NBA - Őrzi előnyét a Miami
Őrzi előnyét a Miami

Buzás GáborBuzás Gábor
2014/05/25 09:09

1-1 volt az állás a NBA keleti főcsoportjának döntőjében, ami, bár döntetlennek tűnik, valójában a Miami Heat vezetését jelentette, hiszen a címvédőnek sikerült elcsennie a második meccset Indianapolisban. Persze csak akkor mondható valódinak az előny, ha a két hazai meccsét hozza a Miami.

A három teljes napnyi pihenő alatt Indianából Floridába utaztak a csapatok, és ott folytatták a négy győzelemig tartó csatát. Az Indiana Pacers kezdte jobban a mérkőzést, már csak azért is, mert a Miami a párharc első találkozóján látott ügyetlenkedéssel indított. Túlságosan nagy előnyt nem tudtak összeszedni a sárgamezesek, 15 pont volt a legnagyobb differencia (22-37). A második negyed közepére aztán magához tért a házigazda. Elkezdtek rendesen védekezni, és a szünetre mindössze 4 pont maradt a vendégek előnyéből (38-42).

A második félidő több pontot hozott, és ebből a Heat jött ki sokkal jobban. A harmadik negyedet 33-22-re nyerték a hazaiak, akik a meccs egészét tekintve 18-ból 10 triplát bedobtak. 52-51-nél vették át a vezetést egy LeBron James zsákolással, és onnantól fogva az Indiana már nem vezetett. James 26 pontig jutott, Dwyane Wade 23-ig. Wade sorozatban a negyedik 20 pont feletti meccsét játszotta, és ezzel igen sok terhet levett a rájátszásban James válláról.

Ray Allen jutott még 10 pont fölé (16) a bajnokoknál. A negyedik negyedben a vendégek felzárkóztak 2 pontra, de ekkor jött a jó öreg (38 évesen a második legidősebb az NBA-ben), és beszórt 4-ből 4 triplát. Nagyon kellett Allen biztos keze a Miami végül sima győzelméhez: 99-87. A cikk alatt megnézhető Allen 4 triplája. A folytatás hétfőn következik, de előbb ma este összecsap a két nyugati döntős. A Spurs és a Thunder párharcában 2-0 az állás, viszont elképzelhető, hogy a Thundernél pályára tud lépni a nagyon hiányzó Serge Ibaka.