NHL - 7 veretlen, 4 nyeretlen
7 veretlen, 4 nyeretlen

2014/10/15 18:59

Már megint szerda van, azaz máris eltelt egy hét az NHL alapszakaszából. Hihetetlen milyen gyorsan telnek a napok…Mivel rengeteg mérkőzést játszottak már a csapatok, ezért igyekeztünk csak a leglényegesebb, legérdekesebb történésekről beszámolni, hiszen ha minden apróbb dologról említést tennénk, bőven lehetne lefelé pörgetni az oldalt.

Jól rajtolt a Sharks és a Wild

Két csapatnak is sikerült kapott gól nélkül lehoznia az első két mérkőzését, mégpedig a San Jose Sharksnak és a Minnesota Wildnak. A Sharks idegenben verte a Los Angeles Kingset 4-0-ra Antti Niemivel a kapujukban, majd két nappal rá 3-0-ra otthon a Winnipeg Jets együttesét Alex Stalock védéseinek köszönhetően. Niemi 34, míg Stalock 30 lövést hárított. A csapat ma hajnalban a Washington Capitals ellen lejátszotta idei harmadik mérkőzését is, azonban most nem sikerült kapott gól nélkül túlélniük a 60 percet. A mérkőzés második harmadában Marcus Johansson talált be Niemi kapujába. Johansson gólja után még négyet lőtt a Capitals, de a San Jose így is nyerni tudott büntetőkkel, és három mérkőzést követően továbbra is veretlenek.

A Wild a Coloradót verte mind a kétszer, a kapuban pedig mindkét alkalommal az a Darcy Kuemper állt, akivel a nyáron nehezen sikerült megegyeznie a klubnak új szerződését illetően. A játékos ügynöke még a KHL-be való távozást se zárta ki, azonban Harding sérülése megoldotta a problémákat, és megköttetett az új szerződés a két fél között. Kuemper az első mérkőzésen 16 lövést hárított, a másodikon már 30-at. Ezzel a teljesítményével pedig nem csak az NHL Hét Sztárja második helyezettjének járó elismerést sikerült kiérdemelnie (az első Thomas Plekanec, a harmadik Sidney Crosby lett), hanem ő lett a legfiatalabb kapus a maga 24 évével, aki két egymást követő mérkőzésen shutoutot ért el.  A Wild a következő meccsét az ellen az Anaheim Ducks ellen játssza, akik négy mérkőzésen már 16 gólt szereztek. Nehéz dolga lesz tehát Kuempernek ha folytatni akarja jó sorozatát. Persze csak akkor, ha ő fog védeni.

A két csapaton kívül meg kell említeni a Chicagót, a Vancouvert, az Islanderst, a Devilst és a Pittsburghöt is, akik még szintén 100%-osak a bajnokságban.

Nem megy a 2011-es bajnoknak

A Bostonnak és Coloradónak azonban nem indult a legjobban a szezon.  Mindkét csapat négy mérkőzésen csak négy gólt tudott szerezni, ami finoman szólva se valami ütős teljesítmény. A Bostontól a nyáron távozott Jarome Iginla – épp a Coloradóhoz – akinek a pótlását házon belül próbálják megoldani, míg az Avalanche csapatát Paul Stastny hagyta ott a holtszezonban. A két csapat mellé még nyugodtan odatehetjük a Florida Pantherst is, akik meccseiken nem csak kevés gólt szereznek (3 mérkőzés 3 gól), de nagy szurkolói támogatásban sem részesülnek. A két hazai mérkőzésükön mindössze 9 ezren voltak kíváncsiak átlagban, ami messze elmarad a többi csapat átlagnézőszámától.

Rosszul rajtolt a Philly, a Buffalo, a Rangers és az Edmonton is, ami a kapott gólokat illeti. Mind a négy csapat mérkőzésenként több mint négy, vagy épp négy gólt kap átlagban: Philadelphia 4 mérkőzés / 16 kapott gól, Buffalo 4/17, Rangers 4/19, Edmonton 3/16. Ennyi gólt kapva pedig nem könnyű győzelmeket szerezni, nem is csoda, hogy a tabella végén foglalnak helyet.

Boyle kezét törte, Kane térdsérülést szenvedett

Ugyan a szezon még csak egy hete tart, de már akadnak olyan játékosok, akik komolyabb sérüléseket szereztek, így kénytelenek lesznek kihagyni pár hetet.

A Winnipeg Jets csatára, Evander Kane valószínűleg október végén, november elején térhet csak vissza a jégre, köszönhetően annak, hogy az Arizona elleni mérkőzés első harmadában ütközött saját csapattársával, Mark Scheifelével, melynek következtében térdsérülést szenvedett.

Kane-t csapattársai segítik le a jégről ütközését követően

Vincent Lecavalier, a Philly centere két hetet kényszerül kihagyni lábsérülése miatt, amelyet akkor szedett össze, amikor a szombati mérkőzésen csapattársa lövése eltalálta őt.

A New York Rangers nyáron szerződtetett védője, Dan Boyle a szezon első meccsén kezét törte. A 38 éves hátvéd egy lövés blokkolása közben törte el a jobb kezét, melynek következtében 4-6 hét pihenő vár rá.

Valeri Nichuskin, a Dallas fiatal orosz játékosa legalább egy hétig nem lép pályára, hogy pihentesse fájó ágyékát.

Az Anaheim Ducks szélsője, Patrick Maroon a Buffalo Sabres elleni mérkőzésen szenvedett sérülést egy ütközés következtében. A 25 éve csatár kihagyni kényszerült a Ducks keddi mérkőzését és még nem tudni pontosan mennyi időre vált harcképtelenné.

Kamera a játékvezetők sisakján

Az NHL kanadai médiapartnere a Rogers, aki a TSN-t váltotta a nyáron, új színt hozott a mérkőzések közvetítésébe. Azok a nézők ugyanis, akik a Rogers előfizetői, új, eddig még nem látott kameraállásokból is figyelemmel kísérhetik a mérkőzéseket, mint például a játékvezetők sisakján elhelyezett kameráról.