hazai pályán megnyerné a hatodik meccset, mert ha lesz hetedik, az Montréalban lesz...